Важно - машина за хляб.

  • 203 454
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 11 747
"Ако прекъсна програмата, тя почва отначало. Поне при мен е така. И го намирам за недостатък. "

И при мен е така,сигурно при всички машини е така!
Моята идея е,като извадя тестото да го плета,да затворя капака и вътре да се запази топло,после връщам да втасва и като стане време за печене,а тестото не е още довтасало просто спирам машината и оставям вътре на топло за още 10 минути.После е втасало и пускам програма само за изпичане и така.
Може и да се премести да се опече във фурна,но на мен ми харесва как става в машината.

# 886
  • 7800
  • Мнения: 243
Хорааааа. Това нещо се е надуло, докато се пече. Не мога да повярвам. Красота. Съжалявам, че нямам фотоапарат да го снимам. Изпълнило е формата, като по мярка и отгоре се е напукало, като за снимка. Опит- успешен!

# 887
  • Мнения: 1 799
Хорааааа. Това нещо се е надуло, докато се пече. Не мога да повярвам. Красота. Съжалявам, че нямам фотоапарат да го снимам. Изпълнило е формата като по мярка и отгоре се е напукало като за снимка. Опит- успешен!

 smile3501 smile3501

Промени ли нещо по рецептата, ама точно,а ко може. Още брашно? Или нещо друго? Освен плодовете Wink

# 888
  • 7800
  • Мнения: 243
Ето по тези мерки:

95 мл. пр. мляко
2  яйца и 1 белтък (жълтъкът за намазване)
95 - 110мл. разтопено масло
375 - 400 гр. брашно
90 - 100 гр. захар
2 пак. ванилия
настърганата на ситното ренде кора на 1 лимон

със забележка, че нямам кантарче и сложих 3 чаши брашно и половин чаша захар (200 мл). След това, както споменах по-горе, добявях по малко брашно (едва ли е било повече от половин чаша), докато спря да меси.  И вместо 100% масло, ползвах 50% маргарин (нали ме мързи да ходя до магазина за масло) и 50% олио. Това 50 на 50 го изплагиатствах от Иван Звездев. Миналата година, като прави великденския козунак, беше казал, че е най-добре мазнината да бъде 1:1 масло:олио.

п. п. Като се замисля, май трябваше да сложа повечко захар.

# 889
  • Мнения: 11 747
skali4ka, честито за успешното изделие!  chef

Най-сетне и аз мога да се похваля!По външния вид има какво да се желае,но ще продължаваме да работим в тази насока!Засега съм доволна! Peace


# 890
  • Мнения: 1 799
skalichka, и аз обичам по сладичко и ми се ще да вдигна захарта за сметка на  някой друг продукт. Но засега не смея Simple Smile

Каква ти е машината. Вчера тези мерки аз ли където ги смятах са? Аз обаче ще направя половин доза. Страх лозе пази.
Моята машина е клатроник до 900г
skali4ka, честито за успешното изделие!  chef

Най-сетне и аз мога да се похваля!По външния вид има какво да се желае,но ще продължаваме да работим в тази насока!Засега съм доволна! Peace




wow smile3501 smile3501 smile3501

А вътре как е?

# 891
  • Мнения: 50
Браво за майстора! Чудесен козунак!!!! Иван Звездев може само да завижда на кулинарните способности!
Искам да попитам, като се маже с жълтък, след като е втасал и точно преди да започне печенето, не спада ли бухналостта?

# 892
  • Мнения: 11 747
Много добре,преди малко го разрязах,изпечен е идеално,има стафиди доста равномерно и ако го разчупя ще стане на конци,макар да не е плетен!
Следващия път ще му скъся печенето с 4 минути,че много му покафевяха коричките и ще се пробвам да го плета! Hug

# 893
  • Мнения: 7 106
Пина, поздравления за чудесния козунак !!! И за упоритостта  Grinning.

# 894
  • Мнения: 50
Аз при сигнал за прибавяне, освен стафиди, добавям и шоколад на малки парченца оваляни в брашно. Става също много вкусно.

# 895
  • Мнения: 11 747
Благодаря за поздравленията! HugМога и по-добре,сигурна съм Peace
tzotzi,идеята за шоколада е добра!
Не мога да сложа снимка на разреза,защото ми е ограничен нета и вече прекалих със снимките! Thinking

# 896
  • 7800
  • Мнения: 243
Моя изглежда като на pina, само че без бадемите. Отстрани кафяв, отгоре- бял. Аз също си мислех да сложа шоколад, както правя с банановия хляб, но ме домързя.  Embarassed

п.п Машината ми е Durabrand. 1:1 с Optimum

# 897
  • Мнения: 1 799
Утре съм аз, момичета. Половин доза. Това нещо тук е заразно Laughing

# 898
  • Мнения: 1 799
Моя изглежда като на pina, само че без бадемите. Отстрани кафяв, отгоре- бял. Аз също си мислех да сложа шоколад, както правя с банановия хляб, но ме домързя.  Embarassed

п.п Машината ми е Durabrand. 1:1 с Optimum

С малката доза ти бухна толкова много?

Какъв е тоя бананов хляб, че имам доста банани. Хубав ли е?

skali4ka, а твоята машинка с какви количества събира?

# 899
  • Мнения: 1 799
Здравейте, момичета,

Ще ми идва приятелка на гости, която пости и реших да направя основния хляб, но вместо мляко и масло да сложа вода и маргарин. Правя половин доза и сега забелязвам, че пак съм сгафила - вместо на 500г съм пуснала машината на 900. При сигнала добавих нарязани маслини и шепа овесени ядки. После ще докладвам. Тестото обаче наистина е малко - малка топка.

А следобяд - половин доза козунак.   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт