Великденски бисквитки

  • 25 346
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
страхотни бисквитки!
ама ша ма извиняваш,направо бледнеят пред другите от аватара ти Laughing
а с  какво ги рисуваш бисквитите?

# 16
  • Мнения: 1 341
Ама бихте ли ми казали как точно се прави тази глазура  Embarassed и как се нанася върху сладките
Аз съм пишман готвач, но съм се взела в ръце да се уча.
И ако някой види някъде хубави формички за сладки като тези на снимката, нека да каже. Със сигурност ще се получи като с машината за хляб Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 366
Наистина са много красиви и със сигурност за Великден ще ги направя Laughing Давайте още лесни и вкусни рецепти

# 18
тези бисквитки изглеждат изумително. ще ми кажете ли откъде да се сдобия с такива интересни формички, за да зарадвам малкия?

# 19
  • Мнения: 2 142
Tannita , сладките изглешдат страхотно. С голямо удоволствие разглеждам всичките ти специалитети и с още по-голямо опитвам рецептите ти. Едно въпросче- според теб колко време могат да издържат така сладките? В смисъл, чудя се, ако ги направя една седмица преди великден дали, няма да изсъхнат, или да им се разавали вкуса. Освен да ги направя сега един път за проба и да скрия една-две, та да разбера  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 116
Tannita , сладките изглешдат страхотно. С голямо удоволствие разглеждам всичките ти специалитети и с още по-голямо опитвам рецептите ти. Едно въпросче- според теб колко време могат да издържат така сладките? В смисъл, чудя се, ако ги направя една седмица преди великден дали, няма да изсъхнат, или да им се разавали вкуса. Освен да ги направя сега един път за проба и да скрия една-две, та да разбера  newsm78
Благодаря Simple Smile
Ами точно за тия не знам как биха били след седмица две, щото у нас се изяждат веднага. Но предполагам че ако са затворени в метална кутия, ще издържат.

тези бисквитки изглеждат изумително. ще ми кажете ли откъде да се сдобия с такива интересни формички, за да зарадвам малкия?
За сажаление не знам къде в БГ може да намериш, аз пратих на свекърва ми от тук, щото и тя не може да намери, но тя живее в малък град, в по-големите градове сигурно се намират. Точно такива със зайчета и патета може би ще пуснат преди великден.

# 21
  • Мнения: 1 558
Невероятно красиви са smile3501.
Може ли да обясниш малко по-подробно как се прави глазурата!

# 22
  • Мнения: 1 116
Невероятно красиви са smile3501.
Може ли да обясниш малко по-подробно как се прави глазурата!
Около чаша пудра захар, една супена лъжица прясно мляко и бъркаш докато стане плътно бяло, ако е много гъсто прибавяш още мляко или вода, така че да се размазва лесно. Бързо се втвърдява(хваща коричка), така че по време на украсяването, може да капваш по малко мляко/вода и отново  разбъркваш.

# 23
  • Мнения: 4 176
Невероятно красиви са smile3501.
Може ли да обясниш малко по-подробно как се прави глазурата!
Около чаша пудра захар, една супена лъжица прясно мляко и бъркаш докато стане плътно бяло, ако е много гъсто прибавяш още мляко или вода, така че да се размазва лесно. Бързо се втвърдява(хваща коричка), така че по време на украсяването, може да капваш по малко мляко/вода и отново  разбъркваш.
От моя скромен опит забелязах, че ако се сложат 2-3 капки  лимонов сок не се втвърдяват много бързо.

# 24
  • Мнения: 2 142
Tannita , благодаря ти за отговора. Направих ги само дето не можах да скрия нито една! Единствената, която бях скрила си я "намерих" сутринта Crazy

# 25
  • Мнения: 527
 LaughingАз имам формички с патета и зайчета .Купих ги от един квартален магазин за домашни потреби.Но за съжаление преди 4 години. Embarassed Смятам да ги направя за проба скоро и ще съобщя резултата. Sunglasses

# 26
  • Мнения: 4 116
А откъде се купува боя за сладки?  Rolling Eyes И на мен не ми стана ясно как се слага глазурата? С четчица ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 587
Боя за сладки има във всички по-големи магазини - Европа,Фантаскико,Билла.
Tannita незная как ги е украсявала,но аз нанасям глазурата с равен нож,а отгоре украсата с импровизиран пош от найлоново пликче с отрязано ъгълче (съвсвм малка дупчица).
Успех! Peace

# 28
  • Мнения: 972
Има едно магазинче до женския пазар, там има всякакви неща - форми за сладки, за торти, кексове. Има и всичко за украсата на торти - шприцове, накрайници и т.н. Магазинчето се намира на Брнатя Миладинови. Като минеш Пиротска в посока Тодор Александров от лявата страна.

# 29
  • Мнения: 4 116
Мерси Strawberry, ще проверя в Била.   bouquet
Wel, много ценна информация  bouquet , сега видях къде се намира магазинчето, ще измоля от мъжа тези дни да ни заведе до там да си харесам нещо.
Само за този китайски магазин, за който някой беше писал, че имало хартиени формички за мъфини, не мога да се сетя къде трябва да е.. newsm78
Еййй, с тези ваши рецепти момичета ще се прочуя из съседите като майстор. Mr. Green Чак майка ми да си записва рецепти от мене...  cook

Общи условия

Активация на акаунт