Имате ли картини в домовете си?

  • 24 411
  • 151
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 161
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

# 46
  • Мнения: 1 187
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

A,зависи-ако е сходна тематика.. Графика на черпак и вилица,или натюрморт дъска за рязане и зарзавати..  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 7 263
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

Имам една графика в кухнята само това е декорацията там ако не се смятат цветята, никак не ми се вижда кич, имам чувството че картината за там е рисувана.
Може би зависи дали стила е сходен, ако кухнята ти е много модернистична може би ще изглежда не на място, но при мен седи супер.

# 48
  • Мнения: 463
MadGirl би ли ми казала откъде мога да видя още от хората с маските.Те са чудесни за картини .Мислих много какви да са картините в моя дом.Не могат да бъдат стари български къщи ,защото няма да подхождат,цветя също заради фън шуй-тях съм ги предприела за стълбището,а за дома ми трябва или да са някакви изчанчени или незнам...но тези хора с маските са супер.

# 49
  • Мнения: 2 161
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

Имам една графика в кухнята само това е декорацията там ако не се смятат цветята, никак не ми се вижда кич, имам чувството че картината за там е рисувана.
Може би зависи дали стила е сходен, ако кухнята ти е много модернистична може би ще изглежда не на място, но при мен седи супер.
Да,така обяснено,съгласна съм.Моята кухня е бяла,абсолютно изчистена и никаква картина не й подхожда.

# 50
  • Мнения: 2 161
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

A,зависи-ако е сходна тематика.. Графика на черпак и вилица,или натюрморт дъска за рязане и зарзавати..  Rolling Eyes
така ли?

# 51
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз още не съм се обзавела, но картини имам Simple Smile
На братовчедка ми са.
Първата виси в моя хол, другата в трапезарията на брат ми.

   

Има и други, нерамкирани още, които чакат да си намерят мястото.

         

За съжаление едни от най-хубавите ги нямам сканирани.

# 52
  • Мнения: 1 558
Имаме, всъщност те си бяха в апарамента, преди да се нанеса при приятеля ми. Цялото му семейство рисува и имат отношение към изкуството. В спалнята ни има картина на чичо му (известен варненски художник и скулптор) и две други картини. В коридора има 2 графики, които никак не харесвам и които възнамерявам след ремонта да сменя. А любимата ми картина са едни цветя на бабата на приятеля ми, аз съм й голяма почитателка на картините - винаги свежи и пълни с настроение. Снимки ще покажа като ми върнат фотоапарата.  Hug

# 53
  • Мнения: 1 187

Нещо такова,да.Представям си картината в кухнята по-малка,като акцент.Леля ми има сухи цветя в рамка и стъкло,стоят много приятно.

CTramell много ми хареса тази с рибите и виното.. Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 7 263
В кухнята би стояло добре и малко текстилно пано с флорални мотиви според мен. Но пак си зависи от стил, цветове и материали. На наши познати всичко им е в инокс в кухнята и наистина каквото и да сложат стои като чуждо.

# 55
  • БГ
  • Мнения: 352
Хайде и аз да покажа една от моите дърворезби
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&photo=20

# 56
  • Мнения: 9 865
Имам да. Две масла, една графика и един мой портрет от приятел художник (акрилен).
Харесвам картини, но стойностни, не само на именити автори, а просто истински картини.
Пана, мазаници от улични артисти (често върло комерсиални) не ми допадат, както и принтове с холограмни ефекти, бррр....
Мечтая си да си купя скулптура на една старозагорска авторка, Ани Златева, тя и съпругът и са много талантливи артисти.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
Без цел да обидя някого, ще вметна, че никога не съм гледала на една картина, ако е такава, като цветно петно, което да се връзва с дивана ми, цветовете на мебелите ми и т.н.Абстрактните цветни петна са картина, когато тя е идейно защитена и има своя концепция, като" черен квадрат", например това в рамките на шегата.Но, както казват, клиентът винаги е прав, и моят мъж започна да работи в две линии-едната за ценители, а другата- за декор.
Точно исках да пусна такова запитване. Имам проблем. Леля ми е художник и ми подари картина преди време, която абсолютно не ми се връзва цветово със стаята. А тя вече няколко пъти ми подсказва, че очаква да сложа картината й на видно място. Не знам как да постъпя, за да не я обидя. Наистина ли смятате, че е нормално да сложиш розово-синя картина над оранжево-червен диван Shocked На мене доста грозно ми седи...

# 58
  • Мнения: 463
Аз също си мисля че картината трябва да се вързва с интериора.Нямам нищо против контрастните цветове-даже напротив,но комбинацията розово и оранжево??? Shocked

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 726

Нещо такова,да.Представям си картината в кухнята по-малка,като акцент.Леля ми има сухи цветя в рамка и стъкло,стоят много приятно.

CTramell много ми хареса тази с рибите и виното.. Heart Eyes
На мен пък такава картина за кухня ми изглежда тъпо. Все едно да си купиш тениска със щампа тениска. Скука.
Но този вид картини по принцип не ми харесват, каква е идеята в "2 буркана кисели краставички и 3 кренвирша, а зад тях виси парче плат"?

Без цел да обидя някого, ще вметна, че никога не съм гледала на една картина, ако е такава, като цветно петно, което да се връзва с дивана ми, цветовете на мебелите ми и т.н.Абстрактните цветни петна са картина, когато тя е идейно защитена и има своя концепция, като" черен квадрат", например това в рамките на шегата.Но, както казват, клиентът винаги е прав, и моят мъж започна да работи в две линии-едната за ценители, а другата- за декор.
Според мен е работа на художника да защити идейно "абстрактните цветни петна", а на купувача на картината (която вече носи някаква идея и каквото там още) да й намери подходящо място в дома си, така че да се връзва с останалия интериор.
И аз никак не искам да звуча заядливо, но мъжът ти рисува едни картини, в които влага чувства и идеи и са за ценители и други без да влага нищо, просто си мисли за оранжев диван и "маже" с цветове, които да му подхождат? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт