ПЛЕВЕНска-септемврийска

  • 14 238
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 278
Чочолина,благодаря за идеите. И аз днес се сетих за този магазин "Дино",но не можах да отида. То май навсякъде зареждат за първолаците,защото само анцузи и такив неща виждам. имаме още малко време,та ще поизчкаме.
Докато не съм забравила да кажа,че днес видях такава топка с дръжка,каквато една мама тук си търсеше,но като не си спомням коя беше. Знам,че беше питала докато нямах нет и само си спомням какво й трябваше,но коя е  newsm78 Та топката я видях към края на старата главна вдясно по посока гарата след последния светофар ( кръстовището с Гренадерска) в един спортен магазин. Ако не си е намерила и прочете това да отиде да я види,дано да й свърши работа,че си спомням,че беше важно за детенцето й.
Валенце,радвам се,че сте изкарали толкова добре,вие сте страхотно семейство и го заслужавате[smilie=smile3525.gif]
Дикси,дано това е последното от поредицата премеждия и отсега нататък всичко да върви гладко Simple Smile
Дивиана и ти да се оправяш,дано бързо мине,че съм чувала ,че е доста неприятно. Стига с тези болести ,хубави неща само да се чуват и да се срещнем най-накрая,стига само сме говорили. Макар че аз почти сигурно няма да мога да присъствам Sad

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 973
Привет и от мен!
Няма ли да си направим среща скоро?
Тъкмо си мислех същото да попитам, прочела си ми мислите  Grinning. Дано скоро се оправиш от бъбречните болежки, доколкото съм чувала болките са отвратителни.
Добре завърнали са на Валенцето и Дикси. Много са хубави снимките от Рибарица. Последно бях там 7-ми месец бременна и пак ми се ходи, но ще видим кога ще ме огрее.
Дикси, много кофти с тези болести, а как е Миташки? Хубавото е, че си доволна от почивката ви.
Ние в четвъртък тръгваме пак на форумска среща на майски бебешори 2006, на Златни пясъци. Времето ще е кофти, но се надявам да си изкараме хубаво. Единствено ме притеснява малко Тери, защото от една седмица хърка като голям човек. Водих я при нашата педиатърка и тя спомена , че има съмненеия за трета сливица. Аз съм решила да я заведа на специалист УНГ за да разбера точно какво й е. Моля ви да ми препоръчате някой такъв специалист.

Аз не харесах Кауфланд, стори ми се някакво хаотично струпване на всякакви стоки. Има много неща, пък трудно си избрах какво да си купя. В Билла не е така, там винаги си тръгвам с повече покупки от предвидените.

Лека вечер ви желая!

# 32
  • Мнения: 22 453
Здравейте на всички от мен. )))

Валенце, за имуностимулаторите, сестра ми миналата година пиеше един, но трябва да проверя даи сме оставили опаковката в къщи и ще ти кажа какво точно беше. Не е много евтин, някъде към 50лв мисля, че беше но имаше голяма полза от него, тъй като тя доста боледуваше, а е на 17г все пак.
Иначе наши близки приятели, от които мъжът е специалист уши, нос, гърло, ни казаха за "Зелена енергия" на Аквасорс. Ние сме страшно скептични към всякакви подобни чудесии, но човека е специалист и каза, че когато вече са били безсилни да помогнат на някое дете, това е спасявало положението. А човека е с дългогодишна практика и опит и сме склонни да му вярваме. Та взехме ние едно такова бурканче с капсули и ще видим какъв е ефекта. Иначе тук има голяма тема за това и за ползите от въпросният продукт, можеш да си прочетеш мнение на майки.

Дивиана, мерси много. )) Ще я държат докато направи 2200гр. А евентуално щом направи 2000гр могат да ме приемат в болницата, за да я кърмя, защото сега сутрин и вечер носим кърма. Като гледам обаче няма други такива шантави като мен.

За среща, аз съм навита. )))

# 33
  • Мнения: 15
Дивиана, сега разбра ли кой ми прави лентичките и подписа?  Laughing  Аз нищо не мога. Да не говорим за качване на снимки. Затова и не мога да ви покажа нищо нито от морето, нито от рождения ден  Sad .
Люсил, и аз забелязвам такъв проблем с Теди. Може при нас да е трета сливица. Не сме го водили на консултация. Но като лежахме в болницата преди две седмици го преглежда доц.Вълков. За щастие Теди нямаше отит, каквато диагноза ни постави д-р Гатев. Хъркането започна скоро и може би ще го водим на преглед. Доколкото съм чувала специалистите съветват да се отстранява третата сливица, но моят мъж нещо не е съгласен, та ще видим какво ще правим.
А и е с постоянна хрема. Не зная - изстива ли в яслата, вируси ли са ... Но вече два месеца откакто ходи на ясла - като е вкъщи 2 - 3 дни и хремата изчезва. Щом тръгне - веднага се появява. Вече съм се сбъркала какво да го правя. Вечно му тече носа.

# 34
  • Мнения: 154
mama Asia, и ние сме при д-р Гатев. не зная какъв лекар е, може би добър, но на четвъртия месец, когато му казах за забелязания от мен двигателен проблем на дребосъчето, той му направи някакъв тест за рефлексите. когато дребосъчето реагира по определен начин, каза, че всичко е идеално. но после, като ходихме на невролог, и тя направи същия тест, това което той нарече идеално, се оказа рефлекс, който до края на третия месец трябва да изчезне, а персистирането му показва по ОЧЕВАДЕН начин, че бебето има централно коопрадинационно смущение... т.е. ако не се вземат незабавни мерки, има голям риск от развитие на детска церебрална парализа. добре че съм по-настоятелна и в шестия месец заведох дребосъчето на невролог. а когато върнах листа на доктора, той изказа съмнение и каза "хъм, акушерска пареза", пък то аз, един лаик, знам, че е балкан разлика от акушерска пареза до хемиплегия...дано ние сме единичен случай. все пак това са общопрактикуващи лекари, не се очаква от тях да са перфектни. затова си има специалисти.

