Испанска кухня

  • 63 956
  • 167
  •   1
Отговори
# 135
# 136
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
enamorada, може ли да се замести Маскарпонето с крема сирене.Скъпичко ми е това маскарпоне.

# 137
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Еее, това е страхотно, правила съм го вече с малко видоизменения- супер са!  Peace

# 138
  • Мнения: 1 505
enamorada, може ли да се замести Маскарпонето с крема сирене.Скъпичко ми е това маскарпоне.
Разбира се,4е може да се замени,но тогава щте се промени вкуса на топките,но предполагам,4е щте бъде същто хубаво.Пробвай смело.

# 139
  • Мнения: 649
gaby_s  точно търсех рецепта за октопод! Мерси много !

# 140
# 141
# 142
  • Мнения: 1 909
Габи, най-после осъществих чушките пълнени с риба! Станаха превъзходни! Толкова интересна комбинация на вкусове се получава!

Благодаря ти още веднъж и ще се ослушвам за нови рецепти, особено с чушки newsm10

# 143
  • Мнения: 1 283
Габииии откога ги търсех тези чурос! Големи благодарности  bouquet  love001

# 144
  • Мнения: 113
Габи, огромни благодарности и от мен! Напарво си невероятна! Фен съм ти и ти благодаря, че споделяш тези красоти с нас!
  bouquet

# 145
  • Мнения: 1 818
Благодаря ви,момичета ! Hug Heart Eyes Hug

  bouquet

# 146
  • Мнения: 1 271
Айде, цоп и аз в най-вкусната темичка, че да ви намирам по лесно.   bouquet

# 147
  • Мнения: 200
Габи липсваш и тук! Да я побутна, темата.
Аз от известно време не готвя, тази дейност я изпълнява съкровището. Но като ми дойде вдъхновението сътворявам по нещо. Дано не се повтарям ще ви направя
Пилешки гърди Рокефорд -  Рechuga de pollo al roquefort

Продукти :
Пилешки гърди,синьо сиране, сол, черен пипер, сметана и ром.

Тънко нарязани филенца от пилешките гърди, преди това  наръсени със сол и леко черен пипер пържа в зехтин. Преди да ги изкарам ги фламбирам с малко ром.
В същата мазнина стопявам синьо сирене и след това добавям сметана. Оставям салсата  на огъня при непрекъснато бъркане.
Готовите гърди заливам със салсата и сервирам.

Може така готови да се добави малко кашкавал и да се поставят 10 мин във  фурна. Този вариант още не съм пробвала.

Да ви е сладко!!

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 21:20 от mariposa

# 148
  • Мнения: 1 818
Силрай,Марипоса...трябва да пишете по-честичко тук !  Hug Hug

# 149
  • Мнения: 1 818
Пилешки крилца в сос с Кока-Кола





Продукти:

1 малка глава лук ,нарязана на ситно или половин голяма
175 мл. Кока-Кола /с кафеин и захар/
60 мл. Соев сос
35 гр.кафява захар/при мен 1 ч.л.-15 гр./
2 с.л. горчица
6-10 пилешки крилца
струйка зехтин/олио
мащерка/по желание
сол и черен пипер

Приготвяне:

❧Слагаме на слаб огън тенджерка със зехтина,нарязания лук,кока-колата,соевия сос,горчицата и захарта.Бъркаме до завирането на сосчето.Трябва да получим хомогенна смес.

❧През това време осоляваме пилешките крилца ,поръсваме ги с черен пипер и зехтин .Печем в намаслена тавичка около 20-30 мин. в предварително загрята на 175 градуса фурна.

❧След това с помоща на дървена лъжица заливаме бутчетата с предварително приготвения сос и връщаме обратно във фурната за още 15 мин.

И ...имаме чудни хрупхави крилца в божествен сладко-кисел сос!

източник : i-recetas






Общи условия

Активация на акаунт