Нова тема:))Чешки мамчета и дреборанчета-5

  • 32 410
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Чехия
  • Мнения: 1 071

Честита Нова 2008-ма година!!!

Нека от сърце благодарим за всичко хубаво, което ни се случи през старата година
и за всичко, което предстои да ни се случи през новата!

 
Нека мъжете да са ни мили, децата щастливи, да имаме обич, здраве и сили,
да бъдем доволни, сити, честити - днес, утре и за много години!!!

# 241
  • Мнения: 6 390
Честита 2008 Година!!!
Годината, която се задава, с шепи радост да раздава, да бъде мирна и плодовита!!!

Васильовден е. А честито!
Честит Имен Ден на всички малки и големи именници!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 242
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА МИЛИ МОМИЧЕТА! Нека бъде по-добра и по-успешна за всички ни!Нека бъде изпълнена с много надежда и чудеса! Бъдете здрави и много щастливи и раздавайте обич и топлина навсякъде!

# 243
  • Мнения: 4 717
еиии че сте бързи момичета

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА И ОТ НАС, БЪДЕТЕ ЗДРАВИ, УСМИХНАТИ И НЕКА ДЕТСКИ ГЛЪЧ ОГЛАСЯ ДОМОВЕТЕ НИ НЕПРЕСТАННО

ЦЕЛУВКИ

# 244
  • Мнения: 419
ЧЕСТИТА НОВА 2008!
Пожелавам ви много здраве,щастие и сбъднати мечти!


Честит празник на всички именници!

# 245
  • Чехия
  • Мнения: 97
Zdraveite i ot men momi4eta i malki bonbon4eta,4estita nova 2008 da ste zivi i zdravi i vsi4ko koeto iskate da go imate.Nie ve4e s Raja sme dobre da 4ukna na darvo-ne mi se pishe prez kakvo minashme-ostavila sam go v 2007 i se nadjvame tam da ostane.Aide zeluvki ot nas i da stezivi i zdravi ei deziza

# 246
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
ние още сме в Софето, разбиха ни колата, искали са да ни я задигнат цялата, ама нещо не са успели - за късмет ooooh! но волан, ключалки и тн всичко е разбито и сега най рано на 9.1.ще е готова, аз се чудя какво да правя, отпуската ми днес свършва, уредих се до пон. уж но не знам дали и това е реално като дата  Rolling Eyes
На 1.1. се качихме на черни връх, до като слезем стана егати мъглата и виелицата, но беше екстра Wink

# 247
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
Честита ви нова 2008 много радост и усмивки и нека е спорна за всички ни Simple Smile
Ние вече сме в Прага аз, мъжа ми и малката Али Бали Simple Smile   
За двете седмици живот тук успях да се зарадвам на празничната олелия, големите намаления в Теско, прекрасните детски дрешки в Н&М и празничната заря на 01.01. Simple Smile
Ако разбирах и грам чешки ... но няма пълно щастие Simple Smile)
Имам един въпрос .. те са много де ама .. да не досаждам Simple Smile
Ние се установихме в Прага 4 - Кунратице и дойде момента да намерим на Али педиатър.
В нета открих в близост до нас една поликлиника и един детски кабинет... ама реших да се допитам и до вас - ако има БГ мама в района да препоръча педи, близо са ни и КРЧ, Либуш и ул. Будейовицка е удобна с автобуса...
Благодарско предварително и ще се радвам ако има мами в района при по безветрено време да правим разходки на малките дреборанчета.


Лека седмица на всички!

# 248
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета как сте?
Ели , съчувствам ви, на право ужас в Бг нищо не се е променило, вижда Цз регистрация и айде да се проявата ..  #2gunfire не че сме в ЕС  все същите диванета сме си.
Привет deilydi  Hug с пожелание до година да си на 6 със чешкия.
Руми ти подаде папири за  новите родичовски? Аз ще ходя утре..
 
Пишете мамчета как са дечковиците...Верето от Коледа почна да се изправя става раз два за 5сек. и вече е опасна
Само що си отвори очите от сън и вече се смее от горе от ръба на креватчето и ни гледа.
 Друга новинка е,че се научи да рови из шкафовете, отваря шуплики и вади ..........вадиииииииииии ...леле мамина помощничка.
Хаха и имаме си още едно зъбче...първото коледно, второто новогодишно.
Е, стига рапорти, че ми се доспа.
 Heart Eyes

# 249
  • Мнения: 7 914
нахлувам за малко в темичката, за да пожелая на едно прекрасно момиче:

Честит Рижден Ден, ivalex !


Бъди здрава, весела и нека късмета винаги те съпровожда! Нека се осъществяват мечтите ти!
Хиляди прегръдки и целувки от нас!

Весел Празник!

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 08:03 от звездичка

# 250
  • Мнения: 6 390
Честит Рожден Ден, Ванче!
Много здраве, радост, любов
и много щастливи моменти в живота ти!

# 251
  • Мнения: 4 717
Ванче, честит рожден ден,пожелавам ти много здраве, любов, късмет и безброй щастливи мигове изпълнени с детски смях Heart Eyes



Ели, много гадно това дето са ви разбили колата,то си е цяла екзотика да се прибереш у дома, като че ли влизаш в криминале на Тарантино Joy, стискам палци да са я оправили и по живо по здраво пак на чешка земя тия дни Praynig

Ради, моля те, ако имаш време и желание напиши ми как се спавихте с проблема, защото при нас си се появява все още макар и рядко Sad, тази нощ се буди сигурно 7-8 пъти с плач(никога до сега не е плакала нощем) и отказваше и гърда и шише. Огледах венеца, ми като че ли не е подут, знам ли

deilydi, добре ни дошла Hug, ще видиш как неусетно ще научиш чешкия, не се притеснявай за това. А за доктора - можеш да погледнеш и в сайта на осигурителната си компания,има списъци с практикуващи по райони

за родичовския мисля да ходя тези дни, зависи кога работодателя ще ми попълни документите, но най-късно до февруари трябва да съм подала, не ми се мисли на какви опашки ще се редя ooooh! ужжас

Миленка,Ирина, как са бебчетата, минаха ли коликите?Пуснете малко снимчици
поздрави на всички и да нагушкате малките

# 252
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
  bouquet
Благодаря мили мамчета , много ме трогнахте. Наздраве .
 

# 253
Здравейте и Честита Нова Година на всички!
Не съм една от Вас, но желание не ми липсва и ще видим 2008 година какво ми е подготвила.
Искам да Ви попитам няколко неща за да ми се проясни картинката какви са възможностите да се сбъдне.
1. Как се справихте с научаването на езика, колко време Ви отне? Наистина ли практиката е най-важното?
2. Имам дете на 6 години и се притеснявам как то ще се адаптира към промяната, как ще научи езика, училище и т.н.?
3. Мисля и за проблема в намирането на работа след като не знам езика в началото?

Сигурно много объркано звуча, но още нищо не е ясно. Въпреки това мисля, че е добре да имам някаква предварителна информация за да не се притеснявам толкова. Само да уточня, че става въпрос за Прага.

Благодаря предварително за отделеното време.
Я....
Dekuji

# 254
  • Мнения: 4 717
Ванче, за нас също е специален ден- днес рожденник е и моят мъж, та да почерпя и за него:


Jasnna -при мен научаването на езика стана с мн гледане на филми, контактуване с чехи и слушане Whistling, т.е. от самосебе си, но не съм критерии, защото граматически не говоря правилно. Колкото до намирането на работа - в Прага това няма да е трудно ако пробваш при бг-работодател, но при чех без език - ще е мъка в началото newsm78
Пожелавам ти успех, нали знаеш, че който не рискува не печели Crazy Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт