ПЛЕВЕН в края на август

  • 12 885
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 390
 Tired
Сирене и кашкавал не близва. Яде рядко и само, ако е под формата на принцеса с яйце /да не ги усеща/. Ще й предложа сега да й направя принцеса.

Солети не иска. Тя по принцип рядко ги яде, не ги обича. Иначе има, пред нея са, но не ги поглежда.


# 31
  • Мнения: 5 278
Честит Рожден Ден на Калоян от мен
Да е жив и здрав и много да помага на мама Simple Smile
 Най-после и аз да се включа днес,тези бандити ме побъркват и в нас и навън,ужас е. Не знам защо са решили,че трябва постоянно да са лепнати за мен. Бяха започнали да се заиграват самички и сега пак рев за мама.
Дивиана,съжалявам за малката,бързо да й минава. Ние го изкарахме преди да тръгнем за морето,само дето не са повръщали. Все забравявам да ви питам,по какво се разбира,че детето се е обезводнило? Много ми е чудно. Дано не ни се случва де,ама да знам.
Благодаря на всички,които са харесали клипчетата за милите думи.

# 32
  • Мнения: 7

честит рожден ден  Калоян
желая ти много здраве и късмет в живота


 

# 33
  • Мнения: 7
Дивиана , и аз да кажа за диетата.Пробвай да дадеш на детето да хапне банани.За меда знам, че много разхлабва

# 34
  • Мнения: 5 026
Дивиана, Божидар, когато се беше продрискал, давах и един сок на ХИП, както и разтворен Хидрасек или Ентерол в сок от дренки.Но той не е повръщал. Защо не купиш 1 кутия лечебна храна на Хумана или Милупа . На Милупа е гаден вкуса  Sick, а тази на Хумана  блъска на банан. Ако мислиш,че можеш да я излъжеш  Rolling Eyes
Айде,да ти е лека нощта  Hug

# 35
  • Мнения: 4 390
Направих й замразена близалка от електролитен разтвор, глюкоза и смачкани малини. Имам формички, изсипвам, замразявам и после ближе като сладолед на клечка. Иначе няма сила на света, която да я накара да пие такова нещо.

За Джина:

Признаци за обезводняване

Леко обезводняване:

Детето е по-малко активно от обикновено, но все пак играе и е контактно
Устните са леко сухи
Пишка малко по-рядко от обикновено

Умерено обезводняване:

Детето не е активно и не играе, но е контактно
Задържа погледа си във вашия и ви отговаря
Устните са сухи и напукани, вътрешността на устата е леко суха
Няма сълзи, когато плаче, но очите все още изглеждат влажни
Пишка наполовина на обичайното
Урината е концентрирана, с цвета на ябълков сок

Тежко обезводняване – потърсете лекарска помощ!

Детето е отпуснато, неактивно, почти не задържа поглед и не реагира на гласа или докосването ви. Това е дефиницията за летаргия.
Устните са напукани, вътрешността на устата е суха и лепкава без слюнка
Няма сълзи, очите са сухи и потънали навътре
Не пишка в продължение на 12-18 часа
Особено необичайна раздразнителност наред с другите симптоми
Бледност
Ускорен пулс

БЕЛЕЖКА: По-вероятно е детето да се обезводни тежко, ако има и повръщане, и разстройство, отколкото само едното.

Джина, много са сладки Ивайла и Здравко! Да са ви живи и здрави!

# 36
  • Мнения: 4 390
Гяля, не иска банани. Налита на ябълка, колкото и да настоявам да е банан /заради захарите в ябълката/.

Атракция, няма да мога да я измамя да хапне каша. Tired
Ох, голямо тегло е да имаш злоядо и претенциозно по отношение на храната дете. Confused

Благодаря ви за помощта и съпричастността, момичета! Hug

# 37
  • Мнения: 15
Дивиана, като бяхме в Детска клиника, и то точно в тази часта за тези деца с тежки дехидратиции и обезводняване от разстройство и повръщане научих една максима, на която напълно вярвам. Тя е на проф.Мумджиев, който почина. Него, колкото го мразеха студентите, толкова го боготворяха майките, защото е помогнал на много деца. Занимавал се е в областта на храненето. Разстройството и повръщането се лекуват само с глад. И на Галя майка и каза същото. Колкото и да иска детето да яде, не му давай нищо друго осмен бисквита и солета. Аз оправих Теди с ентерол -  по едно прахче ентерол сутрин обед и вечер и само вода. Мед в никакъв случай, защото разхлабва и ще си скубеш косата после. Най - много по 50 грама разреден айрян.Това ми разрешаваха в отделението. След като мине започваш отначало - от варени моркови, картофи и ориз, леко подсолени и банан.
А сега само солети и обикновени бисквити. И моето дете е много злоядо. А на сестра ми малкият син - да не казвам. На 2 години и 3 месеца е, а тежи 9 кг. Така, че има и по-тежки слбучаи. Не се отчайвай.
Но ако забележиш признаците, които са ти писали по-горе - веднага търси лекасрска помощ. Колкото по-късно започнеш лечението - толкова по-трудно и по-бавно е възстановяването.

# 38
  • Мнения: 15
Еййй ........... Вижте пък сега какво ми е лентичката  Thinking
Ама как съм я докарала .................
Нещо съжаляват, ама не зная за какво  Joy

# 39
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Мамо Ася,супер ти е лентичката.
Да ви кажа моят непослушник и днес не е спал в яслата.Взел си дрешките от спалнята и отишъл при лелите да си играе.Малееее.как ли са се ядосвали,че не могат да си пият спокойно кафето.
Дивиана сока от дренки е с добър запичащ ефект.За банана мога от опит да кажа,че Марио почти веднага като го яде и се изаква.

# 40
  • Мнения: 4 390
Благодаря, мама Ася!
Цитат
На 2 години и 3 месеца е, а тежи 9 кг. Така, че има и по-тежки слбучаи. Не се отчайвай.

О, така си мислиш. На 4г. и 4м. Велина тежеше 12.1 до онзи ден. Сега е поне с килограм надолу.
Но е здраво дете по принцип и това, че е толкова кльощава не ме тревожи. Още повече, че и аз и баща й сме били такива щиглеци.

Гладува си детето. Предложих му принцеса, отказа. Аз й отказах филийка с мед с обяснение защо трябва да го направя. Разбра ме, милото. Heart Eyes

Една съседка ми даде компот от дренки, но засега няма да давам, тя е ходила днес само веднъж, няма смисъл. Повръщането също спря, но цял ден има температура /38.8/. Ако и утре е така ще я водя на преглед.

За лентичката ти - Lilypie tickers временно не работи, заради поддръжка на сайта. Извиняват се за причиненото неудобство. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 15
Дано свали скоро температурата, защото тя също май води до дехидратация. Теди поддържаше такава от събота през нощта до вторник. Давах му нурофен, ефералган - в дупето и панадол. Редувах. Ама и много често го мокрех с хладка вода. Не даваше да му слагам кърпи и го мокрех само с ръце. Но имаше ефект. Веднага отнема температурата. За да не прекалявам с антипиретиците.
О, ще видите вие каква лентичка ще ми спретне сестра ми като се върне вкъщи. Ще и кажа, че трябва да ме "отстрами". Май само аз не мога да се справя с тия работи. Ама може и да ми е минало вече времето да се уча.  Wink
Ще сложим и нова снимка в подписа. Толкова снимки нови имаме, от морето, от рождения ден - нищо не мога да ви покажа.
Между другото да сподела. По принцип правя много снимки и ги вадя на хартия. така обичам. Като бабите - да си ги гледам в албуми. Вадя по 60 - 70 снимки наведнъж.Често ходех във фото "Браво" . Но колкото пъти отида там и все ми объркваха поръчката. най-гадно беше за снимките от кръщенето - над 150 снимки и всичко объркано. Губиха ми част от тях, после ми ги правиха наново, после ги намериха. Абе дълга и широка. Отказах се от фотото. След няколко месеца ми мина и отидохп пак. казвам, че искам на матова хартия. Блондинката мълчи. Казвам и аз втори път, и тя като викна, че не била глуха. Аз замълчах - непривично за мен. Че като отивам на другия ден - те на гланцова. Е, тогава хич не мълчах. Направиха ми ги за 20 минути, на матова. Следващия път - отивам в съседното фото. Поръчвам 110 снимки, пак на матова. Отивам да ги взема - и те на гланцова хартия. Че като викнах .... Обяснението беше, че в момента нямали матова, а само гланцова и решили да не питат, а да ги правят такива. Побеснях. Все на мен такива неща.На другия ден - бяха направени на матова.
И отивам аз във вотрник с 65 снимки от рождения ден и от морето. Реших да отида в "Браво" . Една година не съм ходила, може да са се научили. И какво мислите - от 65 снимки извадили 14. Е, това вече беше върхът. Обяснението - колежката била нова. нали сес сещате какво направих. Та сега ще ходя в неделя, ще ми ги направят за 15 винути, и на по-тънка цена. Много ми се извиняваха. дори си спомняха моите случаи, не един.
Ох, много дълго, ама да споделя.
Лека нощ.

# 42
  • Мнения: 5 278
Ася,всяко зло за добро - така ще ти излезе по-тънко Simple Smile само дето ще ти изтънеят и нервите. Аз не бих отишла пак там,но то като всички са еднакви. И аз много пъти съм поръчвала на матова и като отида-те на гланцова. не знам какво толкова им се свиди тази матова хартия,по-скъпа ли им е,какво. И все гледат да ги направят на гланц,пък ако мине,мине.
Ние утре ще ходим на Орешака на панаира. Никога не съм ходила ,а мъжа ми казва,че е супер. Много обичам такива панаири ,дано само децата да слушкат. Сега се сещам ,че забравих да ви се оплача,че тези седалки за кола никаква работа не ни вършат. През целия път до морето и обратно и двамата са ме яздили и по никакъв начин не мога да ги накарам да седнат в тях. Започва се едно въртене,едно пищене,а не мога да ги оставя да надуват главата на баща си като в шофьор. Изобщо се видях в чудо. Даже и на Шипка ,където са такива завой и мен както ме е страх не искаха да поседят. Единственото спасение беше да им давам да сучат и да мълчат. А то от тези столчета можете да се сетите колко място остава на задната седалка за нас тримата. Кошмар. Ако и утре така пътуваме ще се замисля дали скоро да ги водим пак някъде по-надалеко. Та не знам как другите хора си удържат децата в столчетата,но аз не мога,колкото и да ми се иска да си седнат там и да кротуват,а и пътуването да е безопасно. Да не говорим,че ако ни спрат полицаи не знам как ще се разберем. Седалките ги имаме,но няма кой да седи в тях. Дано като поотраснат да се кротнат,че съвсем ще се свърша. Да не ми завиждате,че бързо съм влязла във форма,не е от спокоен живот Simple Smile

# 43
  • Мнения: 5 026
Ейй, днес няма никой тук, кой на панаир, кой на море  Sunglasses
Дивиана, как е Тити?

# 44
  • Мнения: 15
Да ви се оплача. Скарах се на Теди,че беше много лош.Той ми взе телефона и се изпишка върху него.Е, вече нямам телефон.Поне засега.Ако не проработи като изсъхне, в понеделник ще ходя в Мтел да си купувам друг.
С това дете вече не зная какво да правя.Не мога да се справя с възпитанието му.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт