Ламинат или лакиран паркет?

  • 4 518
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 587
Моля споделете мненията си . В ремонт съм и  трябва бързо да решавам ooooh!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ако можеш да си позволиш масивен, няма място за колебания според мен Peace Много по-добър е от ламинирания, създава повече уют, по-топъл е и най-важното с много по-дълъг живот.

# 2
  • Мнения: 46 518
Естествен паркет.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ако можеш да си позволиш цената на естествения паркет, няма какво да се чудиш, по-дълго ще ти служи,а и е също толкова красив.Създава уют и топлина, но е доста скъп, особенно качествения.
Аз съм с дъб- качество лукс, лакиран 3 пъти с гланцов лак, не с мат, и просто изглежда страхотно. Всичките ми познати в първия момемнт  си помислиха, че е ламинат- защото не изглежда като естествения, почти няма чепове  и гланцовия лак просто му предава нещо невероятно.
Грешно е разбирането, че не трябва да се лакира паркета, напротив- почиствам го спокойно със стирка и блести. Също ти препоръчвам да го лакирате с гланцов лак, разликата е огромна, като визия, с матирания.

# 4
  • Мнения: 22 433
Винаги за предпочитане е масивният паркет пред ламината.
Ако вече имаш паркет просто го изцикли и лакирай, има един куп фирми, които се занимават с това.

# 5
  • Мнения: 1 120
Винаги за предпочитане е масивният паркет пред ламината.
Ако вече имаш паркет просто го изцикли и лакирай, има един куп фирми, които се занимават с това.

Подкрепям Peace

# 6
  • Мнения: 4 406
Паркет, ако можете да си позволите качествен!

# 7
  • Мнения: 146
Ама колкото и да е качествен паркета няма гаранция, че няма да се завъдят дървеници. През нощта скърцат ужасно.  ooooh! Ако някой е имал такъв проблем как го е решил? Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами сподели какво ремонтираш. Аз лично не бих сложила естествен паркет, та било и трислоен, в чисто ново жилище, с прясно направена замазка. Има риск да се повреди, а 2000 лева на вятъра нямам Confused Ако жилището ти е сухо - естествен, разбира се Peace

# 9
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Естествен паркет!

Ламинатът държи ужасно студено, като теракот е. Естественият паркет скърца, ако не е залепен, няма нищо обще с дървениците. Проблемът със скърцането се решава с пренареждане и залепване а частите една за друга - не мърда вече бетон е...

# 10
Това което аз съм чувала е че паркета се продава неизсъхнал и след време се отварят фуги. Трябва да съхне 3-4 години преди поставяне. Освен ако не е някой вносен и много качествен предполагам.
Така че съм за ламината, или качествен вносен паркет.

# 11
  • София
  • Мнения: 430
Ние сложихме естествен паркет - дъб, но това преди седмица, тъй че нямам наблюдения какво ще стане след година. За съхненето - специално проверяваха тия месеци с един уред дали е подходяща влагата, защото сме именно ново строителство. Сложиха за подсигуряване една подложка - osb, която била допълнителна изолация. Дано нямаме проблеми след време, защото сложихме в целия апартамент, освен в коридора..А мъжа ми не искаше да чуе за ламинат, тропал, изглеждал изкуствено и т.н. В крайна сметка ако имаш възможност, няма какво да се чудиш  Peace

# 12
  • Мнения: 3 453
Това което аз съм чувала е че паркета се продава неизсъхнал и след време се отварят фуги. Трябва да съхне 3-4 години преди поставяне. Освен ако не е някой вносен и много качествен предполагам.
Така че съм за ламината, или качествен вносен паркет.

И аз имам такава информация Peace

# 13
  • Мнения: 146
Естествен паркет!

Ламинатът държи ужасно студено, като теракот е. Естественият паркет скърца, ако не е залепен, няма нищо обще с дървениците. Проблемът със скърцането се решава с пренареждане и залепване а частите една за друга - не мърда вече бетон е...

Мъ аз мога да отлича обикновено проскърцване от равномерно стържене на гадинки... Пък и как иначе да си обясня малките дупчици тук таме.. Дървеници са със сигурност. Само да поясня, че не става въпрос за вкъщи. У нас сме с ламиниран точно поради този страх. Човекът с дървениците беше принуден да го махне. То не се издържаше.. и сложи ламинат.
Иначе е по-хубаво естествен ама..
Пък на мен не ми е студено от ламинирания. Може да е заради килимчето.

# 14
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
За дървеници за пръв път чувам и съм озадачена newsm78
Фуги се отварят след години, евентуално от заметресения или ако не е бил добре изсъхнал.
Хубаво е мазилката да е добре изсъхнала, проверява се определен апарат за влажност, иначе ще ти се надуе паркета, ако стройтелството е съвсем ново - току що издаден блок, то ако решиш да поставиш естествен паркет, те съветвам да изчакаш 1- 2 години, да изсъхне добре.
Естествения паркет служи дълго време и се ремонтира - изцикля, отново фугира и лакира - става като нов, докато:
Кво правиш с изтъркания и одраскан ламинат? Грозно е - имам приятелка, като и монтираха кухнята и го одраха и то много гадно и сега си стои така и се набива на очи.

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Кво правиш с изтъркания и одраскан ламинат?
Сменяш го, щото е евтин Laughing

# 16
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Кво правиш с изтъркания и одраскан ламинат?
Сменяш го, щото е евтин Laughing

Ами ако току що си го сложил, както стана в приятелката ми? Гадно нали. Е дано не ви се случи.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Естествен паркет!

# 18
  • Мнения: 647
Това което аз съм чувала е че паркета се продава неизсъхнал и след време се отварят фуги. Трябва да съхне 3-4 години преди поставяне. Освен ако не е някой вносен и много качествен предполагам.
Така че съм за ламината, или качествен вносен паркет.
По принцип не вземам отношение по подобни теми, но 5 години работя в сферата на производството и търговията с паркет и няма как да не се включа при подобно изказване.
Паркета се суши в специални сушилни , като за различните дървесини времето което прекарват там е различно.Например дъб се суши 45 дни/горе-долу/ за който срок достига влажност от 8-10 %.С тези 3-4 години просто ме уби. Ако имате съмнения относно влажността на паркета който купувате искайте преди да си го вземете да ви премерят с влагомер влажността му. Всяка сериозна фирма в бранша разполага с такъв.Фуги се отварят и по хиляди други причини освен когато паркета е с висока влажност.
А това за вносния паркет пък направо кажи че е майтап !Ама че критерий !

# 19
  • Мнения: 1 715
Определено естествен паркет.Ние сме с дюшеме вече 10 години и съм страшно доволна дори съжалявам ,че не сложихме и в кухнята там сложихме теракот и е студено зимата като със ламината(свекърва ми си сложи).А пък и ако трябва да съм откровенна ламината ми прилича на балатум

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 702
А пък и ако трябва да съм откровенна ламината ми прилича на балатум

И на мен.
Твърдо съм за естествения паркет. Обзавеждали сме две жилища, и двете ново строителство и не сме имали проблем с надуване, деформиране или разместване. Имаше 1-2 места, където се образува мехур въздух като изсъхна лепилото. От фирмата дойдоха и ги запълниха с нещо като спринцовка, при това безплатно. От тогава няма мърдане.
Не знам откъде смятате, че трябва да е внесен паркетът, за да е качествен, но българският паркет се изнася и много се търси в Германия, Швеция, Австрия и други добре развити европейски държави. В замяна ни пращат техните ламинирани боклуци.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз пък противоречиво на всички съм за ламината  Peace
Естествено не от най-евтия, има хубави и доста качествени ламинирани паркети.

# 22
  • Мнения: 1 715
Не знам откъде смятате, че трябва да е внесен паркетът, за да е качествен, но българският паркет се изнася и много се търси в Германия, Швеция, Австрия и други добре развити европейски държави. В замяна ни пращат техните ламинирани боклуци.
PeaceИ не само изнасяме всичко качествено и внасяме само боклуци понеже мъжът ми работи в тази сфера и виждам какво се внася и изнася от страната за така наречените развити европейски държави

# 23
  • Мнения: 1 494
А вярно ли е ,че под ламината може да се направи скара и да се запълни с вата? Тогава ще държи ли пак студено?

# 24
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Да, може да се направи така! И да, пак ще държи студено. Ние така направихме, уж за изолация... какво ти изолация, той ламинатът е студен, а не плочата под него!

# 25
  • Мнения: 1 494
Да, така си и помислих. Хм, голямо колебание ме наляга...

# 26
  • Мнения: 3 153
Няма нищо по хубаво от естествения материал. Ламинатът е богат цветово и като формат, но пък си е изкуственяк. Аз първо мислех да сложа ламинат, но жилището, което купихме се оказа с дюшеме в стаите, което винаги е било покрито с балатум и с едно циклене и лакиране стана брилянтно, като чисто ново. И е много уютно:)

# 27
  • Мнения: 1 494
А колко излиза на квадратен метър дюшемето?
Ами ако сложим върху ламината по-дебел килим? Пак ли ще държи студено?

# 28
  • Мнения: 1 715
А колко излиза на квадратен метър дюшемето?
Ами ако сложим върху ламината по-дебел килим? Пак ли ще държи студено?
Последно беше 40-45 лв. връзката която покрива 2,8 кв.м,дъските са дълги 4 м.Тук можеш да видиш  http://nista-93.com/price.php  ,а и като напишеш в гугъл дюшеме излизат доста фирми

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 22:25 от valq_78

# 29
  • София
  • Мнения: 410
А колко излиза на квадратен метър дюшемето?
Ами ако сложим върху ламината по-дебел килим? Пак ли ще държи студено?
Последно беше 40-45 лв. връзката която покрива 2,8 кв.м,дъските са дълги 4 м.Тук можеш да видиш  http://nista-93.com/price.php  ,а и като напишеш в гугъл дюшеме излизат доста фирми
Valq 78, знаеш ли от какъв материал е това дюшаме. Искам да те питам и дали знаеш каква е горе долу цената за редене, циклене и т.н.
Много ще съм ти благодарна, ако ми дадеш някои насоки.

# 30
  • Мнения: 1 715
Матеряла е чам което значи че трябва да се гледа да е добре изсъхнал.Актуални цени не мога да кажа ,защото сме го редили преди 10 години и тогава ни го реди,цикли и лакира един познат.Лакирано е с корабен лак,който беше доста скъп,но много качествен.Всеки ден минавам с мокър парцал и не е мръднало.Ето това ми е в хола: http://images18.snimka.bg/003290219-big.jpg http://images18.snimka.bg/003290220-big.jpg http://images18.snimka.bg/003290222-big.jpg

# 31
  • София
  • Мнения: 410
valq 78, много благодаря за отговора. Ще помисля и за този вариант.

# 32
  • Мнения: 587
Благодаря  на всички за отношението. Малко подробности около моя ремонт. Ремонтирам стар апартамент от 1962г,. Имам естествен паркет, който е лакиран , но сега по време на ремонта той отново стана за циклене. Та ми писна от циклене, лакиране чакане и т.н. Иначе и паркета ми не е много качествен ooooh!, та много ми се иска набързо да ми сложат един ламинат  , светъл, и да не чакам 3 дни да съхне Thinking

Общи условия

Активация на акаунт