Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 9

  • 41 451
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 506
Съжалявам,че трябва да се обърна към вас като препатили в тази област Sad,надявам се всички за деца да се намери лек Praynig
Ние имаме нужда от *абдоминална ехография*,но незнам къде да отидем и при кого/имаме направление/.ако някой знае ще съм му благодарна ако помогне Hug

# 271
  • София
  • Мнения: 120
nadia1202: прочетох и старите ти мнения. И ние имаме същия проблем, само че след като Буева ме мота  седмици наред, ( да съм я киснела в смрадлика, да съм пускала н. наброй урини, всеки път като се обадя ни хоспитализира!!!) заведох детенце в пирогов и там ми казаха че има дисфункционален пикочен мехур. Вече 10 месеца я следим и винаги на ехогараф се виждат 30 мл остатъчна урина , след като е пишакала. В момента пие фуролин, който неможем да спрем защото веднага се възпалява наново.
   EVVA, моята дъщеря е със същата диагноза.Винаги, след като е пишкала се вижда,че в мехура има остатъчна урина.И на мен ми казаха,че не е за операция.

EVVA и Absent, при нас Момчилов видя същото на снимките. Пикочния мехур е двойно увеличин и поради тозапричина през юни след като сме махнали окончателно памперсите ще правим уродинамика и после ще видим какво следва.
Моля ви дайте повече информация как се лекува това чудо. Момчилов каза,че няма да правим операция а ще се лекуваме.

# 272
  • София
  • Мнения: 219
nadia1202: незнам нищо друго. На моята дъщеря и казаха че има дисфункционален пикочен мехур, но не са ми казвали че е увеличен, сигурно е същото, но не са ми го казвали. Сега ще ходим на уродинамика, и ако успеем да я направим като хората, и Кънчев ни предпише нещо ще ви кажа.

# 273
  • Мнения: 107



EVVA и Absent, при нас Момчилов видя същото на снимките. Пикочния мехур е двойно увеличин и поради тозапричина през юни след като сме махнали окончателно памперсите ще правим уродинамика и после ще видим какво следва.
Моля ви дайте повече информация как се лекува това чудо. Момчилов каза,че няма да правим операция а ще се лекуваме.
     Не се прави операция при тези случаи,а се лекува.Точно това ми казаха и на мен.Провежда се профилактика и се пият лекарства за мускулатурата...От това лечение не съм видяла ефект,освен,че докато пие Furolin няма бактерии.Търся информация,но не намирам нищо ново.Сега четох за това лекарство Калимин.Някой по-нагоре го спомена, затова реших да видя за какво става въпрос.
Ето

# 274
  • София
  • Мнения: 219
Аз ще помоля някоя майка от форума, ако има информация за тази диагноза дизфункционален пикочен мехур, или ако е минала по този път да сподели какво се прави , какви медикаменти се пият, има ли билки или други процедури, които биха помогнали.

# 275
  • Благоевград
  • Мнения: 331



EVVA и Absent, при нас Момчилов видя същото на снимките. Пикочния мехур е двойно увеличин и поради тозапричина през юни след като сме махнали окончателно памперсите ще правим уродинамика и после ще видим какво следва.
Моля ви дайте повече информация как се лекува това чудо. Момчилов каза,че няма да правим операция а ще се лекуваме.
     Не се прави операция при тези случаи,а се лекува.Точно това ми казаха и на мен.Провежда се профилактика и се пият лекарства за мускулатурата...От това лечение не съм видяла ефект,освен,че докато пие Furolin няма бактерии.Търся информация,но не намирам нищо ново.Сега четох за това лекарство Калимин.Някой по-нагоре го спомена, затова реших да видя за какво става въпрос.
Ето


Да дам и аз илинк за инфо по този проблем. Това е статия на д-р Кънчев:  http://www.pirogov.bg/emergency_medicine/2002/br_3/ter_6.htm
Не съм сигурна дали обхваща и нашият проблем, тъй като след изследването бях толкова зашеметена, че не попитах Кънчев за точна диагноза. Той само каза огромен пикучен мехур и ни предписа Калимин, който сега разбирам, че не е за деца!?

# 276
  • София
  • Мнения: 219
Bory: Много ти благодаря за тази статия, супер си.

# 277
  • Мнения: 5 531
Момичета благодаря за куража и милите думи. Много ви обичам Hug. Да нервно ми е, въпреки че явно успявам да го прикрия, след като педиатърката в болницата ми каза че съм много спокойна и това било добре. На баткото от известно време едната сливица му е постоянно по - голяма от другата, и днес доктора каза че иска след като ги махне, на въпросната да се направи и хистологично изследване за всеки случай, въпреки че той бил 99% убеден че всичи е наред.
За Мария, не сме правили уродинамиката. Просто я следят по - редовно на ехограф и то защото аз май съм нахална и досаждам ту на личната, ту на д-р Панчев в Пирогов. Правихме и микционна снимка и сцинтиграфия и  калибриране. Лекарите заключиха че е с голям пикочен мехур, който не отговарял на възрастта и . Така и не разбрах с или без рефлук е. Едните казваха  - рефлукс в дясно, другите няма рефлукс. Последно лекарят който започна да я следи в самото начало каза че е много по добре от преди 2г, израстнала е рефлукса, все още има леки дренажни смущения, но ще израстне и тях. Сега сме с диагноза дизфункционален пикочен мехур.  Д-р Русинов и още една докторка, детски нефролози ни препоръчаха да направиме уродинамика. Аз още не съм се наканила, а и Панчев не е предлагал. Вече започнах да се чувствам като конска муха Mr. GreenВ петък пак каза да капеме Минирин за 10 дена и след това да ги спреме. Но аз не съм нещо въудошевена. И без това си отрових детето от лекарства, не ми се ще да си капя ей така нещо на сляпо, та засега изчаквам. Но Мария снощи пак беше мокра до ушите. Бори, ще изчета линка който си дала, и на мен ми е интересно какво пише.
Ели, Нати, Ава  Hug

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 00:46 от marychery

# 278
  • Мнения: 449
marychery, в какво се състои това изследване уродинамика Embarassed Не съм наясно с повечето термини.
Маги също не спира да се напишква през нощта, а през деня пишка доста често и все се изспуска по малко на гащичките Sad
Утре пак ще давам стерилна урина, че днешната била замърсена. Обяснявам на микробиолога, че няма как да й взема първа урина и преди това да й направя тоалет. В 1ч се беше напишкала, в 3ч пишка, в 6ч също пишка като пи лекарството. Няма време кога да й направя тоалет, защото не може да се стиска. Измих я набързо, колкото можах и затова сигурно е замърсена урината. Незнам утре как ще се справя и колко често ще пишка през нощта:(

# 279
  • Мнения: 5 531
Ава, да ти кажа  незнам точно  защото аз Мария така и не я заведох. Но доколкото съм чувала, наливаш си детето с вода, после пишка в една фуния, и доктора следи различни показатели . Ето и обяснението на tedata ,,иследването представлява един стол, на  който сядаш и пишкаш.той по средата е с дупка и е свързан с някакъв уред,който измерва силата на струята или нещо подобно.преди изследването стоиш пред кабинета и се наливаш с вода.когато вече не можеш да стискаш влизаш вътре и се изпикаваш.Kънчев стои зад 1 параван и отчита резултата.той представлява една крива,нещо като кардиограма,грубо казано.дано да съм била полезна.,,
Mumi,  доколкото знам се прави в Пирогов, от Кънчев. Аз така и не заведох Мария, въпреки че и
Русинов, и още една докторк, май беше Митева или нещо такова ни го препоръча. Но Мария  се стабилизира в последно време, намалихме и нощното напикаване. Случва и се все още , но доста по - рядко. Та аз за сега изчаквам и съм я оставила на мира.


chere6ka това е което и аз знам за уродинамиката. Знам че не боли, но е досадно за децата - пий вода, стискай, пишкай.... Мария имаше период в който като д-р Панчев и кажеше че трабва да се изпишка, и тя блокираше. Пиеше по литър вода, и като отидеме до толетната, нищо.

# 280
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте, изчетох статията на д-р Кънчев и малко ми се изясни.
Уродинамиката е точно това, което сте описали. Наливаш детето с вода и пишка на стол. Следи се силата на струята, обема на урината за единица време, общото количество урина и др. На тази база се определеля има ли дисфункция на мехура.
Сега действам активно да махна памперса на Теди и мога да кажа, че за няколко дни имаме напредък. Започва да се усеща и се хваща за памперса и казва "буба,буба", което значи че му се пишка. Дано да стане бързо...Успях и да намаля количеството на вода през нощта от 500 мл на около 50-60мл.

marychery, съжалявам да чета че сега имате "ново 20" в програмата. Мария много изстрада и дано по-скоро се оправи.

# 281
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нашата операция е във вторник, дано го запазя здрав дотогава.

Ще стискам палци и ще ви мисля  Hug


и аз така
дано мине по вода

# 282
  • Мнения: 5 531
Операцията на Минко мина, сега ще си се пазиме у дома за 10 дена.
Ами то това не е единственото ново двайсе при нея, ама другите и проблеми не са за тази тема и аз  не съм писала. Иначе незнам да ви кажа. Не я напрягам , спокойна е. Не и се карам , тя дори не рабира в повечето случай че се е напишкала. Вдигам я, преобливам, сменям чаршафите и пак я слагам да спи, тя не се буди дори. Не пие вода нощем, в градината спи на обяд. Но ефект нулев. Започнахме вече трета поредна седмица - все е мокра нощем с 1-2 дена пропуски. Нещо ми понатежа. Не мога да разбера има ли и нещо или не, и какво аз да правя по въпроса. Понякога се чувствам безсилна и ми е много мъчно.
Ели благодаря за подкрепата. Наистина ми беше много приятно, и разтоварващо да те чуя.

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 19:01 от marychery

# 283
  • София
  • Мнения: 2 958
Момичета, можете л ида ми дадете координати на доц. МИнков. Искам да запиша час за дъщеря ми. Когато бях бременна на 3д ехограф лекаря каза, че бъбречните легенчета са леко уголемени, но в рамките на физиологичното. От няколко дена вулвата и е зачервена и постоянно пишка. Педиатърката ме изпопритесни още повече, защо до сега не сме я били водили на нефролог или уролог, а когато и казвах за тези изледвания все ми повтаряше, че няма за какво да се притеснявам. В петък искам да заведа Дара на добър лекар. Моля Ви дайте телефони на Правителствена болница, за да запиша час !  bouquet
За съжаление сега разбрах, че доц. Минков миналата година е починал.
Препоръчаха ми проф. Гайдаров. Имате ли отзиви за него?

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 11:29 от джуджанка

# 284
  • Мнения: 5 531
Да доц. Минков почина миналата година. Д-р Гайдаров май не е професор. Всички телефони ги има в началото на темата   
координати на детски нефролози и уролози

Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден Геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)

Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, МЦ Борола ул.''Цар Симеон'' № 52
Тел. номер регистратура 02-9836203

Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.

д-р Лилова /детски нефролог/ 0888869480, Болница ТОКУДА - 02-542347

Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29

Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/

Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.

д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

д-р Чаначев  -  0887 36 91 50 


д-р Панчев - 0898491633, служебен - 915 4371, 9154372

д-р Пандаров  0889625990

д-р Гайдаров /детски уролог/, /Правителствена болница/ - 0885597550

доц. Близнакова - 0887 366 652 /Варна, детски нефролог/

Общи условия

Активация на акаунт