Примерна схема за захранване 2

  • 120 582
  • 583
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 449
прегледах отново и двете теми.в старата тема беше писала за неподходящи комбинации на храни.
например плодове се консумират самостоятелно.това и аз го правя за себе си,но на беба често давам плодове за десерт.забелязала съм,че не зеленчуково пюре яде до един момент и после й омръзва.като предложа плод обаче хапва още малко.а нали е злояда гледам да използвам,когато е в настроение за ядене  Mr. Green
също така житни храни не  се препоръчват вечер,а аз давам точно каша ориз или елда привечер. Confused
Житните храни не се предлагат вечер - в смисъл като последна храна.
Ако кашата е около 19:00, после има кърмене/АМ като последно хранене и детенцето заспива по-късно, едва ли е проблем.

Плодовете са "бързи" въглехидрати, разграждат се в организма за около 30 мин. Зеленчуците не съдържат въглехидрати. Другите въглехидрати (ориз, картофи) се разграждат за час-два, млечните продукти и яйцата за 3-4 часа. Освен това плодовете съдържат захари, които ферментират по специфичен начин. Когато се смесват плодове с други храни, организмът среща трудности с преработката им и правилното усвояване.

Затова плодовете е най-добре самостоятелно. Или като добавка в кашата (най-вече богатите на витамин С плодове) - но тогава подпомагат усвояването на желязото и другите минерали в нея.


Дали не сгреших  newsm78 и какви последствия може да има при прекаляване на мазничкото, защото според мен съм прекалила Sad
Мазнината се добавя по мъничко в началото, за да свикне с нея стомахчето.
Последствията - мазното разхлабва Simple Smile Нали при разстройство се предлага морков, но без никаква мазнина (която иначе е задължителна за моркова).

# 556
  • Мнения: 71
Това за усвояването на моркова с мазнина и аз го чух.До сега сме яли оризова каша и вече 4-ти ден тиква в кашата.От понеделник ще въведа картофче най-вероятно в комбинация с тиква.Обаче после за моркова зехтин ли да капвам,защото ползвам за начало купешки пюрета на Хип.

# 557
  • Мнения: 19 302
а вие кога въведохте рибата?
мисля,че Free Soul беше дала примерен ред за въвеждане на потенциални алергени в първата тема.там е посочила въвеждане на риба и ракообразни след 3 год.това не е ли прекалено късно?

# 558
  • Мнения: 1 251
Привет и от нас, вече започнахме захранването със зеленчуково пюре-първо морков, а сега и тиква. Много ни се усладиха и двете, започнах захранването с готови пюрета на Хип, като съм заредила в шкафа доста комбинации от картоф, ябълка, морков и тиква, само трябва да въведа и другите и почваме да се храним сериозно. Joy  За себе си реших по 5 дена да въвеждам различен продукт, но на нас много ни се услажда всичко до сега и не знам как ще удържа правилото лъжичка по лъжичка. Mr. Green Все още сме на кърма, по 7 пъти ядем на ден, а педито каза, че през 5-тия месец трябва да минем на 5 хранения, как ще стане това не ми е ясно. newsm78

# 559
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ORHIDEA кърми на воля детето си. Ние сме на 9 месеца и кърмя все още 5 пъти денем + няколко пъти нощем. Не насилвай нещата, ще получиш подобни като моя съвети от много майки тук.   bouquet

# 560
  • Мнения: 2 652
Затова плодовете е най-добре самостоятелно. Или като добавка в кашата (най-вече богатите на витамин С плодове) - но тогава подпомагат усвояването на желязото и другите минерали в нея.

Значи не е добре да се дават плодово-зеленчукови пюрета, така ли? Защото има моркови с ябълка например?

# 561
  • Мнения: 1 251
ORHIDEA кърми на воля детето си. Ние сме на 9 месеца и кърмя все още 5 пъти денем + няколко пъти нощем. Не насилвай нещата, ще получиш подобни като моя съвети от много майки тук.   bouquet

Ами то май така и ще стане, ние още си ядем веднъж и през ноща, въпреки съветите да махаме и нощното хранене.

# 562
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Затова плодовете е най-добре самостоятелно. Или като добавка в кашата (най-вече богатите на витамин С плодове) - но тогава подпомагат усвояването на желязото и другите минерали в нея.

Значи не е добре да се дават плодово-зеленчукови пюрета, така ли? Защото има моркови с ябълка например?
Аз днес на обяд дадох пюре от морков с тиква и добавих 2 л. ябълка, която предлагам за първи път. Дали сгреших незнам  newsm78 Нека по-опитните мамчета да кажат.
Да попитам още нещо. Захранваме се от 3 седмици. От оризова каша на обед преминахме към зеленчуково пюре, а кашата я изместихме за следобед /от 4 дена вече/ смесена с плод. Значи на обед давам зеленчуково пюре 100 гр., а следобед каша също около 100 гр. Кърмя час преди това т. к. неискам да замествам хранене все още. Та въпроса ми е: Рано ли е все още за 2 хранения за деня всяко по 100 гр. ?

# 563
  • Мнения: 1 449
Затова плодовете е най-добре самостоятелно.
Значи не е добре да се дават плодово-зеленчукови пюрета, така ли? Защото има моркови с ябълка например?

Аз днес на обяд дадох пюре от морков с тиква и добавих 2 л. ябълка, която предлагам за първи път. Дали сгреших незнам

Смисълът е, че плодовете не се предлагат като десерт след основното хранене.

Ябълка + морков е класика в жанра Simple Smile От готовите пюрета плодово-зеленчуковите са доста малко, като изключим ”Ам-Ам” и добавената ябълка в някои (месно-)зеленчукови.

При по-проблемно захранване и докато детенцето посвикне с вкусовете - всякакви комбинации са допустими.
Като се достигне количество 80-100 г т.е. когато детенцето вече се храни и със зеленчуци и плодове, има смисъл да се спазват горе-долу някакви принципи на здравословно хранене.

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ох, отдавна не съм влизала в темичката, за което моля да ме извините. Добре, че е Косе Босе   bouquet

Май е време за нова тема, тъй като гледам  newsm78
айде утре ще пусна и ще гледам да съм редовна вече

# 565
  • Мнения: 527
Момичета вече 10 дена захранвам малкия,до сега е ял пюре от морков,тиква,тиква с картоф,и морков с картоф.Обаче нещо ми се запече от тях,та въпросът ми еда вкарвам ли вече плодови пюрета ,какви да са?Мисля да почна с ябълка,но за разхлабващ ефект какво да предпочета?Мерси  bouquet

# 566
  • Мнения: 115
Може да дадеш круша, тя много разхлабва, но ако не искаш още да даваш плод дай чиста тиква.Тя разхлабва.

# 567
  • Мнения: 527
Дадох чиста тиква вчера,но в комбинация с морков+картоф,може би трябва само тиква да дам.А крушата като първи плод добра идея ли е?

# 568
  • Мнения: 1 251
Може да дадеш круша, тя много разхлабва, но ако не искаш още да даваш плод дай чиста тиква.Тя разхлабва.

Ние от 4 дни сме само на тиква-на Хип и също се запекохме newsm78, а уж разхлабвала. Вчера не е акал въобще, а сутринта съвсем малко, при условие, че преди това акахме на всеки памперс.

Круша също май може да е първи плод доколкото знам аз, но да кажат и по-опитните мами.

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Момичета, според вас след зеленчуците какво е по - добре да се въведе, каша или  плод. Ние сме въвели вече 5 зеленчука, още малко  и е време за друго, но се чудя какво да е то  newsm78 Thinking

Общи условия

Активация на акаунт