Лесни, вкусни и икономични кексчета в чашки

  • 62 058
  • 273
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 791
Справих се  Hug 


Само че не ми бухнаха много и май олиото ми доиде в повече, но ще видим вторият опит

# 31
  • Мнения: 506
станаха newsm44  сложих сладко от боровинки/цели/ ммммммммммммм
по-бързо и по-небрежно не съм правила кекс,ето това е рецепта-бързо,лесно,вкусно

# 32
  • Мнения: 27 524
Контеса, Кампари, страхотни са.
Янамед, радвам се. Рецептата е от татко ми  Heart Eyes

# 33
  • Варна
  • Мнения: 826
Ех .... и аз се навих да пробвам , но нямам нито купички за карамел , нито форма за кекс. Embarassed
Ако го сложа в малка тавичка дали ще стане ? Е , външния вид няма да е толкова хубав , ама все пак... Rolling Eyes
Няма да ги гледаме я , ще ги ядеме..  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 461
Къде ще отива, че няма да става.
В импровизирани условия съм правила кексове и в гювечетата за сирене по шопски, естествено без да слагам капаците.

# 35
  • Мнения: 422
Снощи ги направих и аз, но пак вкарах фантазия-Общо излязоха 20 чашки- в 5 от тях сложих парченца банан, в 10 сложих по една чаена лъжичка сладко от ягодки и в останалата смес добавих 1с.л. какао и напълних още 5 чашки, като във всяка чашка с какао преди печене сложих по малко маргарих.Ето и резултата:



# 36
  • Мнения: 422
http://img265.imageshack.us/my.php?image=img0632vf2.jpg

А ето така изглеждат преди печене, това са ми  формичките.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 13:28 от lst

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Ех .... и аз се навих да пробвам , но нямам нито купички за карамел , нито форма за кекс. Embarassed
Ако го сложа в малка тавичка дали ще стане ? Е , външния вид няма да е толкова хубав , ама все пак... Rolling Eyes
Няма да ги гледаме я , ще ги ядеме..  Heart Eyes

Разбира се, че ще стане. Аз правя сладкиш от почти същите продукти, който се пече в нормална тава. След като изстине ще го нарежеш на квадратчета или с чаша с остър ръб на кръгчета, ръсиш с пудра захар и става невероятно.
Да споделя и аз, че направих тези кексчета на Блонди, но вместо какао и ванилия сложих в сместа захаросани портокалови корички и настъргах малко кора от лимон. Получи се невероятна вкусотия със страхотен аромат. Който обича цитрусовите аромати може да пробва и този вариант.

# 38
  • Мнения: 809
Иха. Супер.
Ще се пробвам!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ето каква ще е следващата сладка изненада за мъжо Simple Smile. Благодаря Блонди!  bouquet

Блондиня, може, как да не може?Аз крем-карамела от години го правя в тези купички и все още са здрави....
Би ли казала как точно използваш купичките?
В студена фурна ли ги слагаш? В тава ли ги нареждаш или направо върху решетката?

# 40
  • софия
  • Мнения: 376
аз да попитам,че съм се наканила да ги правя,мога ли да заменя сладкото със  шоколад,че малкия не обича сладка и на парченца ли да го сложа

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 522

Много вкусни станаха. Благодаря за рецептата  bouquet.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 17:47 от sharli

# 42
  • Мнения: 1 283
http://i216.photobucket.com/albums/cc120/gaxit/DSC00181.jpg
Ето ги моите кексчета.

sharli Какво сложи,за да станат толкова шоколадови кексчетата?

# 43
  • Мнения: 27 524
аз да попитам,че съм се наканила да ги правя,мога ли да заменя сладкото със  шоколад,че малкия не обича сладка и на парченца ли да го сложа

Можеш, по-назад Кампари май писа, че с парченца шоколад ги е направила и са станали. Аз и с мед съм ги правила, също е вкусно, но доста по-различен става вкуса.

# 44
  • Мнения: 791
Аз също ги направих в дуралексовите чашки, и ги сложих направо на решетка във фурната, като я включих като ги сложих, пекох ги на 150 градуса около 40-50мин. - бавно ми загрява фурната
Аз се чудех дали няма да станат и солени ако се махне захарта  newsm78 Дали да не пробвам с кашвалче и чубрица

Общи условия

Активация на акаунт