Великденски бисквитки

  • 25 343
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 116
 

Вчера цял ден Диана не ме остави на мира, да правим та да правим сладки, та ето какво стъкмихме с нея снощи:

Маслени лимонови бисквити

120г меко масло
½ ч.чаша захар
1 яйце
2 ч.чаши брашно
2 супени лъжици(2tbsp) изцеден сок от лимон
1 ч.л. (1tsp)  настъргана кора от лимон
1 ч.л. (1tsp)   бакпулвер
1/8 ч.л.(1tsp)  сол
(1 ч.чаша = 240мл)

С миксер се разбива маслото със захарта, прибавя се яйцето и се бие докато сместта стане на пухкав крем. Прибавят се брaшното, лимоновия сок, лимоновата кора, бакпулвера и солта и се омесва много меко тесто. Покрива се и се слага в хладилника за около 30 минути.

Разточва се кора с дебелина около 5мм и се изрязват фигурки. Нареждат се в леко намаслена тава за печене. Поръсват се със захар.  Пекът се 10-12 минути на 175°С (350°F) Преместват се на решетка до пълното изстиване.

Аз не ги поръсих със захар, а ги украсих с глазура от пудра захар и прясно мляко.

                 

Получиха се вкусни маслени бисквитки с лек вкус на лимон, които Диана ако днес вече не й бях забранила можеше да ги омете всичките сама.

# 1
Ди, едно въпросче. Краве масло ли ползваш или мас
И снимките при мене не се е отварят не знам по каква причина Sad  - пробвах да им взема само адреса и така да ги отворя ама ми даде грешна страница Confused

И малко извън тази темичка ама таман си ми паднала Grinning  - пробва ли вече рецептата за козунак дето се пенче в машината за хляб- За науспешният ти опит знам, питам за другият Wink  Grinning

ПП: Уф, сега пък се заредиха Embarassed  Laughing Ама от къде вземаш такива формички. Тук все едни кръгли намирам Sad

# 2
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Honda
Ди, едно въпросче. Краве масло ли ползваш или мас
И снимките при мене не се е отварят не знам по каква причина Sad  - пробвах да им взема само адреса и така да ги отворя ама ми даде грешна страница Confused

И малко извън тази темичка ама таман си ми паднала Grinning  - пробва ли вече рецептата за козунак дето се пенче в машината за хляб- За науспешният ти опит знам, питам за другият Wink  Grinning


Краве масло, тя и рецептата така си беше с масло.
А за снимките не знам защо не ги отваряш, при мен се отварят, ако виждаш тази от аватара трябва и тях да виждаш, на едно място са качени. Хайде утре ще ге кача и в Webshots и ще пусня линк, че сега вече е много късно.

Пробвах го козунака, пак провал, стана точно както и с моята рецепта, отдолу прегорял, отгоре тесто, може би си е от машината, хем тази програма ми е най-дългата 3ч и 40мин.

# 3
Цитат на: Di5
...Пробвах го козунака, пак провал, стана точно както и с моята рецепта, отдолу прегорял, отгоре тесто, може би си е от машината, хем тази програма ми е най-дългата 3ч и 40мин.

Значи няма да го бъде по най-мързелешката процедура. Ще караме по изпитаната Wink  Grinning  Сладките ви са разкошни. Аз после си оправих постинга и ти написах, че се отвориха. Нещо временно явно е било

# 4
  • Мнения: 3 927
Само една питанка: стават ли веднага за консумация или трябва да "отлежават", за да омекнат Confused:

Защото аз имам формички-зайчета и може да ги спретна за нашия Великден Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 289
Леле, страшно са красиви. Вие ще ги ядете ли Confused:  Аз бих умряла от мъка. Confused  Ако имам сили по великден непременно ще ги пробвам.
Тане, от къде може да се намери формичка заек Confused:

# 6
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Milena B.
Тане, от къде може да се намери формичка заек Confused:


Не знам Sad , не мога да ти помогна.......моите са наследствени от майка ми, т.е. от моето детство Wink
Но провери из по-големите магазини за домашни потреби, може да има. По Коледа например бяха напускали формички елхи, дядо мразовци и др. подобни......

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ауууууууууууууууу, красота  smile3501 Браво на сладкарките, ще взема и аз да амбицирам мойта. А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте? И какво количество горе-долу ти отиде за тая доза бисквитки?

# 8
  • Мнения: 1 289
E, сега за Великден наистина може да пуснат нещо интересно, че много ми харесаха тези бисквити. А освен вкуса и фасона е важен.

# 9
  • Мнения: 6 243
Цитат на: anomalia
А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте?

в никакъв случай недей с боята за яйца. С боя за сладки е оцветено, със сигурност Grinning

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: anomalia
А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте?

в никакъв случай недей с боята за яйца. С боя за сладки е оцветено, със сигурност Grinning

Що така?!Нали уж я дават безвредна и ставала и за сладкиши? Thinking

# 11
  • Мнения: 6 243
аааааааа, тъй става.
Тая, която аз използвам, не е обозначена като безвредна, та се уплаших, че може да се ентусиазираш и да докараш някоя рядка радост на семейството покрай тия красиви бисквити.  Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Taneto
Само една питанка: стават ли веднага за консумация или трябва да "отлежават", за да омекнат Confused:

Защото аз имам формички-зайчета и може да ги спретна за нашия Великден Simple Smile

О да, веднага могът да се хапват, та може до украсяване да не се стигне Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 116
Цитат на: anomalia
Ауууууууууууууууу, красота  smile3501 Браво на сладкарките, ще взема и аз да амбицирам мойта. А глазурата с боя за яйца ли я оцветихте? И какво количество горе-долу ти отиде за тая доза бисквитки?

С боя за сладки я оцветих.
Като количество забърках от около половин чаша пудра захар.

# 14
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Milena B.
Леле, страшно са красиви. Вие ще ги ядете ли Confused:  Аз бих умряла от мъка. Confused  Ако имам сили по великден непременно ще ги пробвам.

О на Диана въобще не и мигна окото, дори първо се изядоха най-красивите Simple Smile

# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
страхотни бисквитки!
ама ша ма извиняваш,направо бледнеят пред другите от аватара ти Laughing
а с  какво ги рисуваш бисквитите?

# 16
  • Мнения: 1 341
Ама бихте ли ми казали как точно се прави тази глазура  Embarassed и как се нанася върху сладките
Аз съм пишман готвач, но съм се взела в ръце да се уча.
И ако някой види някъде хубави формички за сладки като тези на снимката, нека да каже. Със сигурност ще се получи като с машината за хляб Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 366
Наистина са много красиви и със сигурност за Великден ще ги направя Laughing Давайте още лесни и вкусни рецепти

# 18
тези бисквитки изглеждат изумително. ще ми кажете ли откъде да се сдобия с такива интересни формички, за да зарадвам малкия?

# 19
  • Мнения: 2 142
Tannita , сладките изглешдат страхотно. С голямо удоволствие разглеждам всичките ти специалитети и с още по-голямо опитвам рецептите ти. Едно въпросче- според теб колко време могат да издържат така сладките? В смисъл, чудя се, ако ги направя една седмица преди великден дали, няма да изсъхнат, или да им се разавали вкуса. Освен да ги направя сега един път за проба и да скрия една-две, та да разбера  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 116
Tannita , сладките изглешдат страхотно. С голямо удоволствие разглеждам всичките ти специалитети и с още по-голямо опитвам рецептите ти. Едно въпросче- според теб колко време могат да издържат така сладките? В смисъл, чудя се, ако ги направя една седмица преди великден дали, няма да изсъхнат, или да им се разавали вкуса. Освен да ги направя сега един път за проба и да скрия една-две, та да разбера  newsm78
Благодаря Simple Smile
Ами точно за тия не знам как биха били след седмица две, щото у нас се изяждат веднага. Но предполагам че ако са затворени в метална кутия, ще издържат.

тези бисквитки изглеждат изумително. ще ми кажете ли откъде да се сдобия с такива интересни формички, за да зарадвам малкия?
За сажаление не знам къде в БГ може да намериш, аз пратих на свекърва ми от тук, щото и тя не може да намери, но тя живее в малък град, в по-големите градове сигурно се намират. Точно такива със зайчета и патета може би ще пуснат преди великден.

# 21
  • Мнения: 1 558
Невероятно красиви са smile3501.
Може ли да обясниш малко по-подробно как се прави глазурата!

# 22
  • Мнения: 1 116
Невероятно красиви са smile3501.
Може ли да обясниш малко по-подробно как се прави глазурата!
Около чаша пудра захар, една супена лъжица прясно мляко и бъркаш докато стане плътно бяло, ако е много гъсто прибавяш още мляко или вода, така че да се размазва лесно. Бързо се втвърдява(хваща коричка), така че по време на украсяването, може да капваш по малко мляко/вода и отново  разбъркваш.

# 23
  • Мнения: 4 176
Невероятно красиви са smile3501.
Може ли да обясниш малко по-подробно как се прави глазурата!
Около чаша пудра захар, една супена лъжица прясно мляко и бъркаш докато стане плътно бяло, ако е много гъсто прибавяш още мляко или вода, така че да се размазва лесно. Бързо се втвърдява(хваща коричка), така че по време на украсяването, може да капваш по малко мляко/вода и отново  разбъркваш.
От моя скромен опит забелязах, че ако се сложат 2-3 капки  лимонов сок не се втвърдяват много бързо.

# 24
  • Мнения: 2 142
Tannita , благодаря ти за отговора. Направих ги само дето не можах да скрия нито една! Единствената, която бях скрила си я "намерих" сутринта Crazy

# 25
  • Мнения: 527
 LaughingАз имам формички с патета и зайчета .Купих ги от един квартален магазин за домашни потреби.Но за съжаление преди 4 години. Embarassed Смятам да ги направя за проба скоро и ще съобщя резултата. Sunglasses

# 26
  • Мнения: 4 116
А откъде се купува боя за сладки?  Rolling Eyes И на мен не ми стана ясно как се слага глазурата? С четчица ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 587
Боя за сладки има във всички по-големи магазини - Европа,Фантаскико,Билла.
Tannita незная как ги е украсявала,но аз нанасям глазурата с равен нож,а отгоре украсата с импровизиран пош от найлоново пликче с отрязано ъгълче (съвсвм малка дупчица).
Успех! Peace

# 28
  • Мнения: 972
Има едно магазинче до женския пазар, там има всякакви неща - форми за сладки, за торти, кексове. Има и всичко за украсата на торти - шприцове, накрайници и т.н. Магазинчето се намира на Брнатя Миладинови. Като минеш Пиротска в посока Тодор Александров от лявата страна.

# 29
  • Мнения: 4 116
Мерси Strawberry, ще проверя в Била.   bouquet
Wel, много ценна информация  bouquet , сега видях къде се намира магазинчето, ще измоля от мъжа тези дни да ни заведе до там да си харесам нещо.
Само за този китайски магазин, за който някой беше писал, че имало хартиени формички за мъфини, не мога да се сетя къде трябва да е.. newsm78
Еййй, с тези ваши рецепти момичета ще се прочуя из съседите като майстор. Mr. Green Чак майка ми да си записва рецепти от мене...  cook

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Разкошни са! А горе долу като бройка колко излизат? newsm78

# 31
  • Мнения: 58
На мен от една доза ми излязаха 35-40 броя ама зависи колко са ти големи формичките.Освен това кривичките оставих за дегустация,затова направих двойна доза.

# 32
  • Мнения: 2 481
Ммм утре ще пробвам рецептата,като масленки ли стават? newsm78

И за глазурата имам въпрос примерно забърквам сместта разделям в нещо като чашки и във всяка капвам цвят или как там разтвор боя,никога не съм правила нищо друго със боя освен да боядисвам яйцата,но тези сладки ще се пробвам,и нали е напълно безвредно за детето??? newsm78 newsm78 newsm78 А и кога се нанася таз глазура докато са топли ли или като си изтинат си рисувам а тя си се втвърдява?

# 33
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Хубава рецепта и аз ще я пробвам!

# 34
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ммммм, това са любимите на цялото ни семейство бисквити.
Десетки пъти съм ги правила и нямам нито една издънка.
Танита Hug

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има едно магазинче до женския пазар, там има всякакви неща - форми за сладки, за торти, кексове. Има и всичко за украсата на торти - шприцове, накрайници и т.н. Магазинчето се намира на Брнатя Миладинови. Като минеш Пиротска в посока Тодор Александров от лявата страна.

 Този магазин от месеци не работи SadВсе дебна бабата дали е отворила за да си напазарувам, но уви!

# 36
  • Мнения: 6 017
Tannita Защо не мога да видя снимката на бисквитките???

# 37
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз също не мога да видя снимките Sad,но съм решила да правя някакви сладки за Великден и най-вероятно ще изпробвам рецептата.

# 38
  • Мнения: 1 116
За съжаление снимките са още от 2005 година и ги нямам на компютъра, а сървара на който са качени тогава, последните години не винаги работи.
Ето снимка на същити бисквитки, но правени за бебешко парти

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 22:27 от Tannita

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И аз съм правила по тази рецепта, но имам снимки само от великденските от 2006-та и 2007-та, коледните някъде ги затрих Sad . Страхотни бисквитки. Тези дни ще украся и тазгодишните, а ето за сега от Великден 2006 и 2007


# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Страхотни сааааааааа. И за правих снощи, но моите са без глазура, само със захар ги поръсих...но нищо пак станаха хубави  Rolling Eyes

# 41
Ммм утре ще пробвам рецептата,като масленки ли стават? newsm78

И за глазурата имам въпрос примерно забърквам сместта разделям в нещо като чашки и във всяка капвам цвят или как там разтвор боя,никога не съм правила нищо друго със боя освен да боядисвам яйцата,но тези сладки ще се пробвам,и нали е напълно безвредно за детето??? newsm78 newsm78 newsm78 А и кога се нанася таз глазура докато са топли ли или като си изтинат си рисувам а тя си се втвърдява?

Май не видях отговорите на тези въпроси, пък и мен ме интересува.
Та значи, кога се маже глазурата, като изстинат или докато са топли.
И докога се пекат - трябва ли да останат бели или да са попрепечени?
Къде да търся боите в Билла - т.е. на кой щанд?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ммм утре ще пробвам рецептата,като масленки ли стават? newsm78

И за глазурата имам въпрос примерно забърквам сместта разделям в нещо като чашки и във всяка капвам цвят или как там разтвор боя,никога не съм правила нищо друго със боя освен да боядисвам яйцата,но тези сладки ще се пробвам,и нали е напълно безвредно за детето??? newsm78 newsm78 newsm78 А и кога се нанася таз глазура докато са топли ли или като си изтинат си рисувам а тя си се втвърдява?

Май не видях отговорите на тези въпроси, пък и мен ме интересува.
Та значи, кога се маже глазурата, като изстинат или докато са топли.
И докога се пекат - трябва ли да останат бели или да са попрепечени?
Къде да търся боите в Билла - т.е. на кой щанд?


- Глазурата се маже след като са добре изстинали
- пекат се до леко порозовяване
- аз си правя 4-5 чашки в които добавям по малко боя, може и на прах, но да е пригодена за сладкарски цели
- бои за яйца и сладкарски цели в момента има във всеки 2-ри магазин. Задължително да пише че стават за сладкиши и торти

# 43
  • Мнения: 2 481
Аз си взех формички от кауфланд има зайче,пате,сърце,две цветенца и борче-3,50,във левчетата можеше да има и други но не се сетих...
Боя си взех на радулов май беше комплект мн неща ,боя за яйца и сладкиши си пише има и бакпулвер,и др работи към комплекта..

Само незнам какво ще я правя тази глазура,като стане на смес изсипвам прахчето боя без да го разтварям ли? newsm78Ще пробвам!

Но утре ще ги правя защото днес не се правило нищо  Rolling Eyes

Та сега се навивам за двойна доза за утре да видим,после ще има снимки и от мен! Peace

# 44
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Бисквитките задължително ли се пекат в намаслена тава, или може и върху намазана с олио хартия за печене?

# 45
  • Мнения: 498
Бисквитките изглеждат стархотно и лесни за приготвяне. Но имам едно въпросче, тъй като кухнята не е моето любимо място и не бих се справила с боите за сладки. Може ли да се направи шоколадова глазура, биха ли се съчетали вкусовете?

# 46
  • Мнения: 1 116
Бисквитките задължително ли се пекат в намаслена тава, или може и върху намазана с олио хартия за печене?
Разбира се че може и върху хартия за печене или силиконово килимче.

Бисквитките изглеждат стархотно и лесни за приготвяне. Но имам едно въпросче, тъй като кухнята не е моето любимо място и не бих се справила с боите за сладки. Може ли да се направи шоколадова глазура, биха ли се съчетали вкусовете?

Ами ако ти допада лимоновия вкус със шоколад. По-добре замести лимоновата кора и сока с такива от портокал или пък само поръси бисквитите със захар.

# 47
  • Мнения: 2 481
Направих днес двойна доза ,измориха ме еей,ама станаха!

Ето!




Като за първи път ми се стори това с глазурата уморителна и тягостна работа,отгоре на това ми се струва че и аз самата тези боядисаните няма да ги ям,нещо не мога такива цветни имам чувството че ще се натровя..а на детето незнам дали да дам

И май трябваше по малко боя да сложа мн наситени и тъмни станаха цветовете а като гледам другите снимки са ви бледо-нежни..но другия път ще знам по помалко!

И с какво ги нанасяте тез цветове аз се мъчех с едно ножче  ooooh!

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:43 от Eli83

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ели, нанасям ги с нож а орнаментите с пош (корнет) направен от хартия за печене.

Ето и малка част от моите, още не съм направила всички, но съм много уморена и не знам как ще смогна с всичко:

# 49
  • Мнения: 638
Сега виждам темата и ре6их да правим с де4ковеца.Не съм подготвена с боя оба4е ,но ни6то 6те пробва глазура с мляко и пудра захар или само захар.
Какво ли 6те се полу4и?

# 50
  • Мнения: 101
Имам питане-тестото ми стана много меко и лепне.Сега го сложих  в хладилника пък да видиме дали ще стане по-твърдо.Не знам  как  трябва да е?ПОМАГАЙТЕ Hug

# 51
  • Мнения: 2 481
И моето беше мнооого меко,докато работех пак бяха в хладилника  тестените топки,но аз добавях още брашно,на всяко разточване по шепа брашно отиваше за да стане по твърдо,иначе не ставаха фигурките,още брашно слагай Peace

# 52
  • Мнения: 101
Мерси много.Оправих се по твоя начин с брашното и вече се пекът.После ще ги покажа Heart Eyes

# 53
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето ги и моите:

    снимките са линкове  Laughing

тестото ми се получи точно  Peace благодаря за рецептата  Hug  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 440
Е, хайде и тук да си покажа бисквитите..вечерта когато ги украсявах ме хвана нервата и направих само половината..някак не бях много впечатлена от глазурата. На сутринта, обаче, ми се видяха едни такива шарени и нежни и се почувствах доволна от себе си Joy

# 55
  • Мнения: 3 830
Леле, какви красоти сте създали.
Страхотни сте! Браво!  smile3501 smile3501 smile3501

На нас пък приятелка ще ни прави великденските сладки, понеже е готвачка и изяви голямо желаниеа, а аз май ще правя козунак и някой ягодов или ябълков пай:)

# 56
  • Мнения: 2 481
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 Нарина и на всички други,аз трябваше да слагам по малко боя но другия път,. Confused

# 57
  • Мнения: 30
Ето ги и нашите Великденски бисквитки
http://images25.snimka.bg/005719228.jpg
http://images25.snimka.bg/005719242.jpg
http://images25.snimka.bg/005719241.jpg
http://images25.snimka.bg/005719232.jpg
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=241595&photo=32

Благодаря на Таннита, за рецептата .Станаха много вкусни.

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 11:57 от ifets

# 58
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз отдавна им се точех на тези бисквитки и най - накрая ги направих. Само че сложих вместо 120 гр. масло на половина, вкусът им е чудесен, от всички сладки които съм правила с моите формички тези печелят първенството. Не съм ги глазирала, само ги наръсих със захар, че някои нямаха търпение да започнат да ги унищожават още топли... ooooh!
Определено пак ще ги направя, и то мнооооого скоро Flutter Hug

Eto i snimki:
http://images25.snimka.bg/005766051.jpg
http://images25.snimka.bg/005766050.jpg

Мерси за страхотната рецепта   bouquet

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 20:21 от Lindita

Общи условия

Активация на акаунт