ПЛЕВЕН - слънце и студ

  • 17 190
  • 273
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 862
Питането ми не е свързано със здравословен проблем. Така както след баня мажете тялото с мляко или масло, с какво мажете лицето и мажете ли го с нещо изобщо?
Честно да си кажа не им мажа тялото с нищо след баня Laughing.Нито пък лицето.Аз може и малко консервативна да си падам-но ако няма причина/здравословна/,то какъв е смисъла да мажа детето?
Екато бяха бебета ги мажех с олиото на Бюбхен.Но сега?!

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И лицето ли мажеше с олиото?

# 47
  • София
  • Мнения: 9 862
Не,лицето не съм мазала с нищо.

# 48
  • Мнения: 248
Мажа Ники с плодовите кремчета на Бюбхен за лице.

# 49
  • Мнения: 4 390
Рибок, дано решите проблема с детенцето. Пиши след прегледа.
Валенце, много се радвам за Буби. Hug
Фурор, как е малката?
Деси, доволни ли сте от градината? Simple Smile

Велина не я мажа след баня. Понякога й слагам само крем на дупето, защото има чувствителна кожа.
Лосион/масло използвам за нея само през лятото след баня, когато сме на море.
Лицето й мажа, когато сме на планина с крем против студ и вятър или вазелин.



# 50
  • Мнения: 22 450
Здравейте и от мен. )))

Ние до преди малко бяхме на разходка и сега се прибрахме. )))

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 239
Мацки,днес ми беше първия работен ден. Не беше зле. Нямаше какво толкова да правя. Тепърва ще навлизам в кореспонденцията Mr. Green
Аз Люси вече не го мажа след баня, но гледам,че има бебешка кал по главата и ще го мазна с олио следващия път. Дано се махне.

# 52
  • Мнения: 2 070
За всички попитали - Петя и Радост са добре, стабилизирана е малката, нямат нет.

Див, писах нейде из темата за градината, не ми се разказва пак, като ми дойде музата ще ти пиша на лични. Засега съм много доволна.

Яна съм я мазала до прреди да навърши годинка, със свинска мас преварена, вътре розова вода...цялото тяло и лицето, мн добре действаше, спрях после, че ме мързеше. Лятото и слагах детски слънцезащщитен, но не всеки път, най-вече на морето... Иначе  с нищо не я мажа.

# 53
  • Мнения: 872
 Да се включа и аз по темата за сливиците,макар и малко късно  Simple Smile.Ако детето боледува често от ангини е по-добре да се отстрани третата или и другите две тонзили,защото в един момент вместо да помагат,възпалените сливици стават постоянен източник на инфекция и пръскат бактерии към сърцето,ставите,бъбреците.Би било добре да се вземе материал за микробиологично изследване от налепите,да се види има ли бактериален растеж и ,ако има,да се направи антибиограма,за да може да се избере правилният антибиотик.Третата сливица може да "израсте " отново,ако не е изчистена добре по време на операцията и остане част от нея.Иначе,както е писала Дикси ,с израстване на детето постепенно инволюира.Освен,че хъркат и спят с отворена уста,децата с хипертрофирала трета сливица стават разсеяни,изостават в училище.Ама аз май много страшни неща написах    newsm78  Мисля,че доц.Вълчев е добър избор и той ще каже най-добре има ли нужда наистина от операция  Peace

# 54
  • Мнения: 234
Здравейте на всички.Снощи водих Мими при доц.Вълчев и останах много доволна от прегледа.Без да иска подробни обяснения за състоянието на детето до момента,прегледа Мими най-обстойно.Обясни ни най-подробно защо се получава така,че детето боледува толкова често.Оказа се в крайна сметка,че третата й сливица е възпалена.След десетина дни,когато Мими е абсолютно здрава/защото тя сега е болна/ ще я заведа отново на преглед.Тогава доктора ще прецени сливицата продължава ли да е възпалена и ще я махаме или е възвърнала нормалното си състояние и ще отложим операцията.
Не мога да ви опиша колко доволна останах от отношението на доц.Вълчев.С ръка на сърцето бих го препоръчала на всеки,ако му се наложи.   Peace
Ще видим другата седмица как ще се доразвият нещата.

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте Simple Smile не можах да намерия къде бяхте обсъждали кога консултира д-р Пандурска. Моля да ми кажете

# 56
  • Мнения: 22 450
Добро утро и от мен. )))
Е, тези дни много заспала темичката - лоша работа.

Аз след обед пак ще излизам на разходка по центъра, ако някой иска може да се засечем някъде по трасето.

di_p, сестра ми има трета сливица отдавна, дори преди 2години се беше стигнало до махане на въпросната сливица, но вече беше голяма - 16г и това хич не е препоръчително на тази възраст. Оправи се положението с един имуностимулант и от тогава няма никакви проблеми.
Относно изоставането в училище и т.н. съвсем не е вярно, но може би зависи в каква степен е развита тази трета сливица.


Пламси, и честито за първият работен ден. ))))

# 57
  • Мнения: 5 026
Здравейте Simple Smile не можах да намерия къде бяхте обсъждали кога консултира д-р Пандурска. Моля да ми кажете
Заповядай ! Това беше писала mama Asia в някоя от предните теми:

За тези, които се интересуват за д-р Пандурска - всеки вторник от 17 до 19 часа е в аптека "Санита", срещу Полицията. Консултациите са безплатни. Ако не можете по това време - може да се запишете в "Хера" за понеделник след 16 часа на тел. в "Хера", е 803032.

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Само да доуточня: записването по телефона става след 12часа (за кабинета в "Хера). Докторката е прекрасен човек, като съпруга си (бог да го прости).

# 59
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Снощи водих Мими при доц.Вълков и останах много доволна от прегледа.
Радвам се, че се е отнесъл с вас добре. Дано не се наложи отстраняване на сливицата. За една година има прогрес в отношението му към пациентите. Дано и за в бъдеще да е така.

Пламси, дано работата да ти допадне. В коя фирма започна работа?

Общи условия

Активация на акаунт