КрасИви, иЗЯЩни и ЦВЕтни куХНИ - наслаЖДавайТЕ им СЕ, 4 чаСТ

  • 78 685
  • 584
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 777
... Че то това е най-големия кяр от миялната. Да не стържеш загорелите тави, ами си ги мушкаш вътре и  Whistling.
А измиват ли се ?Всички казват че трябва да им се помогне ...с изтъркване.

# 556
  • Мнения: 1 309
... Че то това е най-големия кяр от миялната. Да не стържеш загорелите тави, ами си ги мушкаш вътре и  Whistling.
А измиват ли се ?Всички казват че трябва да им се помогне ...с изтъркване.


Измиват се перфектно!  Grinning Може естествено някои миялни да не се справят толкова добре, но аз лично не съм имала проблем. И не ми се налага да им помагам. Единствено трябва да се пусне най-силната програма, на висока температура и като се поставят силно замърсени съдове, да няма нищо под тях. Най добре е да се мият на долното ниво и да са сложени абсолютно хоризонтално /с дъното нагоре естествено/  Peace

# 557
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Момичета, ама вие наистина ли си миете тенджерите и тиганите на ръка!  Shocked Че то това е най-големия кяр от миялната. Да не стържеш загорелите тави, ами си ги мушкаш вътре и  Whistling.

Да,мия всичко на ръка,което е тенджера,тава или тиган.За съжаление моят съпруг избра преди две години поради липса на място малък "Бош"-води се за 4 комплекта.Като се сложат чинии,чаши и прибори и миялната е запълнена.Някой ден се надявам да имам по-голяма.От друга страна моя приятелка има за 12 комплекта и казва,че събирала няколко дни съдовете. newsm78

# 558
  • Мнения: 1 309
Зависи колко точно цапаш. Аз също събирам по няколко дни, но не ми е проблем - имам си функция `накисване`. А си имам и `половин зареждане` - пълниш само горната кошница и пускаш. Тези функции, мисля, ги имат повечето миялни.  Thinking

# 559
  • Мнения: 1 216

Искам да ви питам от какъв материал,по-здрав имам предвид,трябва да е кухненския плот?Чувала съм нещо,като "технически камък"..... newsm78
Перфектен материал.но скъп.Друга опция е гранит.


Най-доброто е естественият гранит. Не се драска, удароустойчив е- аз понякога режа директно на плота- само ножовете се захабяват, топлоустойчив- горещ съд от фурна- котлон се слага без проблем на плота. Много са красиви- има много разцветки, с много приятна гладка, огледална повърхност. Много лесно се поддържат- само с вода и малко веро или препарат за стъкла. Има няколко групи- най- тъмните цветове са с най- добри характеристики и съответно най- скъпи, а някои бели приличат по състав на мрамора.

Техническият камък се прави от останали парчета естествен камък- гранит, кварцови парчета, люспи- раздробени плюс слепващи смоли. Личи се, че е изкуствен, но пак е по-добре от ламинираните плоскости. Има доста разновидности- silestone quartc, corian.

Мраморът е порест в повечето случаи и остават петна от вода, трябва специален завършек да се направи отгоре - тънък филм, който се подновява на няколко години.
Дървото също се използва, пак по специален начин завършено, има своя чар, но лесно се захабява.
Ето тук може да видите различни видове гранит и кухни с гранитни плотове:

http://www.johnnygranite.com/660688.html

# 560
  • Мнения: 1 544
И аз всичко мия в миялната измива ми перфектно всичко /тави,тенджери и тигани/

# 561
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз всичко мия в миялната измива ми перфектно всичко /тави,тенджери и тигани/
моята не може.

Всъщност като си помисля, май досега не съм пробвала. newsm78

# 562
  • Мнения: 1 544
И аз всичко мия в миялната измива ми перфектно всичко /тави,тенджери и тигани/
моята не може.

Всъщност като си помисля, май досега не съм пробвала. newsm78

Пробвай и аз в началото така си мислех и търках на ръка  Mr. Green ама сега се родих  Peace

# 563
  • Мнения: 74
Вижте любимото ми място в моя дом: Joy Joy Joy

# 564
  • Мнения: 7 430
И аз всичко мия в миялната измива ми перфектно всичко /тави,тенджери и тигани/

Винаги ми е било чудно как става този номер newsm78
Аз както загарям баниците и пиците.... ooooh!

# 565
  • Мнения: 1 544
И аз всичко мия в миялната измива ми перфектно всичко /тави,тенджери и тигани/

Винаги ми е било чудно как става този номер newsm78
Аз както загарям баниците и пиците.... ooooh!


Винаги постилям алуминиево фолио преди да сложа в тавата каквото и да е  Peace

# 566
  • Мнения: 2 777
Най-доброто е естественият гранит. Не се драска, удароустойчив е..........
Г-жа Броненосец виждам сте доста запозната ,а цена ориентировъчна за кв.м с фасет -не съм сигурна дали точно така се казва  newsm78 ,затова уточнявам - със  заоблянето на гранита - можете ли да ми кажете,ако някой друг знае също може да се включи естествено .  bouquet

# 567
  • Мнения: 1 216
Най-доброто е естественият гранит. Не се драска, удароустойчив е..........
Г-жа Броненосец виждам сте доста запозната ,а цена ориентировъчна за кв.м с фасет -не съм сигурна дали точно така се казва  newsm78 ,затова уточнявам - със  заоблянето на гранита - можете ли да ми кажете,ако някой друг знае също може да се включи естествено .  bouquet
Аз се интересувах специално за Варна, но честно казано не много сериозно и за фирми и цени трудно мога да споделя. Тук допреди 2-3 години гранитът беше лукс, сега става все по-масов, много фирми голяма конкуренция. Приблизително тук цената е около $1000-1200 на кв2 - обработен, готов с инсталацията. Зависи от много неща- дали ще има снаждания, как е завършен ръбът /края/, големите монолитни парчета са най-скъпи- като диамантите.

# 568
  • София
  • Мнения: 830
Това е моята кухня. Обожавам си я.

Ето тук линк да разгледате повече снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202261

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 4 143
Elspet, много ми харесва  Peace И аз съм се насочила към нещо таков - би ли ми казала светлото какъв цвят се води и ПДЧ ли е   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт