Примерна схема за захранване 2

  • 120 611
  • 583
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 3 891
Здравейте! За пръв път пиша тук, но ви чета системно. От вчера захранвам човечето с тиква, като планът беше този месец да дам само тиква, картоф, морков и тиквичка.
Да, ама сметки едни, кръчмарят друг. Бебо не иска тиква! Вчера едвам хапна 2 лъжички, днес още повече се мръщи, едва 3 изяде. Утре мисля да добавя малко мляко, барем я поиска. А като чета как всички бебета обичат тиква, съм в шах!

Какво ще ме посъветвате? Мисля ако и утре не я иска с мляко, да оставя 1 ден само на мляко и да пробвам картоф  newsm78


Nino4ka, аз давам домашно тиква и картоф от градината на дядото. Тиква може и купена - те нито се пръскат, нито се торят. Но моркови ще дам купешки. Тия на пазара хич не ме кефят. Мисля което имам домашно, да го давам. Което не е домашно - от готови пюрета.

# 151
Привет на всички!А сега да се оплача, малкия се запече яко  Sad Въведох доста плодове о започнах да въвеждам картофа на обяд а плодовете останаха за следобяд! Да обаче маи с тоя картоф си докарахме запека(едно на ръка че не го харесва).Уж давам по малко повече от 30гр на ден не сме достигнали, но понеже давах и банан следобед ама примесен с круша или тиква, та уж да се неутрализират Thinking.Вече незнам голяма каша стана, по 3 дни не ака, та сега давам круша следобед, на обяд нищо, а и водичка от сини сливи сега му правя, дано нещо подеиства Praynig! Ако и това не помогне незнам само на кърма ли да го подкарам,но за колко дни Thinking! Помагаите!!!! Hug

# 152
  • Мнения: 5 602
при нас добре действа пюре от тиквички на хип и течности повече

# 153
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
vaniorita84,при нас като почнахме пюретата,започнахме да акаме през2,3,а понякога и 4 дни,та и до сега така.Независимо дали яде разхлабващи или запичащи с разхлабващи все си е така.Но искам да отбележа,че не се е запичал,т.е. няма запек,а съвсем нормално се изхожда.Горе-долу каквото влезне,такова излезне Laughing.Но пък незная при вас как е.Ако е като при нас без същински запек,мисля че и други мами ще те уверят,че няма проблеми. Wink

# 154
  • Мнения: 5 602
Една питанка от мен-"кисЕла и има ли той почва у нас" демек що е туй чудо-освен онези кремчета в пакетчета с цвят на розова пантера,има ли здравословен кисЕл,приготвяте ли си домашен.... newsm78..туй ми е чуденето....

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
vaniorita84 за да избегнеш запека трябва да осигуриш достатъчно течности. Не са достатъчни само плодове или разхлабващи зеленчуци. При приема на твърда храна, детето има нужда от много течности, най-вече кърма / вода....

ninochka
1. Ако нямаш източник на домашни зеленчуци и плодове - да, по-добре е да даваш купени пюрета. Това важи за почти всички плодове и зеленчуци....
2. За първите пюрета аз смятам, че трябва да са в чист вид. Предложи само морков, после следващия зеленчук пак чист /примерно тиква/ и после примерно ориз пак чист /с оризова каша например/. След това може да почнеш да предлагаш различни комбинации от тях.

# 156
  • Мнения: 19 317
vaniorita84, ние се запекохме така от кашата.изпражненията станаха твърди.два дена спрях кашата и увеличих кърменията като давах и круша и се оправи.

аз да питам кои храни бяха богати на желязо?
аз се опитвам да давам месо да пъти седмично,но малката въобще не го харесва.

# 157
# 158
  • Мнения: 1 030
аз да питам кои храни бяха богати на желязо?
аз се опитвам да давам месо да пъти седмично,но малката въобще не го харесва.
Ето храните богати на желязо!
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/532/69/

# 159
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Една питанка от мен-"кисЕла и има ли той почва у нас" демек що е туй чудо-освен онези кремчета в пакетчета с цвят на розова пантера,има ли здравословен кисЕл,приготвяте ли си домашен.... newsm78..туй ми е чуденето....
И аз незнам отговора на този въпрос, но повечето кисели са със сухо мляко в тях. Имайки предвид, че кърмим, нещо не ми се нрави това сухо мляко. Моята педиатърка ми говори да не давам кисел, а бяло нишесте с АМ, а дали може това нишесте с кърма - незнаела. Пояснявам- педиатърката ми е за ранно захранване, така че по отношение на хранене много- много не я слушам. Исках само да споделя, какво тя е казала.

# 160
  • София
  • Мнения: 6 690
Здравейте! За пръв път пиша тук, но ви чета системно. От вчера захранвам човечето с тиква, като планът беше този месец да дам само тиква, картоф, морков и тиквичка.
Да, ама сметки едни, кръчмарят друг. Бебо не иска тиква! Вчера едвам хапна 2 лъжички, днес още повече се мръщи, едва 3 изяде. Утре мисля да добавя малко мляко, барем я поиска. А като чета как всички бебета обичат тиква, съм в шах!

Какво ще ме посъветвате? Мисля ако и утре не я иска с мляко, да оставя 1 ден само на мляко и да пробвам картоф  newsm78



Ами не всички бебета обичат тиква, и дъщеря ми не я харесва много, пробвай картоф и смесвай с повечко кърма, да стане по-течно. Освен това сте още мънички, нормално е да реагира така, не очаквай от самото начало да лапа като невидяла, Анна в началото трудно хапваше повече от 3-4 лъжички и това доста дълго време - около 10-15 дни поне. Успех! Simple Smile

# 161
  • Мнения: 5 602
Една питанка от мен-"кисЕла и има ли той почва у нас" демек що е туй чудо-освен онези кремчета в пакетчета с цвят на розова пантера,има ли здравословен кисЕл,приготвяте ли си домашен.... newsm78..туй ми е чуденето....
И аз незнам отговора на този въпрос, но повечето кисели са със сухо мляко в тях. Имайки предвид, че кърмим, нещо не ми се нрави това сухо мляко. Моята педиатърка ми говори да не давам кисел, а бяло нишесте с АМ, а дали може това нишесте с кърма - незнаела. Пояснявам- педиатърката ми е за ранно захранване, така че по отношение на хранене много- много не я слушам. Исках само да споделя, какво тя е казала.

Вижте какво открих (ако някой се интересува от кисЕли):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130477.0

..тука млека,захари,нишестета....туй кисела май не е още за нас -6 м.

# 162
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Туранага_Санka по-добре давай каша с плод или плодово пюре само, вместо тези нещица- визирам кисела- LaughingТова е мое мнение, дано не се засегнеш.

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Моля мамите захранили с плод да споделят, с какъв плод почнахте, по кое време не деня почнахте, как го приеха бебоците и след колко време въведохте зеленчука. В такава питанка съм, че нямам думи вече  newsm78 Моля за HELP  Embarassed

# 164
  • Мнения: 19 317
аз да питам кои храни бяха богати на желязо?
аз се опитвам да давам месо да пъти седмично,но малката въобще не го харесва.
Ето храните богати на желязо!
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/532/69/
благодаря за инфото,но ние сме още на захранване и имаме и алергии .затова от изброените храни освен пуйка, която тя почти не яде,и сини сливи,друго не мога да давам.
някой беше спооменавал,че червените плодове или зеленчуци, не помня точно, съдържат желязо и захранва с тях.

Общи условия

Активация на акаунт