Мнения за строители и инвеститори

  • 59 287
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 3 711
По принцип има ли открита тераса, трябва много много сериозно хидроизолиране. Мисля, че и най-добрите фирми няма да го направят идеално и ще има проблем след това. А вече дали ще иска да го оправи, да длъжна е, но то да сте направили ремонта вече, да живеете там, да ви протече, след това да идва да го оправят. А вашите главоболия.
Според мен също не купувайте такъв апартамент.

# 61
  • Мнения: 18
bazel, Meggysan - много Ви благодаря за милите съвети  Hug Явно ще търсим апартамент без тераса над него или поне не над целия апартамент  Naughty

# 62
  • Мнения: 13
И моето мнение е да не купувате апартамент с тераса над него! За кои сгради на Ебонит Лайт става въпрос? Ако е за тези на Симеоновско в комплекс Светлина, те са буквално срещу нас - гледката от терасата ми е към тях. Струват ми се качествени. Предполагам, че и другите им сгради са такива.

# 63
  • Мнения: 106
Да отбележа за протокола, мои роднини живеят в апартамент на около 20 години, част от апартамента им е под тераса, но покрита от покрива, досега не са имали проблеми. За откритите тераси, риска е по-голям, ако не са изпълнени както трябва. Дори и да са, съседа отгоре винаги трябва да си почиства снега, защото дори да не потече, мазилката по тавана след време ще се напука. Иначе така е доста по-тихо и спокойно, няма какво да се лъжем, в по-голямата си част новото строителство е с по-кофти шумоизолация от панелките...И доста фирми послъгват, че всички апартаменти в сградата са разпродадени и имало свободни само на последен или подтерасен етаж, първи или с кофти изложения - север, северозапад и тн. Гледат да бутнат тези на някой, а после се оказва, че в сградата имало и други свободни апартаменти...

# 64
  • Мнения: 18
Много сте мили  Hug Сградата се намира в Дървеница - предлага се от агенция, но разбрахме, че строител е Ебонит Лайт. Много Ви благодаря   bouquet

# 65
  • Мнения: 537
Много сте мили  Hug Сградата се намира в Дървеница - предлага се от агенция, но разбрахме, че строител е Ебонит Лайт. Много Ви благодаря   bouquet
И коя е сградата в Дървеница?
Ебонит построиха една грамадна китайска стена в Студ.град, на Симеоновско шосе.

# 66
  • Мнения: 18
Много сте мили  Hug Сградата се намира в Дървеница - предлага се от агенция, но разбрахме, че строител е Ебонит Лайт. Много Ви благодаря   bouquet
И коя е сградата в Дървеница?
Ебонит построиха една грамадна китайска стена в Студ.град, на Симеоновско шосе.

До метростанцията в Дървеница!

# 67
  • Мнения: 106
Не се сещам коя е сградата, но ако е на първа линия до метрото има риск блока да се тресе. Или ако е на самия булевард гарантирано ще е прашно и шумно.

# 68
  • Мнения: 18
Сградата е доста голяма с 5 входа, на първа линия на метрото е, защото от едната тераса се вижда метрото на 50м. А ние така се зарадвахме, че сме открили нашето жилище, но като помислихме, май има повече минуси отколкото плюсове  Thinking

# 69
  • Мнения: 106
Това с тресенето на блока от метрото съм го чувала от познати. Получавали се някакви вибрации. Това значи, че ще се образуват по-често пукнатини. Метрото не е толкова голям плюс, особено ако ще минава под терасите. Живяла съм близо до голям столичен булевард и наистина е доста шумно. Дори и да си сложиш хубава дограма вечер като започнат да се изрязват с моторите е много кофти. Лятно време е абсурд да се спи на отворени прозорци. През ден трябваше да бърша прах, сега живея на вътрешна уличка и праха забърсвам един път седмично. Ако апартамента е под открита тераса, на първа линия до метрото и пред булевард, аз лично мисля че няма смисъл да се купува. На други хора пък това може да им допадне. Най-добре слушайте себе си, понякога и във форума нещата се преекспонират и може да изпуснете добра оферта. Моя приятелка живее под открита тераса в Бояна и вече 5 година няма течове. Всичко зависи от качеството на хидроизолацията и дали въобще я има. Аз например ценя тишината и спокойствието, но има хора на които им е кеф да живеят в близост до оживени улици и булеварди. Всичко е относително. Успех в търсенето!

