Ламинат или лакиран паркет?

  • 4 519
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Кво правиш с изтъркания и одраскан ламинат?
Сменяш го, щото е евтин Laughing

# 16
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Кво правиш с изтъркания и одраскан ламинат?
Сменяш го, щото е евтин Laughing

Ами ако току що си го сложил, както стана в приятелката ми? Гадно нали. Е дано не ви се случи.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Естествен паркет!

# 18
  • Мнения: 647
Това което аз съм чувала е че паркета се продава неизсъхнал и след време се отварят фуги. Трябва да съхне 3-4 години преди поставяне. Освен ако не е някой вносен и много качествен предполагам.
Така че съм за ламината, или качествен вносен паркет.
По принцип не вземам отношение по подобни теми, но 5 години работя в сферата на производството и търговията с паркет и няма как да не се включа при подобно изказване.
Паркета се суши в специални сушилни , като за различните дървесини времето което прекарват там е различно.Например дъб се суши 45 дни/горе-долу/ за който срок достига влажност от 8-10 %.С тези 3-4 години просто ме уби. Ако имате съмнения относно влажността на паркета който купувате искайте преди да си го вземете да ви премерят с влагомер влажността му. Всяка сериозна фирма в бранша разполага с такъв.Фуги се отварят и по хиляди други причини освен когато паркета е с висока влажност.
А това за вносния паркет пък направо кажи че е майтап !Ама че критерий !

# 19
  • Мнения: 1 715
Определено естествен паркет.Ние сме с дюшеме вече 10 години и съм страшно доволна дори съжалявам ,че не сложихме и в кухнята там сложихме теракот и е студено зимата като със ламината(свекърва ми си сложи).А пък и ако трябва да съм откровенна ламината ми прилича на балатум

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 702
А пък и ако трябва да съм откровенна ламината ми прилича на балатум

И на мен.
Твърдо съм за естествения паркет. Обзавеждали сме две жилища, и двете ново строителство и не сме имали проблем с надуване, деформиране или разместване. Имаше 1-2 места, където се образува мехур въздух като изсъхна лепилото. От фирмата дойдоха и ги запълниха с нещо като спринцовка, при това безплатно. От тогава няма мърдане.
Не знам откъде смятате, че трябва да е внесен паркетът, за да е качествен, но българският паркет се изнася и много се търси в Германия, Швеция, Австрия и други добре развити европейски държави. В замяна ни пращат техните ламинирани боклуци.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз пък противоречиво на всички съм за ламината  Peace
Естествено не от най-евтия, има хубави и доста качествени ламинирани паркети.

# 22
  • Мнения: 1 715
Не знам откъде смятате, че трябва да е внесен паркетът, за да е качествен, но българският паркет се изнася и много се търси в Германия, Швеция, Австрия и други добре развити европейски държави. В замяна ни пращат техните ламинирани боклуци.
PeaceИ не само изнасяме всичко качествено и внасяме само боклуци понеже мъжът ми работи в тази сфера и виждам какво се внася и изнася от страната за така наречените развити европейски държави

# 23
  • Мнения: 1 494
А вярно ли е ,че под ламината може да се направи скара и да се запълни с вата? Тогава ще държи ли пак студено?

# 24
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Да, може да се направи така! И да, пак ще държи студено. Ние така направихме, уж за изолация... какво ти изолация, той ламинатът е студен, а не плочата под него!

# 25
  • Мнения: 1 494
Да, така си и помислих. Хм, голямо колебание ме наляга...

# 26
  • Мнения: 3 153
Няма нищо по хубаво от естествения материал. Ламинатът е богат цветово и като формат, но пък си е изкуственяк. Аз първо мислех да сложа ламинат, но жилището, което купихме се оказа с дюшеме в стаите, което винаги е било покрито с балатум и с едно циклене и лакиране стана брилянтно, като чисто ново. И е много уютно:)

# 27
  • Мнения: 1 494
А колко излиза на квадратен метър дюшемето?
Ами ако сложим върху ламината по-дебел килим? Пак ли ще държи студено?

# 28
  • Мнения: 1 715
А колко излиза на квадратен метър дюшемето?
Ами ако сложим върху ламината по-дебел килим? Пак ли ще държи студено?
Последно беше 40-45 лв. връзката която покрива 2,8 кв.м,дъските са дълги 4 м.Тук можеш да видиш  http://nista-93.com/price.php  ,а и като напишеш в гугъл дюшеме излизат доста фирми

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 22:25 от valq_78

# 29
  • София
  • Мнения: 410
А колко излиза на квадратен метър дюшемето?
Ами ако сложим върху ламината по-дебел килим? Пак ли ще държи студено?
Последно беше 40-45 лв. връзката която покрива 2,8 кв.м,дъските са дълги 4 м.Тук можеш да видиш  http://nista-93.com/price.php  ,а и като напишеш в гугъл дюшеме излизат доста фирми
Valq 78, знаеш ли от какъв материал е това дюшаме. Искам да те питам и дали знаеш каква е горе долу цената за редене, циклене и т.н.
Много ще съм ти благодарна, ако ми дадеш някои насоки.

Общи условия

Активация на акаунт