Примерна схема за захранване 2

  • 120 643
  • 583
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 529
Ниночка, от какъв зор искаш да даваш млечна каша?  newsm78
Аз купувам само безмлечни, безглутенови и ги правя с вода, кърмя преди или след това и готово. Досега съм дала ориз и  ориз с рожкови на Нестле, царевица на Фризкорем и Беби Колинкси, днес ще пробваме ориз със сливи на беби.
По отношение на мазнината и аз се чудя, търсих рапично олио но не намерих, та сега се чудя да почна ли по-малко зехтин да слагам?
А за количествата - моя син миналата седмица си изяждаше сутрин едно малко плодово + каша =180 гр, на обяд около 100 гр зеленчуци и следобеда каша 150 гр, но това хич не го брои за ядене, цокането е много по-важно, така че се кърмим горе долу на 3 часа + един път нощем. Но тази седмица нещо се лигави, може би защото е сополив и кисел и не ще да яде повече от 50-60 грама, така че пак се върнахме в изходно положение. Outta Joint

# 511
  • София
  • Мнения: 6 700
Купила съм и "купешки" та ще пробвам и с тях дано да има резултат!Пропуснах да спомена че малкия е на 7,5месеца!
А пък дъщеря ми на навършени 9 още не яде повече от 60-70 гр. пюре, днес изяде 20 гр. и затвори уста, така че, не се отчайвай, и по-трагични случаи има Simple Smile. Но аз кърмя след всяко ядене и явно си набавя нужното, така че, не се шашкам.

# 512
  • Мнения: 71
Здравейте.Аз от моето зверче не мога да пиша.Ние вече близо месец ядем оризова каша ,а днес добавих за първи път тиква.Сложих обаче 2лъжички,че неговата л много мъничка ми се вижда.Прие добре така направената каша,като се има предвид,че вчера не яде много от нея.Заместила съм обедното хранене.Сега като въведа зеленчуци,смятам да изместя кашата следобед.Обаче нали всяко ядене е млечно,да слагам ли малко кърма в купешките пюрета? newsm78

# 513
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Според мен ако ги харесва и ги яде така пюретата няма нужда да им слагаш кърма.Кърмиш преди и ако иска и след пюрето.Така яденето пак става млечно.  bouquet

# 514
  • София
  • Мнения: 5 738
Искам да ви попитам за плодовото пюре как е най-добре да се дава.... преди,след или между храненията,че аз му давам винаги след по 3 чаени лъжички максимум като така ядем вече 1 месец! Започнах захранване рано заради пустия запек който ни мъчи вече месец и половина  ooooh! Не знам дори как ще захраня с зеленчук като те спичат  Rolling Eyes Педито иначе искаше това да стане сега като направи 4 месеца на 13 този месец но май няма да стане! 

# 515
  • Мнения: 71
И да питам.Една приятелка почва да захранва с каша,обаче объркала се и взела млечна с АМ.Проблем ли е,като се има предвид,че са на кърма.

# 516
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Аз пак да се включа  Wink Мисля,че е по-добре тази каша с АМ да я остави за по-натам/ако не я е отворила вече,щото ще й мине годността/.А сега да си вземе една безмлечна оризова каша и да си кърми детенце,без добавки.Ще я излапа по-натам мъника и тази каша.Те ядат до 2-3 годишни кашички.

# 517
# 518
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
За плодовото пюре мисля,че е най-добре между храненията.
Аз лично го давам сутрин към 10-10.30ч.-към 50-60гр.,отскоро и по 100гр. и нагоре,но ние сме бая по-големички от вас.И другото ми даване е с кашата следобяд пак по 30-40 гр.
А за тази каша Беби и аз сутринта слушах по телевизията.Все си мислех,че поне бебешките и детските храни ще са под строг контрол и няма да има издънки.Но,уви!

# 519
  • София
  • Мнения: 5 738
ТОй изяжда по 80 -100 гр пюре за целия ден разделено на 4 пъти!

# 520
  • Мнения: 527
Момичета искам съвет-от 3 дена захранвам за първи път с пюре от морков,днес стигнахме до 10 лъжички(но ако бях давала и повече щеше да приеме).Та въпросът ми е-ако от утре въведа тиква,как да процедирам,по 1,2 лъжички от тикава и после да добавям от моркова ли,като вече въведен?Или направо да давам тиква спрямо лъжичките които вече сме достигнали newsm78И като стигна грамаж от 125 гр.,да давам ли кърма или да заместя едно хранене?

# 521
  • Мнения: 545
Дени,то мен са ме питали даже дали не сме една и съща и защо ту съм със снимка,ту без Joy Joy Joy
Страх ме е да дам вода с биберона,защото тя е от мързеливите бебета,дето сучат едва-едва да не се преумори случайно! Laughing
Натали,аз доколкото зная трябва да има интервал при въвеждането на нови храни,3-5 дена,ако няма фамилна обремененост за алергия и 5-10 дни,ако има!Аз лично упорито предлагам морков трети ден,ама Лора не зацепва особено да си отваря устата!

# 522
  • Мнения: 545
Светли,ами аз така зная,че като заместиш хранене,трябва да се дава вода newsm78
Ти защо мислиш за отбиване?Какъв е проблемът?

# 523
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета искам съвет-от 3 дена захранвам за първи път с пюре от морков,днес стигнахме до 10 лъжички(но ако бях давала и повече щеше да приеме).Та въпросът ми е-ако от утре въведа тиква,как да процедирам,по 1,2 лъжички от тикава и после да добавям от моркова ли,като вече въведен?Или направо да давам тиква спрямо лъжичките които вече сме достигнали newsm78И като стигна грамаж от 125 гр.,да давам ли кърма или да заместя едно хранене?
Първо за тиквата- новият зеленчук или плод се дава по 1-2 лъжички, а другото дай вече от моркова. Ако целта ти е заместено хранене- 125 грама за тази възраст е ОК.

За плодовото пюре на Димяни- между кърменията е добре да го даваш.

# 524
  • Мнения: 195
ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ОБЩОТО ДНЕВНО КОЛИЧЕСТВО ХРАНА
1-2МЕСЕЦ-ДНЕВНО КОЛИЧЕСТВО ХРАНА=1/5 ОТ ТЕГЛОТО НА ДЕТЕТО
3-4МЕСЕЦ-ДНЕВНО КОЛИЧЕСТВО ХРАНА=1/6 ОТ ТЕГЛОТО НА ДЕТЕТО
5-6МЕСЕЦ-ДНЕВНО КОЛИЧЕСТВО ХРАНА=1/7 ОТ ТЕГЛОТО НА ДЕТЕТО
7-10МЕСЕЦ-ДНЕВНО КОЛИЧЕСТВО ХРАНА=1000МЛ (ПРИБЛИЗИТЕЛНО 200МЛ НА ПОРЦИЯ)

Според мен 125 е малко за 6 месечно бебе,но ти си знаеш!

Общи условия

Активация на акаунт