повишаване лихви на ипотечни кредити

  • 4 788
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 178
Roksi, аз си го изясних проблема Simple Smile и съм го обяснила няколко поста напред.
Ще се предоговаряме с банката да си свият надбавката, ако не се разберем има други банки, но 9,5% са си бая височка лихва за ипотечен кредит. А и аз не съм вчерашна в бранша Simple Smile

 И за какви суми нещо не схванах  newsm78

# 46
  • Мнения: 186
И ние сме с кредит от Пощенска банка..предстои ни првата вноска другата седмица. Значи да очакваме повисока вноска  уффф Sad

# 47
  • Мнения: 2 641
интересно никой ли не е теглил кредит от 1 -ва инвестиционна да ми каже там как е ?

# 48
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
То е от миналата година, ако е нужно, ще кажа и коя е банката, ама да не правим реклама:

На 4-ти септември 2006 година *** ще намали автоматично  и лихвените проценти на всички текущи ипотечни кредити без просрочия, без да е необходимо клиентите да посещават обслужващите ги клонове.

Браво на вашата банка, защо и нашата не е така и какво пречи да я похвалиш.

# 49
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Вчера питах в Алианц, засега няма да променят лихвите, така  ме успокоиха поне.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 285
Браво на вашата банка, защо и нашата не е така и какво пречи да я похвалиш.

Ами ОББ е банката  Embarassed 

# 51
  • София
  • Мнения: 9 860
Браво на вашата банка, защо и нашата не е така и какво пречи да я похвалиш.

Ами ОББ е банката  Embarassed 
Това е и нашата банка.Много съм доволна.От 4 години изплащаме ипотека,лихвата ни не се е вдигала,даже падна.

# 52
  • Мнения: 1 152
Водещата в бранша мегабанка, няма повишения на лихвените проценти от септември.

# 53
  • Мнения: 5 178
Водещата в бранша мегабанка, няма повишения на лихвените проценти от септември.

Светни ме коя е тази мега банка, ако говориш за Уникредито ми има си .. моем ти покаем справка за вноската сменили са БЛП-то

# 54
  • Мнения: 4 300
Сасано, Коте, нали 4 поста по нагоре съм обяснила защо и кога се повишават лихвените проценти на Уникредит? КАкво не ви стана ясно? Ако на едната кредита е анюитетен, а на другата с намаляващи вноски, къде сте тръгнали да си ги мерите?

# 55
  • Мнения: 5 178
Сасано, Коте, нали 4 поста по нагоре съм обяснила защо и кога се повишават лихвените проценти на Уникредит? КАкво не ви стана ясно? Ако на едната кредита е анюитетен, а на другата с намаляващи вноски, къде сте тръгнали да си ги мерите?

Абе има си промяна на БЛП-то и това си е , и то нагоре. А, че на всеки кредит влияе различно си го обяснила ти . 
За мен най-добрата банка към клиента е ЦКБ, нямаш си и на идея колко такси ти спестяват Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 152
По моя кредит и на една позната няма повишение. Може би, защото сме на анюитенти вноски. Но така и не разбрах свързано ли е повишаването на вноската с повишаването на ОЛП публикуван в началото на всеки месецу, примерно 01.04.2006 г. -  2,48 и 01.09.2007 г. - 4,09 ?

# 57
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Ние ходихме преди да платим поредната вноска до кредитния отдел на банката--Биохим и ни разпечатаха нов план за месечните вноски.
Интересното е, че за следващата година по новото извлечение вноските ни падат с около 20 лв, за тази не са променени.

# 58
  • Мнения: 1 008
Обикновено може. В договора ви сигурно пише, че банката може едностранно и без предизвестие да променя лихвените условия, за огромно съжаление.

Така е, какво да се прави. Това си го знаехме и преди да подпишем, нищо неясно няма.
Не се ядосвай, Nina75, аз мисля, че е излишно. Ние си купихме жилище с такъв кредит, така че не говоря напразно - и нас може да ни удари лихвата. Ама като си помисля, че иначе никога нямаше да имам собствено жилище и трябваше да си живеем завряни при бабите - благодаря, ще гледаме да се оправим някак с вноските Praynig.
Да знаеш колко ми е близко това с бабите и дядовците-ние ще теглим кредит сега,няма да е лесно,но държа на спокойствието на семейството,което при бабите не е осигурено.

# 59
Az lichno imam slednia problem - podpisvajki dogovor s bankata az sum napulno naiasno, che lihvata moze da se promeni. Tova sreshtu koeto vuzraziavam e bezobrazno niskoto novo na komunikacia, specialno s moiata banka - "Biochim". Uz bili izpratili izvestie, ama to ne e pristignalo, ami shte izpolzvate preporuchani pisma. Posle zvuni edna devoika i izmunkva niakakva suma, ama nie ziveem vuv vreme na telefonni izmami i  zloupotrebi. Vzimam neshtata v svoi rutze i se svurzvam s centralata i gi molia da mi pratiat po mail oficialnoto izvestie za novata vnoska i sumata, koiato dulza ( tui kato niakolko meseca sum vnasiala starata si vnoska). Poluchavam mail s 50% ot informaciata. Otivam do klon Tzarevetz i si zadavam vuprosite, vnoskata koiato mi kazvat tam e s 3 euro razlika, a dokument ne mogat da dadat, tribva da go iskam ot tzentralata. Eto kak edno na vid suvsem prosto neshto moze da bude suprovodeno s kup neudobstva,a nakazatelnata lihva pak az shte ia platia, zashtoto niamam dobre razviti telepatichni sposobnosti,da prepoloza koga i s kolko shte se promeni vnoskata po kredita mi. Ne moga da razbera, na kakvo se dulzi loshoto otnoshenie na spomenatata banka, dali ne e prosto nerazbiraneto, che Nie sme klienti, a ne vragove. Te ni otpuskat zaemi, koito nie pogasiavame, a ne ni praviat priatelska usluga. Dogovorite ni sa pismeni i e redno promenite po tiah da sa pridruzeni sus suotveten dokument. Puk dori i v niakoia tochka ot dogovorut da pishe, che ne sa dluzni da ni informirat e redno da go praviat, s cel podobriavane na obsluzvaneto, nali klientut vinagi ima pravo.

Общи условия

Активация на акаунт