Комбинация синьо/жълто

  • 16 664
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 3 459
Харесва ми тази комбинация, само че в пясъчно жълто и светло синьо  Wink
Искрящо жълто и турско синьо на мен лично не ми харесва  Grinning

# 77
# 78
  • Мнения: 372
Не искам да прозвучи нагло,но както писах в една друга тема по повод цветови съчетания някакви за дрехи,и пак ще напиша-не всеки има вкус.Всеки може да има мнение,но не всеки има вкус.
Мисля,че Малена има доста добър вкус.Ксения ми е симпатична от други нейни писания,да не се обижда,нищо лично!  bouquet


   Laughing
 И кой определя вкуса на всички във форума...............Абе ,момичета като овцете сме -тази имала вкус и всички след нея ..........а супер е .....

  По темата синьо -жълто ,може на мен да не ми харесва особенно,но едната ми детска ще е точно тези цветове.Така го виждам така ще го направя,а това че е старомодно ,ама хич не ми пука.

   
   БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ!БЪДЕТЕ ИНДИВИДИ!   
       
 
 


   

# 79
  • Мнения: 4 380
Не е старомодно Живка. Старомодни са всички които го твърдят.  Wink

# 80
  • Мнения: 884
Здравейте! Първо искам да споделя , че въобще  не съм съгласна, че ако синьо-жълтата комбинация ми е харесала преди 7-8 години за кухня, не означава , че е любимия ми вариант при облеклото...
 Това е моята кухня и моята дневна-според някой от постовете по-горе- "циркаджийска", според мен -много забавна. Не мога да си представя да живея в дом , решен в бежова гама например. Така мога да си обзаведа дневната, когато се пенсионирам.

http://images18.snimka.bg/003265768.jpg
http://images18.snimka.bg/003265772.jpg
http://images18.snimka.bg/003265776.jpg
http://images18.snimka.bg/003295201.jpg
http://images18.snimka.bg/003265764.jpg

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 11:21 от TIHA VODA

# 81
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Харесват ми по-голямата част от снимките, които Ксения е подготвила. Нямам нищо против каквито и да е цветови комбинации, ако не ми харесват не са ми в къщата и толкова. Никога не бих си позволила да се изкажа като последна инстанция. Подреждам дома си по свой вкус и възможности и изобщо не ми дреме, ако на някой не му харесва, бил той дизайнер или съседката.

# 82
  • Мнения: 6 039
хайде стига сте дъвкали едно и също  Whistling
разбрах, че сте индивидуалисти и от нищо не ви пука
никога не съм се изказвала като последна инстанция Naughty
преди време някой показа къщата си, цялата в синьо и жълто, не просто не съм го обиждала, ами го поздравих за старанието и желанието му. Това е неговата, а не моята къща, и не ми е платил да му дава съвети.
разбира се, че всеки прави каквото си иска, както и изказва каквото си иска мнение

много толерантни и много благородни хора имало тук, да му се не види ooooh!

нямам никакво желание да е харесвам на всички, още повече - страх ме е да не се хлъзна в толкова много лиги

# 83
  • Мнения: 4 380
Малена, имаш авторитет във форума на човек "с вкус" и си позволяваш да изказваш мнение за една абсолютно "основна" комбинация на цветове като за връх на демоде и безвкусица. Насаждаш мнение у хората, което не съответства на истината. Можеш да си имаш каквито искаш лични предпочитания, такива категорични умозаключения са нонсенс. Това се опитах да покажа с най-нови, абсолютно тенденционни работи на дизайнери публикувани в най-добрите издания за дизайн.

Между другото...попаднах в албума ти на една снимка на неоново-жълт шкаф на син фон на стената. Това там като показател на безвкусица ли си го сложила?

http://malena2004.multiply.com/photos/photo/309/40

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 19:53 от xenia

# 84
  • Мнения: 6 039
е защо трябва да се съобразявам с това, как да изразявам личното си мнение newsm78
аз съм тук в качеството си на родител, не по работа
защо си мислиш, че съм с авторитет или насаждам мнения, не е вярно Naughty
не ми е приятно да ме възприемат така

в началото, като почти не пишех беше много лесно, никой нямаше претенции към мен
днес за втори път /в друга тема/ ме обвиняват в същото?!?!?!
какво, да спра да пиша във форума, или да стана мазна, любезна и с отворено сърце за всички ли? няма как да стане...такава съм в живота, с близките си, такава съм и тук.

Не пропагандирам вкус, камо ли някой да следва моя.....



за снимката от албума ми - това няма нищо общо с комбинацията, която показах страници по-нагоре, това е жълто с мишо сиво-синьо. Всъщност ми харесва гардероба и бих го комбинирала за себе си с други цветове

# 85
  • Мнения: 4 380
е защо трябва да се съобразявам с това, как да изразявам личното си мнение newsm78
аз съм тук в качеството си на родител, не по работа
защо си мислиш, че съм с авторитет или насаждам мнения, не е вярно Naughty
не ми е приятно да ме възприемат така

в началото, като почти не пишех беше много лесно, никой нямаше претенции към мен
днес за втори път /в друга тема/ ме обвиняват в същото?!?!?!
какво, да спра да пиша във форума, или да стана мазна, любезна и с отворено сърце за всички ли? няма как да стане...такава съм в живота, с близките си, такава съм и тук.

Не пропагандирам вкус, камо ли някой да следва моя.....



за снимката от албума ми - това няма нищо общо с комбинацията, която показах страници по-нагоре, това е жълто с мишо сиво-синьо. Всъщност ми харесва гардероба и бих го комбинирала за себе си с други цветове


Ами там е работата Малена че без да го желаеш или съзнаваш, насаждаш мнение, т.к. хора които смятат че са профани в тези неща, се съобразяват с това как се изказваш за дадено нещо и как го оценяваш, т.к. имат доверие за вкуса ти. След като така или иначе по някакъв начин си изградила авторитет, просто трябва да бъдеш двойно по-внимателна към категоризации. Аз лично нямам нищо против нещата да бъдат наричани с истинските им имена, та ако ще който ще да се чувства засегнат, НО... Тук не става дума за окачествяване на даден конкретен пример, а за една прекалено обща схема, под която попадат десетки и стотици съвсем достойни примери. Става дума за понятия като демоде или кич, които са неща конкретни и "измеряеми" до голяма степен по известни признаци. Нямам нищо против някой да си създава погрешни стереотипи ако така му харесва, да има предпочитания към едно или друго (всички знаем как личните предпочитания се менят с времето и опита), но...цялата работа е че по теб се ръководят много хора и тези погрешни стереотипи съответно се насаждат масово.
Нали се сещаш, че покрай такива неща стават масовите захласвания по нещо конкретно "като у съседа" и се опошляват доста иначе не лоши неща (ГК-строителството примерно с разни скрити осветления и т.н.).
Аз парадирам да се възпитава вкуса на хората към правилното. От там насетне, да се оставя място за личните им предпочитания.

А за снимката от албума ти...това попада под определението за жълто-синя комбинация. Защото ти когато се изказа не дава уточнение за нюанси, нали? А те могат да бъдат толкова много и толкова красиви, каквито не всички си представят, т.к. обикновенно се ръководят по конкретен даден пример, създавайки си стереотипа на мислене.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 20:42 от xenia

# 86
  • Мнения: 6 167

Аз парадирам да се възпитава вкуса на хората към правилното.

Тоест?

# 87
  • Мнения: 6 039
сега докато четях думи като МАСОВО ме стреснаха
не мога да се съглася, че оказвам такова влияние, това е абсурд!

а кой определя кое е правилно?кое е кич?
това не са всеобхватни и категорични понятия

# 88
  • Мнения: 4 380
"Правилно" отнесено конкретно към цветовите комбинации е понятие определяно в колористиката. "Правилното" се определя от хармоничността на съчетанието и не се влияе от това доколко ни е негативно мнението за него поради разпространеността му сред съседите или употребата му в евтини и кичозни мебели.

Кичът също може да бъде определян по различни признаци. Има си определение за кич, има си и конкретни ясни и сравнително точни признаци на разпознаване.

# 89
  • Мнения: 6 167
"Правилно" отнесено конкретно към цветовите комбинации е понятие определяно в колористиката. "Правилното" се определя от хармоничността на съчетанието и не се влияе от това доколко ни е негативно мнението за него поради разпространеността му сред съседите или употребата му в евтини и кичозни мебели.

Кичът също може да бъде определян по различни признаци. Има си определение за кич, има си и конкретни ясни и сравнително точни признаци на разпознаване.

страхотно! ксения, спорът ви не ме интересува, но бих искала да знам 2 неща:
- правилни цветови комбинации? може ли да обясниш повече, както и
- понятието за кич и сравнително точните признаци за разпознаване

Това ще ми спести много драми за мен в бъдеще, например, ако приложа Вивиан Уестуоод към тази табличка на  признаците за разпознаване и най-после си отговоря на въпроса - Вивиан Уестуоод гениален артист ли е , или просто кич-баба.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт