Новите модни тенденции в обзавеждането???

  • 100 904
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 800
Здравейте, не искам да оспамвам темата Peace, но направо ми се пълни душата като гледам линковете и снимките. Heart Eyes Предстои ми обзавеждане на къща и досега никога не знаех какво искам. Аз съм от хората, които харесват различни елементи от различни стилове и ме беше страх, че ще стане мазано като започна да купувам мебелите. Сега всичко ми се изясни Mr. Green. Определено ми харесват много неща от необарока,а 60-те са ми любими. Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 172
Здравейте, момичета! Не съм сигурна дали тук е мястото на въпроса ми, но виждам, че имате много идеи и си помагате. Та искам да попитам... Имаме столове от 1874-1875 година. Напомнят доста някои от пуснатите линкове. Винаги съм искала да ги използвам, но апартаментът ни е малък и не знам с какви други мебели биха си отивали и дали изобщо ще стоят добре в него. Проблемът е, че дневна и кухня се поместват на около 25 кв.м., а ми се струва, че сами по себе си столовете имат нужда от простор. Моля ви да споделите мнението си.

# 32
Zdraveite!Iskam da pitam znaete li ot kakvo e napravena eto tazi stena:  http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=29130&AlbumId=105173
Imam ideq da napravq podobna stena v nas,oba4e neznam ot kakav material e napraveno,a i ako mi kajete kam koi moga da se obarna da mi napravi ne6to podobno o6te po-dobre

# 33
  • Мнения: 1 091
Italia, такива мебели са страхотна находка! След реставрация, биха могли да бъдат акцент в интериора, а останалото да съобразиш с тях.
Kami_32, линкът не се отваря. Ако пишеш на кирилица, повече хора ще прочетат постинга ти.

# 34
  • Мнения: 172
Кия, благодаря ти за съвета! Хубавото е, че апартаментът е празен и всичко ще се прави тепърва, така че не е проблем всичко да е съобразено едно с друго. Трудно ми е обаче да си представя с какви други мебели биха си отивали. Може ли да ми покажете снимки? А и още нещо искам да попитам - Може ли дамаската на тези столове да се смени с някаква по-модерна, ако мога така да се изразя? Притеснявам се да не ги окепазя, понеже нищо не разбирам.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 00:36 от Italia

# 35
Ето това е:  http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=29130&AlbumId=105173
От какво е направена стената?

# 36
  • София
  • Мнения: 463
Бамбук, според мен http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.ekolend.ru/bamb … 6hl%3Dbg%26sa%3DN
Има и такива тапети в Genesis на Стамболийски , дори по-интересно направени от тази стена.
Лежанката от снимката е супер обаче  Hug

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Страхотна тема!

Необарока в момента ми е много по-сърце, даже смених тапетите на едната стена за да имам  елементи от него. Спомням си обаче как се ужасявах преди години като зърнех у някого кристален полилей #Crazy , а сега съм готова да си чучна един веднага.  hahaha
А докога според вас ще се задържи необарока като тенденция, вече май трета година е на върха, сякаш поомръзва ? newsm78


  Малена това за обзавеждането и характера го казваш на шега ,предполагам.
Не мисля, че се шегува, аз съм на същото мнение smile3521


Italia , а можеш ли да пуснеш снимки на тези столове?

# 38
  • Мнения: 172
За съжаление нямам снимки, а както казах са в апартамент, в който още не живеем и нямам скоро път натам, т.е. нямам време да отида. Мога да се опитам да обясня какви са...
Приличат по форма на ето този стол, който Malenna е пуснала:
http://www.evdose.com/tur/dekorasyon/resim/dek0171b.jpg
Рамката (така ли се казва   Embarassed ) е от тъмно дърво, с роза с листенца от двете си страни на облегалката и листа на краката. Оригиналната дамаска е била златна със релефни златни рози, но преди години (около 15) свекър ми ги е претапицирал и сега е зелена, плюшена, с някакви релефни елементи.
Оххх, дано ме разбра...

# 39
  • Мнения: 6 039
Здравейте, момичета! Не съм сигурна дали тук е мястото на въпроса ми, но виждам, че имате много идеи и си помагате. Та искам да попитам... Имаме столове от 1874-1875 година. Напомнят доста някои от пуснатите линкове. Винаги съм искала да ги използвам, но апартаментът ни е малък и не знам с какви други мебели биха си отивали и дали изобщо ще стоят добре в него. Проблемът е, че дневна и кухня се поместват на около 25 кв.м., а ми се струва, че сами по себе си столовете имат нужда от простор. Моля ви да споделите мнението си.

много държа да се включа в този случай. Wink Ако е възможно снимай столовете и ще ти дам няколко идеи, може да ти харесат.

......
Малена това за обзавеждането и характера го казваш на шега ,предполагам.
Не, изобщо не се шегувам.... NaughtyНямам предвид точно характера на човека, а портрета му. Домът е много показателен. Той се променя, както и вкусът ни.

