А експерименти правите ли?

  • 17 922
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 242
Доколкото си спомням, от аптеката се купуваше амоняк и за една нощ различни цветя се накисваха в него /на балкона, че мирише ужасно/ - получаваха се интересни цветове. Дано не бъркам, че не съм от най-паметливите

# 31
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Мерси! Нищо не пречи да пробвам...

# 32
  • Мнения: 3 740
Ние правим вулкан, понякога с 4ервена боя - за да е по-ефектна лавата

Как се прави?

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това не беше ли с няколко пласта боя в колба. Колбата се нагрява и пластовете, вече затоплени, се издигат нагоре?

# 34
  • Мнения: 3 491
Дайте някаква идея за експеримент на тема "ледена епоха", моля!
П.п. Детето междувременно си го измисли, оправихме се.  Simple Smile Включихме една духаща печка да пилее бели хартийки, и бурята стана.
Като попремине природо-научната вълна, ще си разтребвам бурята с прахосмукачката. Както и остатъците от земетресение и торнадо.

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 17:49 от блажка

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Браво! Ей такива теми най-харесвам - развиващи мисленето и общуването.


книжките за експериментите са хубави - изчетох ги от кора до кора. Чакаме децата да си дойдат и ще им ги дадем.
Естествено, че ще се правят под родителски контрол. И на мен ще ми е много интересно.
някои неща са сходни с тези, които правиха в училище по Домашен бит и техника. Много им харесва.

Правили сме някои по-елементарни неща от "Приказки за физиката" по БНТ

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 22:36 от RadostinaHZ

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Познавателни опити за деца, на руски, можете да изтеглите от тук:
http://2001vadim.mylivepage.ru/

Формат pdf-чете се от Adobe Reader.

# 37
  • Мнения: 3 506
Много хубава тема, която съм пропуснала. Благодаря на всички за идеите. И ние правим експерименти, макар и не много засега, че ми се бяха поизчерпали идеите за подходящи неща за по-малка възраст.

Онзи ден Никола с голямо удоволствие разбърка лъжица сода в чаша кисело мляко, и наблюдава как млякото излиза от чашата.

Преди това до полуда търкахме един метален поднос с вълнен чорап, за да се получи искра, но така и не успяхме. Рових се из нета и за други начини, но за голямо разочорование на Ники пустата му искра, така и не се появи.

Вчера обяви, че иска да сипем вода в две чинии и едната да оставим на слънце, другата на сянка, да видим коя ще се изпари по-бързо. Не остана време.

А най-любими са му електротехническите експерименти, но в ел магазините ме гледат като че съм от друга планета. Даже се канех да пускам тема, но тук може би имам по-голям шанс. Из нашенските магазини дали могат да се намерят такива неща??

Цитат
комплект с жички, батерии, различни електрически елементи да си правят електро- и електронни кръгове и експерименти.

Наскоро си направихме светофар, но ползвахме абсолютно подръчни средства, заминаха сто часа, докато го скалъпим, а и стана доста паянтов и труден за поддръжка... като му се счупят лампичките, трябва да го почваме наново...

# 38
  • usa
  • Мнения: 2 113
Наскоро си направихме светофар, но ползвахме абсолютно подръчни средства, заминаха сто часа, докато го скалъпим, а и стана доста паянтов и труден за поддръжка... като му се счупят лампичките, трябва да го почваме наново...

като му се счупят лампичките, той да си го направи сам, нали вече знае как Simple Smile.

# 39
  • Мнения: 3 506
Трудна работа... Може би ако имахме комплект, какъвто ти описваш... Но той е на 4 и малко, а за да стане светофара със средствата, които имахме, запоявах проводниците с поялник за лампата и батерията, преди това пък разколачих един дебел кабел с ножица, за да си извадя по-тънки жички отвътре и т.н.

# 40
  • Мнения: 3 506

Аз като един виден Тома Неверни реших, че филмчето е леееко преувеличено и днес направихме експеримента в банята. Да не ви описвам на какво приличаше после  и колко време мих Crazy

Този експеримент само на открито  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт