Мнения за строители и инвеститори

  • 59 259
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 152
lo80, а би ли казала на каква цена купихте кв.м.?
Аз исках да купя от тях/препоръчаха ми ги/, но не ме устройваха сроковете на изпълнение на обектите им или пък всичко беше продадено вече.

# 31
  • Мнения: 1 152
А някой собственик на апартамент от Контракт сити в Дружба 1?

# 32
  • София
  • Мнения: 794
lo80, а би ли казала на каква цена купихте кв.м.?
Аз исках да купя от тях/препоръчаха ми ги/, но не ме устройваха сроковете на изпълнение на обектите им или пък всичко беше продадено вече.
Купихме на 900 Е/кв. в Младост 1А е жилището.
Иначе на мъжа ми приятел си купи жилище от Контракт сити в Дружба 1, но не съм го виждала от много време този човек и незнам подробности. Като цяло беше доволен от ситуацията до момента.
На мен Контракт сити не ми харесаха единствено, заради лихвата, която ти начитат при разсроченото плащане, защото и ние бяхме ходили при тях, но бяха разпродали хубавите си апартаменти в Дружба.

# 33
  • Мнения: 3 071
фирма "СТОБИС 2000".. строят перфектно и бързо.. съпругата на собственика е малко дръпната, но накрая се оказа свестна жена.... изпълниха всичко в срок! строят красиво!

# 34
  • Мнения: 647
фирма "СТОБИС 2000".. строят перфектно и бързо.. съпругата на собственика е малко дръпната, но накрая се оказа свестна жена.... изпълниха всичко в срок! строят красиво!
Съгласна PeaceИ ние купихме магазин от тях, нямам почти никакви забележки .

# 35
  • Мнения: 67
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !
Как го калкулира, че излиза около 350 евро, а освен това земя също струва пари, проектирането също, външните връзки също  и т.н.

# 36
  • Мнения: 647
, а сега са вдигнали до 950 евро на квадрат, което е безумие според мен за младост.  ooooh!

...Младост е един супер скъп район вече.
А остана ли някой евтин въобще?
Безумието е в това , че построяването на 1 м2 луксозно строителство/ доста луксозно при това/ излиза около 350 евро , а ние го плащаме на 1000 евро !
Как го калкулира, че излиза около 350 евро, а освен това земя също струва пари, проектирането също, външните връзки също  и т.н.
Ето ти добра възможност да се изявиш- нали си строителен инженер , направи ни една груба калкулация колко струва строежа на 1 м2 в момента в определен от теб район на София.Вземи за база средните цени на земята за района , предполгам знаеш какви са цените на останалите неща свързани със строителството и ни кажи колко струва. Няма да е лошо да знаем за какво плащаме все пак.

# 37
  • Мнения: 1 426
350 E, но без земя, проект, инфраструктура

# 38
  • Мнения: 67
350 E, но без земя, проект, инфраструктура
Съгласна съм, порядъка е такъв + проект около 15-20 Е/м2 + 5-10 Е/м2 строителен надзор, а за земята и инфраструктурата сумата е много различна - зависи от района и даденостите /дали има ток, вода, канал наблизо/ + такси за Разрешение за строеж + Такси разрешение за ползване + Различни такси към експлоатационните дружества + обслужване на кредитите /почти всички купуват земята и строят с кредити, а това струва пари/. Печелбите от жилищно строителство в момента са големи, но не чак толкова много както повечето предполагат.

# 39
  • Мнения: 712
Аз пък наскоро чух, че вече строителството излиза реално около 700 евро за кв.м. Не знам какво влиза в тая цена, но приятелят ми работи в тоя бранш и според него такива са цифрите в момента.

За ЛП Строй -  Блоковете, които са около нас изглеждат добре, но разпределението, което гледах, не ми се видя особено удачно. На един от проектите почти се зарадвах като видях че има кухня като отделно помещение, но ..... нямаше прозорец. Не знам дали това е грешка при правенето на скицата, или наистина е така.

За Арт Билд - когато си купувах жилище (2004 г.), тяхната оферта беше 310 евро на кв.м, което ме устройваше, но ако не бях попитала какво влиза в цената, нямаше да разбера, че имало и мазе, но то не било включено в цената. Питам аз, след като не е включено, значи не е задължително. Аз не ща мазе, а те ми отговарят че не може без мазе и трябвало да си го платя. Е, извинявай, ама кога щях да го разбера, ако не бях попитала? Като не ми стигнат парите ли? Аз се спрях на Григо-Х, за 350 евро на кв.м, но поне знаех какво включва цената и имах достъп до пълната информация.

# 40
  • Мнения: 221
А за Варна някои може ли да сподели опит?

# 41
  • Berlin
  • Мнения: 11 270
повдигам темата. ще започвам да търся апартамент. въпросът ми е към живелите вече известно време в новите жилища - имате ли някакви оплаквания като течове, пукнатини и разни такива? защото все пак трябва и да е качествено строителството, а не само в срок и коректно. ще се възползвам определено от предните положителни мнения.

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Още един глас за Контракт Сити. Имаме три апартамента строени от тях- двата в една сграда, третия в различна. Никакви забележки!!!
Като доказателство ще спомена, че с главния им инженер живем в една кооперация. Да не е луд ако е некачествено?!

# 43
  • Мнения: 2 231
А някой собственик на апартамент от Контракт сити в Дружба 1?
Аз Mr. Green
Да кажа, засега и ние сме доволни от Контракт сити
http://www.contract-city.com/. Завършиха обекта почти в срок, изпълнението е сравнително добро. Мислим пак да купим втори от тях, но след година, като се оправим с тоя. За нас най-важното при избора е че не са мушенници и да изгорим с парите. Те са сериозни откъм тази гледна точка, а пък и от строистелството сме доволни. Мога да ги препоръчам.
А относно "циганските" истории с лихвата и разни други неща за които искаха пари било "политика на компанията" и част от "договорните отношения", но май и другите процедират така, за съжаление. #Cussing out

# 44
  • София
  • Мнения: 351
Проектирал съм интериори на няколко апартамента в сгради на "Артекс". За цени не мога да кажа нищо, но ... изпълнението бе на доста високо ниво, а разпределенията са доста по-функционални от останалите, изискваха много по-малка намеса от моя страна.

Общи условия

Активация на акаунт