преди 6-7г, когато навлязе минимала като стил, не можете да си представите, колко ми е било трудно да убедя клиентите и да ги откажа от комбинацията - ЖЪЛТО-СИНЬО И ВАНИЛИА С ЧЕРЕША. Sick Sick Sick

За "изчистените" форми чувах реплики - неееееееее, това е като дялано с тесла, грубо е, сухарско, еднообразно, не може ли малко по-така newsm78, Бяла кухня - О, не! като шкафовете на баба ми от едно време!!!
сега 80% от жените харесват "изчистени" форми/не харесвам това определение Naughty/ кафяво бежевата гама....и т.н. минималът е завладял всеки среден потребител, ще продължава да го прави.
Има няколко вида минимализъм - висок клас, на истински дизайнери, той продължава да доста смел и леко лабораторно -санитарен, така да го нарека. Сигурна съм, че на 95% от вас няма никак да ви хареса, особено да си го "вкарате" в домовете. Laughing

Другият вид е плах, неопределен, омекотен с цветове от топлата гама и груби квадратни обеми. Много обичам да го сравнявам с мебели тип Некерман, забъркани с модерни подправки  Crazy  bowuu

Този, който е най-класен като усещане, не като дизайн, е третият вид минимализъм. В този стил работят някои итал. немски и френски фабрики и студия. Ако ви е интересно, по-късно ще намеря снимки.


ria, необарока се появи първоначално с дизайна на филип Старк за Картел. Доста смело, в същото време завоалирано, преди около 4-5г. След това дойдоха тапетите, текстила и кристалните полилеи. В момента има избухване на стила във всички видове дизайн. Много повече от черни кристални полилеии и просто оголемени в графични барокови елементи.

Харесва ми напоследък как минимал и необарок си комуникират. Сякаш най-после се срещнаха, единия призна качествата на другия и "запяха" една песен.
и мен ме интересува колко време ще живее, чела съм разни статии, засега може да сме спокойни, че следващите 3-5г, той ще се развива, няма да залязва. Просот много известни дизайнери са ангажирани да измислят мебели и те трябва да се продават.


лееееееееееееееееееее, много дълго стана ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
СПИРАМ!!!!

# 40
  • Мнения: 844
Много ми е приятно да ви чета, така добивам представа за много неща, радвам се че ви има, наистина в предишните теми все се намираше някой който да пречи и темата да се изчерпи до там  bouquet

А, малко не разбрах за бялата кухня newsm78

# 41
  • Мнения: 6 039
ами едно време края на 70-80-90те всички кухни бяха бели и след 2000г хората продължаваха да асоциират бяла кухня с евтин талашит и тъп дизайн. Обаче това не е така. сега хит са бели /и не само/ кухни.


нещо любопитно:



http://www.yankodesign.com/images/design_news/2007/10/05/bed_case.jpg

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 19:54 от Malenna

# 42
  • Мнения: 1 800
Маlenna, може ли да кажеш какви са тенденциите в подовите настилки, не само килими, но и при твърдите настилки (ако така се казват). Тук по списанията забелязвам много оцветен(изрисуван) бетон. Също и плочи от естествен камък? Това връзва ли се с необарока, или по скоро големите килими се завръщат( така си го представям аз поне). А може би паркети/ламинати? Благодаря ти предварително!  bouquet


Мечта ми е бяла кухня, но засега нямаме възможност да сменяме нашата. В момента е от средно тъмен (в топъл нюанс) явор.
 Кухненските плотове са тънки, а има ли предпочитани цветове? Тук са разпространени освен гранита, много имитации в различни шарении, аз предпочитам едноцветния плот, но не сме постигнали консенсус по въпроса още вкъщи Laughing.

Вие какво мислите, кое e по- стилно? Мерси  bouquet

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 20:11 от benson10

# 43
  • София
  • Мнения: 1 078
И аз да се включа в темичката,но не с нещо конкретно.
Да кажа,че аз харесвам толкова различни неща по стил,че сигурно една огромна къща не би могла да побере всичките неща,с които бих искала да се обзаведа. Crazy Не знам колко стаи трябва да има за целта,но на мен ми харесва и необарок,и стар тип селски стил,и много други стилове.които не знамкак се казват,т.к. не съм специалист,но сега страшно се обърквам,когато трябва да се побера в едни 100 квадрата,при това с ограничен бюджет.Радвам се ,че поне някои неща съм утвърдила за себе си.Както ми посъветва веднъж Малена,тръгнах от един детайл,на който държа,но все пак понякога се държа,като муха без глава Rolling Eyes...искам много и наведнъж Laughing

# 44
  • Мнения: 1 107
Радвам се ,че поне някои неща съм утвърдила за себе си.Както ми посъветва веднъж Малена,тръгнах от един детайл,на който държа,но все пак понякога се държа,като муха без глава Rolling Eyes...искам много и наведнъж Laughing
Ох, и аз съм така - има моменти, в които толкова много неща ми харесват, че направо ми се завива свят. Иска ми се да имам много стаи, които да са в най-ралични стилове Rolling Eyes
Иначе, това което наистина харесвам е бялото-ако може всичко да е в бяло най-добре Joy, а гледах преди време една стая с изцяло бели мебели и няколко ярки картини, вази и дргуги шарени допълнения. Обаче и идея си нямам как се казва този стил(че и снимки не мога да открия Embarassed), предполагам, че също е минималистичен. Нещо подобно на тази спалня

А за бялата кухня само smile3501 - голяма съм почитателка

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 21:10 от Oopsy

Общи условия

Активация на акаунт