Кой се стяга с нас, вече да е пети клас

  • 30 568
  • 337
  •   1
Отговори
# 45
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Една мама има разрешение от модераторите да отвори тема за борса за учебници и след малко ще имате линк там ще си ги разменяме.

# 46
  • Мнения: 307
То и аз като сметнах колко ще ми струват учебниците  Shocked Shocked Shocked А догодина ще са безплатни и няма да можем да ги продадем.
Помагалата са отделно  Money #Crazy
Какво стана? Тук ще има ли борса за учебници!

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 18:32 от Mimi_baby

# 47
  • Мнения: 307
Аз ще преподавам на пети клас и тази година. Ако имате въпроси  - моля.

 Според указанията задължителни ли са учебните тетрадки или е по преценка на учителя?

# 48
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215761.0;topicseen

ето тук майката е обяснила

# 49
  • Мнения: 2 577
Да, момичета, dorothy е дала линка към темата за шестокласници
Да вмъкна и аз поста си тук, че да давате и вие идеи

Момичета,
Копирам ви съобщението, което получих вчера, относно питането ми за възможностите за пускане на тема "Борса за учебници", тъй като не е по правилата. Отговорих с обяснение, което също копирам, че не можах да го измисля как да стане.


Re: (Без заглавие)
« Изпратено до: Amelia : понеделник, 10 септември 2007, 16:15 »
« Отговорили сте на това съобщение, или сте го препратили. »     

--------------------------------------------------------------------------------

Здравей,
Говорих с другите модератори, за съжаления Мамма не се е включила все още  . Но ние решихме, че идеята е хубава. Можеш да пуснеш тема с линкове в Нашите деца. А самите учебници пуснете за продажба в Продавалника. В темата в Нашите деца дай линкове и към темите в Продавалника.
Поздрави,
Ели
--------------------------------------------------------------------------------




Re: (Без заглавие)
« Изпратено до: Ellypr : понеделник, 10 септември 2007, 20:08 »     

--------------------------------------------------------------------------------

Здравей Ели,
До сега разглеждах Продавалника. Но там не мисля, че ще се получи. Идеята е по-скоро на едно място майки да публикуват това което предлагат, а други, това което търсят. До колкото разбирам в Продавалника ще трябва всяка майка да пуска по 10-11 обяви за всеки учебник по една. А майките, които търсят да ровят из стотици обяви. Там една обща тема може ли да се пусне?
А в Обяви на forum.bg-mamma няма ли да стане?
Благодаря   
Поздрави,
Камелия

--------------------------------------------------------------------------------


Чакам още отговор, но междувременно реших да споделя с вас. Ако има някой идея как да го организираме, нека сподели, че то няма време....

А докато чакаме, няколко мами са публикували вече списъците си в темата за пети клас / може да хвърлите едно око/

Хайде давайте идеи как да направим, или да си прескачаме от темите за пети и шести клас  newsm78


сори, малко дълго стана

# 50
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Като публикувате списък отговарям на лични, на майките от София.

Амелия, да се ползува една и съща тема от много мами в продавалника и да се редактира при решаване на проблема и ще молим модераторите да трият по-старите съобщения и невалидни

# 51
  • Мнения: 2 577
dorothy , ами да се пробвам ли да пусна  newsm78, ако искаш ти направо действай...

# 52
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На мен ми е по-лесно тези, които търсят, а аз ще насочвам и други мами на шестокласници да се включват

# 53
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ето тук търсещите, ако искат да питат http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222387.new#new
 

# 54
  • Мнения: 227
Привет!
Аз днес ще разбера по кои учебници ще учим  Money
Искам ди ви питам - 5 клас са с бележници, нали!? тъй като в предишното у-ще имахме бележници от 1 клас та до сега, но си бяха специални за училището, сега предполагам ще ги купувам от книжарницата, нали!?  newsm78  Crazy  Embarassed (защото сменихме училището)   Peace

# 55
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да бележник и лична карта ви трябва. Дори ги бяха накарали да си ги попълнят това, което не бяхме попълнили ние сами и ужас - толкова грозно му изглежда, та тази година ще гледам да попълвам повече.

# 56
  • Мнения: 41
Здравейте мами Simple Smile,
видях темата за петокласниците,но ми се ще аз да бъда по-конкретна.Simple Smile
Ето и списъка,който ми трябва по издателства и учебници:
изд. "Булвест 2000"
1.Литература
2.Бълг. език
3.география и икономика
изд. "Просвета"
4.История и цивилизация
5.испански език - Hola  с автори Хитрова и Соколова
6.Човекът и природата, Касабова
7.Музика - Сотирова
8.Дом.бит - инж. д.т.н. Ваня Георгиева
Анубис
9.Математика,ЗП,Лозанов
10.Английски - Energy
11. Английски,Kеймбридж - English for school, 1-ва част
12.Изобразит. изкуство - Огнян Занков,Бисер Дамянов и др.
13.Информационни технологии- изд."Нова звезда",Ивайло Иванов
Ще сме 5 клас в 31 СУЧЕМ,това го казвам за ориентир за чуждоезиковото обучение.
Благодаря предварително, на всички,които ще ми пишат.Аха ето и email:gerry2905@yahoo.com & GSM 0887318458.
Имате ли идея освен в НДК къде другаде могат да се купят употребявани учебници?
Успешна учедна година на всички ви!

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз ще преподавам на пети клас и тази година. Ако имате въпроси  - моля.

 Според указанията задължителни ли са учебните тетрадки или е по преценка на учителя?
Ха, сега де. Честно, не знам да има указание за това. На съвещанията, на които ходихме и инструкциите, които получихме там, не се спомена учебната тетрадка. Но пък казаха, че когато ни посещават, ще проверяват учебник и тетрадка за работа в клас и за домашна. Аз преподавам математика и за мен учебната тетрадка е много необходима. И все пак, може и без нея, но трябва да има някакво друго помагало(сборник например) за допълнителни упражнения.

# 58
  • Мнения: 2 577
Аз учебни тетрадки не съм купила още  Naughty
В списъка пишеше "учебници за Vклас" и смятам да изчакам преподавателите да си кажат на децата какво ще е необходимо...
Моето мнение по въпроса е, че те са излишни, особено по ЧП, История, География...миналата год. купувах дори и по музика, която уж им я искаха, а са я отворили 2-3 пъти и е непопълнена
Много по-полезни биха били за същите пари вместо уч.тетрадка по БЕ или Мат-ка, да се купят сборници или помагала - сега поне има доста такива и с много повече упражнения и задачи

# 59
 Winkздравейте притеснени мами ,
вече купих всичко анцуг , маратонки , дънки , блузи , раница, тетрадки и пособия . Взех дори  учебниците  и учебните тетрадки- излязоха ми на стойност 123 левa но без английския език който се купувал само от издателството и то от родители или учители / в книжарниците не се продавал/ това важило и за немския език така ,че не бързайте с тези два учебника защото до колкото разбрах след това не ги подменят ,а цената им била около 40 левa единия. Иначе всички мами на петокласници с които се видях май са много притеснени  ooooh! #Crazy включително и аз. Най - много се шашкам как ще се справи и с двата езика /англ. и немски/  Вие как мислите? Thinkingдали ще е толкова трудно колкото ми казаха?

Общи условия

Активация на акаунт