Испанска кухня

  • 63 911
  • 167
  •   1
Отговори
# 165
  • Spain
  • Мнения: 3 750
това е една интересна рецепта затова ще я публикувам
 не съм я приготвяла но някоилко пъти съм го яла това и наистина е приятно , малко странно но готино Simple Smile
казва се папарахоте  и е типи4но за регион Мурсия
рецептата както и подробен  снимков материал как се готви можете да видите на тази страница аз само ще я преведа

http://www.regmurcia.com/servlet/s.Sl?sit=a,0,c,543,m,276&r= … ETALLE_REPORTAJES

ПАПАРАХОТЕ
2 яйца

1/2литър мляко

1/2 пакет4е мая (ок.8 гр)

500 gr брашно

100 gr захар

зехтин

захар и канела за овалване

щипка сол

листа от лимоново дърво

Начин на приготвяне

тесто

да се разбият яицата и да се добави щипка сол , мята и млякото  .  да се добави настъргана кора от лимон ,две пълни големи лъжици захар и малко по малко брашното докато се полу4и тесто което не е особено те4но но не е и за месене .

- тестото трябва да е такова 4е да се задържа на листата .

листата

-листата се потапят в тестото докато останат напълно покрити с тесто . преди да бъдат потопени се измиват стратателно след което се потапят в тестотот и от там директно се  пържат 
пържене

- в зехтин се слагат едно по едно . като трябва да се  обръщат внимателно  за да не се откъсне тестото от листото или най добре е да се сложи достатъ4но зехтин и да не се обръщат

-след като ве4е са добре изпържени листата се слагат на хартия за попиване - да се оцедят от мазнината


- наи накрая се овалват в смес от захар и канела .

ЛИСТАТА НЕ СЕ ЯДАТ ! само панировката отстрани - но самите листа дават приятен аромат !

 ето крайния резултат (снимката не е моя обещавам да изровя  и аз една )

# 166
# 167

Общи условия

Активация на акаунт