Имате ли картини в домовете си?

  • 24 418
  • 151
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 264
Според мен, за да сложиш една картина в дома си, тя трябва непременно да се връзва с интериора, освен ако нямаш отделна стая, където да си събираш колекцията от известни автори Grinning

# 61
  • Мнения: 3 576
Според мен, за да сложиш една картина в дома си, тя трябва непременно да се връзва с интериора, освен ако нямаш отделна стая, където да си събираш колекцията от известни автори Grinning
Аз затова сама си нарисувах картините вкъщи Wink

Всяка една съм я рисувала за точно определена стая и конкретно място.
Не претендирам да са нещо кой знае какво, абстрактни мацаници са, но ми харесват, а и се връзват идеално с интериора.  Peace

# 62
  • Мнения: 264
Аз затова сама си нарисувах картините вкъщи Wink

Всяка една съм я рисувала за точно определена стая и конкретно място.
Не претендирам да са нещо кой знае какво, абстрактни мацаници са, но ми харесват, а и се връзват идеално с интериора.  Peace

Напълно съм съгласна с теб newsm10

# 63
  • Мнения: 3 360
Не много по темата,но ми се иска да чуя мнението ви за това:

# 64
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
Имам, да. Няколко графики, последната е на едно момиче от Художествената гимназия в Пловдив. И три маслени - на Кирил Божкилов, на Атанас Маринчешки и на Ангел Василев. Във всичките съм се влюбвала от пръв поглед, дълго съм ги съзерцавала и сънувала и винаги, щом ги погледна, денят ми се разхубавява. За всяка съм оформила (и още оформям) специално място в дома си.
Има и две, които още сънувам, но... любовта ни бе несподелена (в материален план).

Драка, и аз харесвам Димитър Лалев, невероятно е как създава такава дълбочина в картината с нюанси на само на един или два цвята.

# 65
  • Мнения: 2 863
tutti, ти ли си я рисувала?

# 66
  • Мнения: 3 576
Не много по темата,но ми се иска да чуя мнението ви за това:

Мен ме кефи, но е за по-светла стена, ако наистина е сложена на такъв фон.

# 67
  • Мнения: 531

[/quote]
Според мен е работа на художника да защити идейно "абстрактните цветни петна", а на купувача на картината (която вече носи някаква идея и каквото там още) да й намери подходящо място в дома си, така че да се връзва с останалия интериор.
И аз никак не искам да звуча заядливо, но мъжът ти рисува едни картини, в които влага чувства и идеи и са за ценители и други без да влага нищо, просто си мисли за оранжев диван и "маже" с цветове, които да му подхождат? newsm78
[/quote]
Ами да, не мисли, че му е приятно, той за себе си знае какво прави и влага чувства във всичко,не знам как да го обясня,има хора,които дават хиляди левове за мебели, а 200лв за картина за тях са грешни пари, и други, които, както една съфорумка по-горе е писала, се влюбват и ги сънуват.Така че, всеки знае 2 и 200-едните са за хората, които виждат картината, а другите за тези, които виждат рамката,което изобщо не значи, че върху вторите не е мислено творчески.Но това е материал за съвсем друга тема.Сори за спама Peace

# 68
  • Мнения: 1 187

Нещо такова,да.Представям си картината в кухнята по-малка,като акцент.Леля ми има сухи цветя в рамка и стъкло,стоят много приятно.

CTramell много ми хареса тази с рибите и виното.. Heart Eyes
На мен пък такава картина за кухня ми изглежда тъпо. Все едно да си купиш тениска със щампа тениска. Скука.
Но този вид картини по принцип не ми харесват, каква е идеята в "2 буркана кисели краставички и 3 кренвирша, а зад тях виси парче плат"?

Същата,като на черен квадрат или дюла в светлосенки..  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 360
tutti, ти ли си я рисувала?
Не-за съжаление...Моя много близка приятелка я е рисувала,а аз просто потърсих мнението ви!

# 70
  • Мнения: 264
Не много по темата,но ми се иска да чуя мнението ви за това:


Много ми харесва Grinning
Интересна картина smile3501

# 71
  • BG
  • Мнения: 390
Имаме, няколко картини с морска тематика, няколко гоблена и един батик.
Картините придават особен аристократизъм на дома.

# 72
  • Мнения: 3 810
Aз отдавна си мечтая да закача качествена картина на стената в хола- не някой пейзаж или натюрморт Sick, но вкусовете с мъжа ми се различават и май накрая ще се спра на фотографии, които сама правя.

# 73
  • Мнения: 264
Aз отдавна си мечтая да закача качествена картина на стената в хола- не някой пейзаж или натюрморт Sick, но вкусовете с мъжа ми се различават и май накрая ще се спра на фотографии, които сама правя.

Можеш ли да ни ги покажеш Grinning
Имам в предвид фотографиите, които правиш Peace

# 74
  • Мнения: 3 810
щракни на "пак", но за да се разпечатат в по- голям размер, трябва да са по- големи, а там съм ги качила смалени.
Разбира се не всичко става за стена.
Но в детската- задължително децата...или имам едно хвърчило... newsm78
Това не е чисто моя идея- има и други съфорумки, които го правят, но трябва да се поразровите, за да откриете темата Wink

Общи условия

Активация на акаунт