# 70
  • Мнения: 18
Много благодаря LadyLady  Hug В голяма чуденка сме, предложихме им 10% да ни свалят от цената и те веднага се съгласиха, покупката ще е с кредит и искат още в понеделник да подпишем предварителния договор  Shocked, но ние още не сме сигурни, че искаме това жилище - като изключа терасата над целия апартамент и метрото, което минава отдолу - още на първи оглед много ми хареса - въпреки че е на шпакловка и замазка. Но ако влезем и направим ремонт и започнат течове ужас  #Crazy - извинявайте момичета за спама, но просто съм под напрежение, а тук срещам подкрепа и затова си позволявам да споделя.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 573
Ние можем да даваме мнения и съвети въз основа на нашия опит, но решението си е ваше, както и последствията Hug Кога да подпишете договор, ще си решите вие, все пак вие давате парите. Да не би да чакат хора на опашка за това жилище? Wink

# 72
  • Мнения: 106
По принцип новите сгради са с 5 годишна гаранция и ако има теч строителя трябва да го отстрани, но тук е България и обикновено си правят оглушки, и трябва да се разправяте в съда. По принцип терасата, която е над вас се води обща част, защото ви е покрив и ако има теч, пари трябва да дадат всички, разбирай, че никой няма да даде. Ако беше частична тогава отговорен е собственика на апартамента над вас и проблема лесно се решава след жалба в общината. Ако цената на жилището пък е много добра, после можете да си направите хидроизолация и поне 5-10 години ще сте спокойни. Тази зима беше тежка, видяхте ли следи от течове? Друго за което се сещам е, че когато сте под тераса ще ви е по-студено зимата, но с топлоизолация заедно с хидроизолацията, освен ако не са положени, ще си решите проблема. Иначе ще ви е много спокойно защото няма да има комшии над вас. Не бързайте с Предварителния, ако нямате одобрение от банката. Гарантирам ти, че апартамента никой няма да бърза да го купи. Даже натискайте за още отстъпка, позовавайки се на гореописаните аргументи, та после ако трябва да давате още пари за хидро и топлоизолация да не ви е яд. Имайте предвид, че една качествена такава е над 5 000 евро може би за вашата площ. Ама пък ако всичко е ок, може да не ви се наложи. Разбирам притеснението ти, с покупката на апартамент човек винаги трябва да внимава, ама пък после винаги има ядове. Аз не съм под тераси, до метро или на шумен булевард, но си имам други ядове. Съфорумките сигурна съм и те, за което е споделяно в други теми.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 011
Да си изкажа и аз мнението - апартамент под тераса - никога! Дори да не протече първите 1-2 години, после почти 100% има течове, рядко съм чувала някой да няма проблем.
Хубавата хидроизолация е ужасно скъпа, ако ще трябва вие да я поемете /дали сега или в бъдеще/, един познат на своя сметка си оправи терасата, за да не тече на съседите отдолу, мисля каза към 15 000 лв. че е дал и след година пак им протече... сега навеси щял да прави, ама пак добре, че е разбран човека.
Относно живота на оживен булевард - ако до този момент не сте живели на подобно място, първите месеци ще ви се види ад. Ние дойдохме от тиха уличка на оживено кръстовище, месеци наред не можехме да заспим от шума, после свикнахме. Прането никога не ми е мирисало на чисто, докато не си реших проблема с покупката на сушилня. Стъклата ни са винаги мръсни. През лятото като си отворя прозореца - не чувам телевизора.  Crazy
На ваше място не бих избързвала, жилища много се предлагат поне.  Peace

# 74
  • Мнения: 18
Невероятни сте  Hug Много Ви благодаря за отзивчивостта, получих много полезни съвети   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт