АВГУСТовската дружина в Родени 2007-ма вече мина

  • 10 796
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 138
за спането,споко бе, то въпроса е главичката да е настрани!
днес и аз се глася за разходка и ще бъдем облечени така: боди с дълъг ръкав, ританки, вълнена плетена жилетка/но е лекичка и мекичка, не от дебелите, шапка/слагам при под 20 градуса/, терлички и завит с одеало - памучно, може да метна отгоре и плетено...
а за коликите, ето какво ми се случва: вечер след къпане започва да яде, доста си похапва и изведнъж започва кански рев и ту плюе цицата, ту я захапва озверял и става лилав...колики са нали?!
И още нещо да питам, препоръчайте ми каква книга за отглеждане на бебето да си взема, коя е най-добрата според вас...

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 13:21 от iv4ence

# 31
  • София
  • Мнения: 5 728
4естит рожден ден Марти!!!!   bouquet
4естит рожден ден на  Тедито на marianamama!   bouquet
За посоката на спане се разбрахме но мен ми казаха като легне бебето да го слагам по гръбче от време на време като главата да бъде изправена а не настрани за да се оформила и отзад добре  newsm78 Да ама моя мрънка и не иска да седи така  Confused
Сега мисля да ходим на китайски и взимам и беб с нас дано не е много студенко че то с колата ама все пак...
Лек ден на всички и който може да си поспива че не е лесно,аз цяла нощ не съм! ooooh!

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Някой може ли да ми даде линк, откъдето да изтегля молбата-декларазия за детски надбавки. Досега рових в сайта на НОИ и не мога да я намеря.

Дай мейл и ти я пращам.

Ивченце, Емма е същия звяр понякога. Даже по-често така яде, отколкото нормално.

За спането Емма спи само по корем и си върти главата на където й е кеф.

# 33
  • Мнения: 1 380
bob4enka написа:
Будува и то много. Може ли бебе да не спи цяла нощ и после през деня да отцепи будно още половината ден  . На мен много ми се вижда и лошото е че мрънка и плаче и кряска, а не лежи спокойна да си гледка наоколо.

 Мила и Калина беше така, когато не беше акала 4 дни. Милата не се успокои докато не свърши с акито.

# 34
  • Мнения: 138
Гита, ужас е това, започнах да се чудя, дали пък не пуска достатъчно кърма цицата и затова да е така бесен или пък да продължава да пуска пък той да не  иска вече да яде, а само да си суче...
А снощи ми се случи нещо мноооого странно, кажете моля ви какво е било туй чудо: След къпане му беше ред за дясна цица, захапа си я настървен и сука 5 мин като побъркан, на 5тата започна един кански рев и не я искаше, дадох му лявата и нея като я засмука...първи втори трети млека... пресуши всичко... и се кротна. Ама защо не искаше дясната
А някой беше написал че му писнало от СИНИТЕ СЛИВИ?!?!?! какви сини сливи бе, аз ги гледам като Адам райската ябълка, те не са ли забранени, не правят ли колики?!?! newsm78

# 35
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАЛКАТА ТЕДИ И ГОЛЯМАТА МАРТИ!!!

Ивченце, аз лично установих, че на Емма не й стига млякото. Като не е яла повече от 3ч успявам да изцедя от двете гърди 120мл, а това понякога не й стига. На следващото ядене не успявам и тоолкова да събера. За това се изцеждам колкото има и останалото количество е АМ. Само сутрин не се налага, защото тя напоследък/пу-пу/ изкарва по около 8ч без ядене през нощта и успявам да събера за едно хубаво наяждане.

# 36
  • Мнения: 1 380
към мамите на АМ на колко часа храните бебоците? аз продължавам на 3, сопред кутията трябва да е на 4.
herelina и  ние  сме на 3 часа. Абе то според кутията трябва вече да махаме едно от храненеията- нощното, обаче Калина се буди към 4-5 часа и е гладна. Докторката ми каза да и давам вода, ама тя пак е гладна и не и харесва водата  плюе я, и давам чайчето на ХИП. Във подфорума за АМ пише, че ако научим дететнце на чай и вода със захар или глюкоза, после много трудно ще ги научим да пият чиста вода.

# 37
  • Мнения: 111
Меги, таз твойта щерка (и моя адашка) много хубава бре! Сега видях снимките и си я заплювам за снахичка! Тъкмо разликата на твоята хубавица и моя момък е идеална - 3 дни  Simple Smile
Пу-пу, да не ти я урочасам, но наистина е разкошна.

# 38
  • Мнения: 660
Цитат
КОЛИКИТЕ СЪПРОВОДЕНИ ЛИ СА ОТ ЗВЕРСКО БЕЗРАЗБОРНО СУКАНЕ? че вече се сбърках - глад ли е колики ли...
 
 

И ние сме така от 4 дена,коликите са силни постоянно иска да яде,и на мен ми каzахa че бъркали коликите с глад затова,и от 4 дена се напъва,понеже не беше акал както трябва май.Днес сутринта направо сътвори чудо,едвам удържа памперса,изкара всичко за 5- те дена стискане #Crazy #Crazy #Crazy Иначе и моя така се мятка и захапва бесно цицата ,после я пуска,това мисля,че е от коликите и много се пъни, ръмжи и почервенява,ама се надявам скоро да поутихнат,поне до края на септември,стискам си палци,максимум месец да ги кара,че иначе ще хвана къра аз... Mr. Green
Честит Рожден Ден на Марти и Теди Simple Smile newsm59  party023
За косата и моята капе много напоследък и загуби блясък нещо Rolling Eyes Tired,иползвам шампоана на Клоран с хинин и съм доволна по принцип и балсама с  манго,в аптеките ги има:)
Дано тази нощ да поспя,че се не издържа за денонощие  да спя по 6 часа максимум Tired

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 16:35 от Иррра

# 39
  • Мнения: 423
Честит рожден ден на двете сладурани!!!!

# 40
  • Мнения: 138
Ирра умрях си от смях с твоя пост Joy Joy, така де хубаво ме развесели... как ще хванеш къра бе жена, хахаха, не че да ви плаша ама на приятелката ми детенцето изкара 4 месеца колики Shocked....пък нали уж до 3тия били максимум newsm78

# 41
  • Мнения: 564
Здравейте!
Нашите колики не са силни,но все пак са си болезнени..  минават от чайче или капчици..Като стана дума за чая на ХИП..моя дебелан изпива по 60мл от него  ooooh! и после хапва обилно кърма и спи по 5 часа без прекъсване...Не знам дали не прекалявам с чайчето, но пък има покой нощем Simple Smile
Ние днес правим 40 дни, чакам всеки момент гостите  Party Party Party
Честито на рожденничките, да са живи, здрави и много щастливи   bouquet  bouquet  bouquet

# 42
  • Мнения: 111
Честит Рожден Ден на малката Теди и на Марти!
За коликите - откакто имаме колики постоянно искаме да сучем, явно при всички бебоци е така.
За памперсите - аз съм доволна от Памперс. И с баткото ги ползвахме и не сме имали проблеми.
За подложките за сутиен - доста нанагорно ми дойде цената им. Ползвах на Чико и на Джонсън, а сега знаете ли какво измислих? Режа една дамска превръзка на две (от памучните) и пъхам в сутиена - хем евтино, хем удобно  Simple Smile. Не смятам повече да давам безумни пари за подложки.
За спането - моето бебенце е със счупена ключица и няма как да спи на лявата страна. Спеше само на дясната и главенцето започна да се деформира, затова сега спинкаме по гръбче и то самичко си върти главичката, накъдето реши.
Въпросче за Инфакола - колко често се дава? В листовката пише преди всяко хранене, но на мен ми се вижда прекалено  #Crazy
Димяни, твоето детенце ли беше в началото с възпалено оченце? С какво го излекувахте? Взехте ли му секрет, преди да ви изпишат лекарството? Ние ползвахме фуциталмик, но не помогна. Не помага и кърмата в очето. Идеи?

# 43
  • Мнения: 82
Честит рожден ден на малката Теди на Марианамама да е жива и здрава и много безгрижно и щастливо детство да има!
Марти,честит рожден ден-бъди здрава,усмихната,много щастлива и обичана!

# 44
  • София
  • Мнения: 843
Честит рожден ден на Теди и Марти!   bouquet  bouquet  bouquet
 
За подплънките - ползвам на Авент от многократните , 3 чифта са в комплекта / переш , гладиш и слагаш Simple Smile/ , цената е към 16 лв. но си заслужава.
 За памперсите - и преди бях казала, доволна съм от Памперс. Някой питаше ка да разпознае кога да мине на по-голям размер - ако дупето се събира между ластиците и  на тегло се вписва значи   е на верния размер , ако не тогава е за по-горен. А  на Пампер трябва къдричките да са около крачета и се закопчава по "мечетата" / картинките/, т.е. лепките трябва да ги покриват.  newsm78Как го обясних , незнам дали някой ще ме разбере.

Общи условия

Активация на акаунт