Кухнята - в детайл

  • 62 801
  • 323
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 971
Това са всички механизми в нашата кухня: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114456
1 снимка - изтеглящ механизъм за бутилки (и не само). Изключително удобство - всичко ми е под ръка до фурната и плота.
2 снимка - дълбоко чекмедже с "амортисьор" - имаме 2 такива - побират страшно много неща, издърпват се докрай и всичко е пред очите ми, без да ровя и да вадя всичко, за да намеря това, което ми трябва. А "амортисьори" или както там се наричат (вече ги забравих) имаме на всичките чекмеджета - бутваш малко по-силно чекмеджето, то стига до някъде, забавя ход и се прибира плавно, без да се тряска.
3 и 7 снимки - имаме два такива горни шкафа. Механизмът отваря вратата до горе, която иначе изглежда като 2 отделни врати, когато е затворена. А затварянето отново става плавно (като при чекмеджетата), дава му се "начален тласък" и то се дозатваря само, плавно и безшумно.
4 снимка - такива "стоперчета" имаме на всички врати на шкафовете. Тяхната функция е същата, като на "амортисьорите" на чекмеджетата - плавно и безшумно затваряне на вратите.
5 снимка - това е плитко чекмедже - имаме 2. Механизмите им ги отварят абсолютно докрай, както се вижда на снимката, дори малка част не остава застъпена под плота. Имат същите "амортисьори", като дълбоките чекмеджета, а дълбоките също се отварят докрай, като това плиткото от снимката.
6 снимка - кофата под мивката и диспозера за отпадъци - 2 невероятни удобства в кухнята. В мелачката смилам всички хранителни отпадъци до дебелина на пилешки кокали. В кофата изхвърлям предимно опаковки. Особено през лятото, с всички тези бързо ферментиращи отпадъци от плодове и зеленчуци, диспозера е незаменим.
Мивката и смесителят ни са гранитни с цвета на плота. Освен, че са много красиви, се поддържат невероятно лесно - няма надрано, няма варовикови капки - нищо. Само измивам с препарата за чинии, забърсвам и готово. А и да пропусна подсушаването, изсъхват бързо и не задържат варовик. Мивката е с голямо и малко корито. Мелачката ни е монтирана на сифона на малкото корито. Имаме и пробит отвор до малкото корито на мивката - за помпа за препарат, но бяхме избрали една, която е изцяло иноксова - дори и шишето отдолу (което практически я прави вечна), но чакахме месец и половина и така и не ни я доставиха. Сега ще си вземаме с пластмасово шише, като тази, която коментирахте по-напред в темата.

Много ценен пост, браво!   bouquet

# 46
  • Мнения: 1 391
страхотно подробно разяснение - направо ни светна!
а със смелените боклуци какво правиш - чистиш си уреда или какво ?
Мерси!  Hug Много полезно!

# 47
  • Мнения: 1 341
Sun,
може ли да дадеш една снимка на мивката. Моя плот ще е като твоя на цвят и за това се заинтересовах.
А тези шкафчета, които се отварят на горе - снимка 3. Като ги отворих в мострената зала, не можах да ги стигна, за да ги затворя, а съм си висока. За това се поразкандардисах
защо ми се струва, че всички кофи за боклук, които са за в шкафове са малки.  И твоята ми стои малка...

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 22:55 от Evjeni

# 48
  • София
  • Мнения: 11 718
Sun,
може ли да дадеш една снимка на мивката. Моя плот ще е като твоя на цвят и за това се заинтересовах.
А тези шкафчета, които се отварят на горе - снимка 3. Като ги отворих в мострената зала, не можах да ги стигна, за да ги затворя, а съм си висока. За това се поразкандардисах
защо ми се струва, че всички кофи за боклук, които са за в шкафове са малки.  И твоята ми стои малка...
Права си за тези механизми.Проектантката на фирмата,в която си поръчахме кухнята ни обясняваше същото,понеже аз съм от дребните  Wink.Хубаво ще ги отворя,ама после затварянето  Rolling Eyes.
И аз си поръчах кофа за под мивката и тя е малка,дори не е иноксова,а пластмасова.

Сън а този диспозер за отпадъци каква цена има?

# 49
  • Мнения: 3 640
страхотно подробно разяснение - направо ни светна!
а със смелените боклуци какво правиш - чистиш си уреда или какво ?
Мерси!  Hug Много полезно!

Смлените боклуци си изтичат директно в канала. Мелачката ги раздробява на много фини частици и няма никаква опасност от задръстване. Уреда си има автоматична блокировка, ако случайно нещо не успее да се смели и, за да не изгори мотора, уредът автоматично блокира и спира. Специално нашата е средната по мощност на Eurolux. Имаше и малко по-мощна, но от фирмата ни казаха, че тази върши почти същата работа, а е чувствително по-евтина. До сега не сме имали проблеми.
Ето подробно описание на този уред: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=23

..............................................
Сън а този диспозер за отпадъци каква цена има?

Това са 3-те модела със съответните цени: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=3&i=23&c=33
Нашата е HD 38 и е 1/2 конска сила. Най-мощната е HD 55 - 3/4 конска сила.

Диспозери се предлагат и от други фирми, но тях не мога да ги коментирам, защото нямам наблюдения.

Sun,
може ли да дадеш една снимка на мивката. Моя плот ще е като твоя на цвят и за това се заинтересовах.
А тези шкафчета, които се отварят на горе - снимка 3. Като ги отворих в мострената зала, не можах да ги стигна, за да ги затворя, а съм си висока. За това се поразкандардисах
защо ми се струва, че всички кофи за боклук, които са за в шкафове са малки.  И твоята ми стои малка...

Ето снимка на мивката: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=112175&photo=10
(Снимките са правени при монтирането на кухнята, затова зеят дупки на местата на контактите и липсват аксесоарите.)

За горните шкафове - 170 см съм висока и нямам никакъв проблем със затварянето им.

За кофата - наистина не е голяма, но, така или иначе, ние я изхвърляме всеки ден, а и при наличието на диспозер не се пълни толкова много.

Сетих се за още нещо много полезно - на снимките не се вижда, защото тогава още не беше монтирана - луминисцентна лампа над мивката - намерихме такава за 20 лв. от магазин за осветителни тела. Корпусът й е с цвят титан (идеално се върза с цялата кухня). Държах да е луминсцентна, защото тази светлина не дразни очите, а лампата се пада точно на нивото на очите. А нужда от нея има, защото тази част от кухнята остава винаги по-тъмна и не се вижда добре вътре в мивката.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 13:32 от Sun

# 50
  • Мнения: 4 371
Сън, снимката на мивката не се отваря newsm78

# 51
  • Мнения: 2 196
Сън, снимката на мивката не се отваря newsm78
Надявам се Sun да не се разсърди.
Мивката и:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2353731

# 52
  • Мнения: 3 640
Благодаря, Бианка! Разбира се, че не се сърдя, явно пак има някакви проблеми със snimka.bg
Опитах се да оправя линка. Мисля, че сега се отваря.

# 53
  • Мнения: 4 371
А, чудесно е, ще се възползвам. Сега си държа препарата в малката мивчица, защото имам кошница там, но ме дразни. Твоят вариант е един път Grinning

# 54
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464

имам такъв отцетник над мивката отдолу има една тавичка в която се отцежда, и няма тази долната дъска на шкафа ,а само вратичкакоято се вдига нагоре,но бях писала в друга тема, че на мен изобщо не ми е удобен,водата ти се стича по ръцете,протягаш се и  не е удобно.
[/quote]
И моята предишна кухня беше с такъв шкаф и имах същия проблем, сега обмислям местенце за съдомиялна, но и вариант отцедника да е в по-дълбоко чекмедже, в дясно от мивката. Предполагам, че в този вариант ще е по-удобно.
Иначе като удобство бих препоръчала да сложите газовата бутилка(ако имате такава) върху плот с плъзгачи в шкафа. Така само издърпваш бутилката заедно с плота, сменяш и буташ обратно. Свободното пространство пред бутилката също може да се оползотвори.

# 55
  • Мнения: 1 341
Sun,
мивката много ми хареса. Имаш ли спомен каква цена е? И каква марка е?

# 56
  • Linz
  • Мнения: 11 619
коя е оптималната кухня - Г, Т, П-образна или линейна?
Т-образна? Що за чудо е това? newsm78
Оптимална според мен е П-образната.

# 57
  • Мнения: 3 640
Sun,
мивката много ми хареса. Имаш ли спомен каква цена е? И каква марка е?
Мивката е Elleci - Италия (макар, че на сайта пише Eurolux - дистрибутират ги също Лексгруп), модел Living 475 Metaltek, цвят 73 Titanium. Цената й е 420 лв.: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=11&pid=155
Смесителят е на същия производител, моделът е Venere Metaltek, същия цвят - 73 Titanium - с изтеглящ се душ е, което е още едно удобство в кухнята. Цената му е 200 лв.: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=23&pid=334

# 58
  • Мнения: 3 640
Снимах лампата, за която говорех в един от предишните си постове. Ето я на 4 снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114456&photo=8
Освен това се сетих за още нещо много полезно в кухнята - ролкодържача за алуминиево фолио, стреч-фолио и домакинска хартия. Ние имаме този (пропуснах да го снимам, но тук добре се вижда): http://www.leifheit.de/2003/produktdb/artikel.php?style=&lan … id=2&frame=30 Купихме го от Метро преди време за около 20 лв.

# 59
  • Мнения: 1 391
много удобно е да си имаш такава лампа , да
на мен много ми харесва че над плота, на стената, не са ти плочки а - МДФ? ПДЧ? каква е тази "дървена" плоскост? Издържа ли на влагата, не се ли захабява от пръските?
Много са ми неприятни фугите на плочките, които рано или отиват по дяволите... и предпочитам колкото се може по-цели плоскости и без фуги.
А как се казва материала на мивката?
Той траен ли е? и малко повече за него?

Общи условия

Активация на акаунт