# 35
  • Мнения: 15
Любомира, аз писах преди няколко теми, че заради грешката му, лежахме в болница, а на Теди слагахме Роцефин. А нали все пак той е педиатър? Нали това се казва "специалист". Но няма значение. Вече го преживях. Не искам да си спомням за това, което ми мина през главата заради измисления отит. Живеем с него в един вход от 30 години. Скоро ще ни останат само съседските отношения. Отношенията ни лекар - пациент изчезнаха. Все пак всеки им право на избор.

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 239
Здравейте и от мен. Аз съм на работа,но добре че има интернет в училището,че иначе времето направо спира.
Дивиана, аз съм an English teacher Wink. Да видим дали съм забравила английския през трите години,дето си седях у нас.Много съжалявам,че си с криза. Аз имах преди две години кризи и чак до София до Военномедицинска акдемия ходихме да ми махат камъните там с литотрипсия. А тези тука искаха операция да ми правят и някаква тръбичка да ми слагат и бяха бесни,че искам да ходя в София. Даже си взех цветните снимки и не им върнах половината,защото трябваха за операцията в София. И сега се притеснявам,че когато получа пак криза (то просто е неизбежно май да се образуват пак камъни), че ще имам проблеми в тази болница. Ама да става каквото ще. Дабно да не е скоро.
Мама Ася, и Люси беше така в яслата. Аз съм виждала да им бършат носовете с една и съща кърпичка.
Дикси,добре ни дошла.Вече оправи ли се?
Ние утре заминаваме за Рибарица.Ще продължим плевенската вълна, поставена от Валенцето там Laughing. Така като гледам обаче ще е доста хладничко.
Джина, много харесвам дрехите на Венис аз. И в Дино има хубави неща. На главната под театъра има един нов магазин, в който има детски щанд. Има хубавички дрешки.
Айде стига,че и мойто дълго стана. Довечера пак. Mr. Green

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 973
Днес следобят ще водя Тери при д-р. Вълков да видим, той какво ще каже по въпроса за хъркането й.

Това гадно време много ме подтиска. Еееееех свърши лятото, а толкова го обичам...

# 38
  • Мнения: 5 278
Любомира,не търсеше ли ти такава топка,за каквато пиша в поста си по-горе. Прочете ли го ? Надявам се да ти помогна. И още повече детенцето ви да се оправи Praynig

# 39
  • Мнения: 154
Djina, тръгвам от работа и ще ида право там. намирала съм такива топки, но само с 50 см диаметър, а на нас ни трябва поне 90 см. диаметър. дано имат различни големини. чао, и благодаря. приятни почивни дни. аз ще посрещам скъпи гости от страсбург...

# 40
  • Мнения: 872
Люсил,Доц.Вълков е най-добрият специалист УНГ за Плевен и мисля,че нямя да сбъркаш,че ще заведеш детенце при него.В "Авис Медика" ли ще ходите?
Мирама,не ти ли предложиха в неонатологията да те приемат в "кенгурото" - това е една стая за майки,които лежат с децата си

# 41
  • Мнения: 22 453
Здравейте отново от мен. )))
Госпожицата е добре, за днес беше наддала с 10гр, така че започнахме вече да растем нагоре. )))

di_p, рано ни е още за приемане. Няма да я извадят от кувиоза докато не спрат антибиотиците, а това все още няма да е тези дни. Аз не виждам смисъл от него, тъй като всички правени изследвания досега (а те правят всеки ден поне по едно) са отрицателни и няма никаква инфекция или нещо подобно, но хората се застраховат.

# 42
  • Мнения: 2 556
Дивианка, опарвяй се по-бързо, какви са тия бъбречни кризи? Стягай се, че да се видим скоро.  Simple Smile Аз съм навита за среща почти по всяко време.

Кауфланда не съм го посещавала и едва ли ще го и посетя скоро. Виж, като ми стане квартален сигурно ще влизам понякога и в него.


# 43
  • Мнения: 872
Mirama,ама тя изглежда страхотно за бебе,родено 32 г.с.  Simple Smile.Колко кг е сега?Похвално за нашите неонатолози,че разрешават да носиш кърма  Hug

# 44
  • Мнения: 7
Здравейте
 Дивиана, аз съм учителка по биология в така наричано" Автото".Започнах от понеделник и работя активно.Слагат ме квесторка на почти всички поправителни изпити.На мен ми е приятно, защото се оказа, че съм зажадняла за работа Grinning
 Лора вчера ми вдигна Т- 38 и се оказа с  гнойна ангина.Изписаха ни Клацид. Тъкмо се готвех да я пускам на ясла от 10 септември.Сега има и друг проблем -Кой да я гледа?Малко не върви да поискам болничен от училище .Ще е доста нахално според мен. Embarassed
 За специалист УНГ бих препоръчала Д-р Станев.Доста е млад, но е добър лекар.Според мен Доц. Вълков наистина е най-добърия  специалист УНГ, но  за махане на сливиците, ако ходите при него ,поискайте и второ мнение ( не за друго, но знам, че винаги казва, че сливиците са за махане )

Общи условия

Активация на акаунт