Примерна схема за захранване 2

  • 120 598
  • 583
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 195
Няма да те намразя за отговорите,ние сме в стачка не ,защото харесваме новите вкусове,а защото ни боли венеца докато сучем,че ни никнат едновременно две зъбчета!

За вода,аз не предлагам,защото от рано си показа,че не иска,наскоро ще пробвам пак!!!Ако е кърмаче на кърма знам,че не е фатално,ако не пие вода!
А ,да попитам Девин розов етикет преварена или не преварена се дава и от каква възраст на беб???

# 481
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз му давам вода девин изворна от 5 дни гастрото ми каза,че няма проблем! Peace

# 482
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975

А ,да попитам Девин розов етикет преварена или не преварена се дава и от каква възраст на беб???
За водата не се притеснявай, че не пие, важното е да суче. Розов Девин не се преварява, препоръчва се след 6-ти месец.Аз така направих.

# 483
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Днес дадох 5 с.л. кърма и 2 с.л. оризова каша. Стана си баш на каша. Малкият я хапна с голям кеф.

Да ви попитам вие какви съотношения каша към вода/кърма/АМ приготвя(х)те за 6 месечно бебе?

Все ме е страх да не му дам много и да не му натоваря стомахчето.

А вода веднага с оризовата каша ли започнахте да предлагате? И каква? Преварена ли?
Извини ме, че не отговорих. Ако кашата ти е заместила кърменето, може да е около 150-160 грама общо като готово количество. Ако я предлагаш с цел нов вкус между кърменията - аз давам така по 70-80 грама.
Относно съотношение- чета какво пише на опаковката и където пише вода или АМ просто слагам кърма. Водата е добре да е преварена. А водата за пиене- виж горния ми пост. 

# 484
  • Мнения: 195
Имам една бутилка девин розов етикет,но нз дали е същата ,защото капачката и е в син цвят ,не трябва ли и тя да е в розов или се бъркам??? newsm78

# 485
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Виж етикета - на него пише, че става за бебета и се препоръчва от Българската педиатрична асоциация, нещо подобно беше.

# 486
  • Мнения: 1 121
Дени, благодаря ти за отговора  bouquet

# 487
  • София
  • Мнения: 5 721
ДА наистина го пише и аз смело му давам! Преди месец опитах и нещо ме уплаши и спрях!

# 488
  • Мнения: 195
Да има го надписът!!!

# 489
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, само да доуточня, че тук си споделяме по- опитните на тези с по-малки деца. Гледам да съм от полза, не искам на никого да натрапвам мнение. Hug

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Според вас по колко грама зеленчуково пюре трябва да й давам на мойта малката, като се има в предвид че сме се захранили от около 2 седмици ?
Двуомя се тъй като някой казва 120-130, друг 160  #Crazy и съвсем се обърках.  Thinking

# 491
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Според вас по колко грама зеленчуково пюре трябва да й давам на мойта малката, като се има в предвид че сме се захранили от около 2 седмици ?
Двуомя се тъй като някой казва 120-130, друг 160  #Crazy и съвсем се обърках.  Thinking

Количеството пюре зависи от това, дали ще заместиш хранене. Ако ти е заместено храненето - мисля, че за тази възраст 120-130 е добре. Все пак се води по детето, не го насилвай.

# 492
  • Мнения: 1 531
Според вас по колко грама зеленчуково пюре трябва да й давам на мойта малката, като се има в предвид че сме се захранили от около 2 седмици ?
Двуомя се тъй като някой казва 120-130, друг 160  #Crazy и съвсем се обърках.  Thinking


със сигурност не повече от 200, а иначе месеца + 100, т.е. за петмесечно - 150  Peace  А КАТО ЦЯЛО - ВОДИ СЕ ПОДЕТЕТО И НЕ ГО НАСИЛВАЙ  Peace

# 493
  • Мнения: 19 302
искам да попитам добавяте ли някаква мазнина към домашно приготвените зеленчукови пюрета,каква и какво количество?
гледам,че в готовите често има рапично олио.

и още един въпрос какво е последното хранене на бебоците ви и в колко часа?

# 494
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
искам да попитам добавяте ли някаква мазнина към домашно приготвените зеленчукови пюрета,каква и какво количество?
гледам,че в готовите често има рапично олио.

и още един въпрос какво е последното хранене на бебоците ви и в колко часа?
Аз лично още не слагам, но ще почвам попарата и там ще има масло. Чела съм статии, че е добре да се слага зехтин или масло, но по-опитните да се включат.

Последното ни хранене- ако може да се нарече така - е в 20.30 - за сън, но нощем ставаме да сучим.

Общи условия

Активация на акаунт