ПЛЕВЕНска-септемврийска

  • 14 242
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 454
di_p, да аз също съм много доволна, че разрешиха да нося кърма. Като чета тук в София и доста градове не се разрешава.
Сега сме 1855гр, роди се 1850гр. Движим се в норма, към 14тият ден недоносените бебета възвръщат килограмите на които са родени. )

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 973
Мирама, много хубави новини за малката принцеса. Похвално за нашите неонатолози, че ти разрешават да й носиш мамино млекце.

Прегледаха Тери и наистина има трета сливица  Sad, много ми е криво, но ...това е положението. Аз съм била същата. Много ви благодаря за отговорите.  bouquet

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 238
Хей днес никой няма защо така,мина ни темичката на 2-ра страничка чак Grinning

# 48
  • Мнения: 15
Ей, момичета, да ви кажа, че от октомври вече и в "Хера" ще има 3D.
Купили са го. Сега го инсталират.
Почивните ми дни минават много кофти. Сама съм с Теди, а той направо подивява цял ден вкъщи. Не мога да го изведа, защото просто не мога да се справям сама с него на улицата. Много ми е трудно - дърпа се, блъска ме, удря .... Не мога да го удържа. Така ще си седя вкъщи, цял ден тичам след него. Днес изкърти стената в детската и сега има дупки в шпакловката.
Мишо ще си дойде утре от дежурство и ще почива цял ден - пак аз ще гледам Теди. А в събота пак е дежурен цяло денонощие, което значи, че в неделя пак ще почива и детето ще е на моите ръце. Та така минават почивните ми дни - трудно и гадно. Искам да започвам работа. Не искам повече вкъщи.
Няма ли да има седмична ясла в Плевен? Веднага ще го запиша.
Ох, как искам да си почина и да се наспя ...

# 49
  • Мнения: 5 278
Днес наистина голямо мъртвило тук. Ние цял ден бяхме по центъра,нашия тати като никога беше почивка и от двете работи и се отдаде изцяло на нас. Голям кеф било,бях забравила какво е да изляза на разходка с мъжа си Simple Smile Но кой знае кога пак ще ни се случи Sad
Мама Ася,напълно те разбирам,защото и аз като съм сама,а то в повечето случаи е така,не мога да мръдна никъде,защото нашите бесове в количка не седят,а не мога и двамата да ги водя ,още повече,че те предпочитат да лазят и като се огледам само нашите вършеят по асфалта,всички други мами само се вайкат детенцето им да не се изцапа или случайно да не се опре в земята. При нас няма такова положение,обикаля се навсякъде,пък и аз вече не ги спирам,поне малко спокойствие да има.
Я пак да ви питам-какъв подаръх купихте на децата си за първия рожден ден? Ние всичко планирахме уж,а сме забравили най-важното Simple Smile Мъжът ми иска да им купим акумулаторен джип,но те са малки още за него,а за друго не се сещам newsm78

# 50
  • Плевен
  • Мнения: 238
Ей, момичета, да ви кажа, че от октомври вече и в "Хера" ще има 3D.
Купили са го. Сега го инсталират.

Супер може би ще мога да се вредя да видя бебо,аз и без това тогава съм планувала ходене до Хера.А каква ще е цената на прегледа?

# 51
  • Мнения: 161
Здравейте и от нас!
Ние малко се позагубихме тези дни, но съм се хванала с един превод и използвам всяка минута....май малко се надцених, но карай! Crazy
Много ви благодаря за комплиментите относно Криската! Да ми е жива и здрава и все така послушна!Пожелавам на всеки такова бебе!
Мирама, много се радвам, че Калина вече наддава!Браво! Няма нищо по-хубаво от кърмата.....изцеждай по-често и кърмата ти ще се увеличи. Аз още се разхождам вкъщи с помпата и резултатът е пълен фризер с кърма. Относно стерилизирането, всеми си стерилизатор за микровълнова, моят е на Бертони, за 15лв и ми върши чудесна работа и помпата на Авент побира,така че....на тези разтвори им нямам много доверие Rolling Eyes
Люсил, милата Тери, но по-добре като е малка да я махнат тази трета сливица, така няма да си спомня много след това.Дано всичко мине бързо! Hug
Дивиана, дано няма повече такива кризи!  bouquet
Ей,ама вие голям учителски колектив сте се събрали тук Mr. Green

# 52
  • Мнения: 2 070
Момичета, трябва днес да запиша на Яна личен лекар и да и пусна изследванията за градина. Обаче не знам към кой да се обърна. Хайде похвалете си личните, ако са педиатри още по-добре...Макар, че и аз ще трябва да си запиша личен лекар.

# 53
  • Мнения: 2 070
Пропуснах - най-удобно ми е второ ДКЦ или в краен случай първо..

# 54
  • Мнения: 161
Момичета, трябва днес да запиша на Яна личен лекар и да и пусна изследванията за градина. Обаче не знам към кой да се обърна. Хайде похвалете си личните, ако са педиатри още по-добре...Макар, че и аз ще трябва да си запиша личен лекар.
Айде да си похваля нашата докторка, казва се Нора Григорова, 2ро ДКЦ,ет.3 кабинет 32, педиатърка, но е и моя лична лекарка от доста отдавна. За сега нямам оплаквания от нея. Телефон в кабинета: 888 232

# 55
  • Мнения: 1 951
Дааа, темата ни пак е заминала на 2-ра страница  Crazy

Деси, моята лична е на Сторгозия и не те устройва, а за 2-ро ДКЦ съм чувала много добри отзиви за д-р Пачовска. Проблем е обаче, че има  много пациентела и това води до висене пред кабинета докато ти дойде реда.

Люсил, не се притеснявай дори и да има третата сливица. Ще я махнете и ще забравите бързо  Peace

Миташки сега пък е с ужасна хрема и кашлица  Sick Аман вече...но поне е без температура и не е загубил настроение. Вилнее от 7.00 ч.

Навън е страхотно. Мноооого обичам лошото време, уютно ми е някакси   Blush

# 56
  • Мнения: 22 454
Здравейте на всички и от мен. )))

Калина и днес е добре, наддала е с 5гр, но така средно се получават по около 20гр на ден, което е добре. )) Лекарят каза, че евентуално след около 10дена ще я изпишат и да се стягаме. )))
Иначе тъкмо я похвали и момата взе, че повърна, но той каза, че не е фатално. А като го гледах и него и сестрата след това как ги "подмятат", страшна работа. ) А аз все се притеснявам как ще я пипна и ще я нося и т.н.
Също спомена, че почнали да я мъчат коликите, аз мислех, че ще го пропуснем този момент, но изглежда не. Лошото е че пропуснах да го питам дали дават нещо против колики, но едва ли ги оставят бебетата да се мъчат. От нея и глас не се чува, или поне като отида по обед все си спинка.

# 57
  • Мнения: 1 951
дали дават нещо против колики, но едва ли ги оставят бебетата да се мъчат

Силно се съмнявам да дават нещо. Те си плачат не пречат на никой. Пък и честно казано няма такова нещо, което да облекчи коликите според мен  Crazy

# 58
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 858
Мирама браво на Калина, добре се справя.

В предишните теми сме писали доста за педиатрите си. Вики е при д-р Гатев (ДКЦІІ).

Вики вчера вдигна висока температура. Водихме я в спешния в поликлиниката и се оказа, че развивала Ангина. Изписаха ни лекарства. Вечерта беше много неспокойна, но днес вече се забелязва подобрение.

Много кофти време. Иска ми се да се разходим с навън, но е хладничко. А и Вики не се е оправила още.

# 59
  • Мнения: 15
Мира, и аз съм на мнението на Дикси, че няма лекарство, което да има ефект при колики. Май тия сиропчета ги даваме за наше успокоение. Опитвахме и Еспумизан, Сабсимплекс, Бейбинос. но все си имаше колики и плачеше. По-скоро му помагаше затоплената в микровелето калъфка с черешови костилки. Купих я на шега от ТСМ. Като му я сложех на коремчето и като, че ли спираше да плаче и се успокояваше. Но капките - от тях ние нямахме ефект.

Общи условия

Активация на акаунт