Пушене и кърмене

  • 80 655
  • 116
  •   2
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 758
Мисля, че гледах някакво предаване по Риалити ТВ и там обясняваха, че и бебетата са някаква "заместителна" програма поради зависимостта която са развили в утробите на майките си.

# 31
  • Мнения: 164
Спрях ги но се усещам понякога когато се ядосам че ми се иска да запаля една без никой да ме види.Но така се започвал.Нееее няма да паля!!!!!!!! Naughty Praynig

# 32
  • Мнения: 3 089
в края на деня, когато и 2-те бебета спят, понякога паля цигара. само една е и само понякога  Mr. Green

вина по повода никаква не чувствам - и аз съм човек и след като 2 бебета цял ден са ми ревали на главата, кихали са ми, повръщали са ме, напикавали, подрисквали, влачили след котката и т.н. ; след като съм лашкала като батлана зарад колики и други такива екстри, които и на вас са ви добре познати, 'ми мисля, че имам право на един порок. цяло чудо е, че не люсвам и едно малко за отмора  Mr. Green

ми пък и аз съм човек - имам право на 1 кафе, 1 кола и 1 цигара на ден  Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 139
много ми е любопитно, защо се твърди, че ако майката пуши, най-хубаво било да е веднага след къпмене или нам си къв интервал преди кърмене?!
тъй и тъй никотина пак си отива в кърмата.
изцежда ли се майката по някое време, за да отстарни "никотиновото" мляко?!
и ако го прави, как преценява точно кога е попаднал никотинът в млякото, за да го отстрани? Simple Smile
адски ми е любопитно просто, не се заяждам.

само да отбележа, че и аз съм пушачка, спрях цигарите заради малката в 4-тия месец на бременността.
все още не пуша, защото кърмя, но като приключим с този начин на хранене пак ще си пуша  smile3508.
и хич не ми се оправдавайте, че сте зависими, воля му е мамата.
аз пушех 8 години по поне кутия цигари, стигала съм и до 2 кутии.
спрях цигарите почти от раз, около месец и половина пушех по 2-3 цигари на ден, накарая по една и взех, че ги спрях така.
аз самата не си повярвах, но ей ме на, вече почти година не пуша и още не съм умряла  Grinning.
тъй че просто трябва да го пожелаете и да го направите.
аз го направих заради детето, а вие? Wink

# 34
  • Мнения: 3 591
Ами нали мялкото се произвежда по време на кърмене - т.е. ако не пушиш докато кърмиш  Crazy  няма да бъде отровно Simple Smile)

# 35
  • Мнения: 139
Ами нали мялкото се произвежда по време на кърмене - т.е. ако не пушиш докато кърмиш  Crazy  няма да бъде отровно Simple Smile)

абсолютно невъзможно!
произвежда се и по време на кърмене, но не само тогава.
други идеи?

# 36
  • Мнения: 19 317
Ами нали мялкото се произвежда по време на кърмене - т.е. ако не пушиш докато кърмиш  Crazy  няма да бъде отровно Simple Smile)

абсолютно невъзможно!
произвежда се и по време на кърмене, но не само тогава.
други идеи?
не знам,но по пътя на логиката нали веществата се усвояват от организма.като пиеш кафе например ,кофеина отива в кърмата и после след еди колко си часа се усвоява и го няма поввече в кърмата.та си мисля,че сигурно е така и с никотина и затова казват да се пуши веднага след кърмене,за да има време да се "разсее"  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 6 275
Спрях цигарите около 2 месеца преди да забременея, а половин година преди това ги бях намалила до 4-5 на ден. Моето лично мнение е, че е недопустимо да се пуши по време на бременост и на кърмене. За мен най-важното е здравето на детето  ми. А отказването на цигарите - ами всичко е въпрос на желание и воля. Само да уточня, че съм пушила почти 12 години  Shocked Надявам се, че няма да направя глупостта да пропуша пак като спра да кърмя.

# 38
  • Мнения: 3 591
divata, не само по време на кърмене, но основно тогава Simple Smile Т.е. по-голямото количество кърма ще бъде произведено по време на кърмене, когато организма се стимулира от хормоните. 90 мин преди кърмене не се пуши, защото  за около 90 мин се елиминират донякъде токсините които са постъпили в организма с пушенето. Т.е когато гърдите се стимулират по време на кърмене токсините в кърмата ще са много по-малко.
bubi0909, с кафето е по-бавно, защото го "ядем".  Ако майката дъфчи тютюн незнам как щяха да стоят нещата  Joy
Примерно никотиновите дъфки и кърмене са несъвместими, докато пушене и кърмене могат и да са /не казвам, че е безвредно, но ползите могат да са повече от вредите/

# 39
  • Мнения: 19 317
desi ,и аз това исках да кажа,но много неясно го бях обеснила.иначе за дъв4енето на тютюна си права Mr. Green

# 40
  • Мнения: 139
много се съмнявам, че въпросното елиминиране на токсини става толкова бързо.
то, ако беше така човешкия организъм щеше много бързо да се самоизчиства.
само по себе си това е един сложен и продължителен ороцес, в който дори много хора не вярват Wink.

# 41
  • Мнения: 678
Ами нали мялкото се произвежда по време на кърмене - т.е. ако не пушиш докато кърмиш  Crazy  няма да бъде отровно Simple Smile)
Joy Joy Joy направо ще падна под стола от смях  Joy Joy
значи вредно за бебето е само ако то е в мен , суче и аз съм лапнала и вирнала цигара в устата ?!  Joy Joy
Пушенето е вредно за бебето и това е
Пълни глупости че след 90 мин изпушена цигара може да кърмиш , ''защото се е разсеела '' !!
Организмът се причиства от никотина с години.......

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828

Пушенето е вредно за бебето и това е
Пушенето си е вредно за всички - пушещият и околните, не само за бебето Grinning
Чела съм, че 6 месеца са нужни за изчистване на организма.

# 43
  • Мнения: 3 591
poli_ чети наред  Grinning и не прииначавай Simple Smile Ставаше въпрос, защо не се пуши 90мин преди кърменето - и отговора е че чакаме да намалееят токсините в организма, за да произведем мляко по време на кърмене което не е толкова отровно.

Някъде да прочете, че е безопасно? Не си Simple Smile И аз не бих и го казала на никой Simple Smile ВРЕДНО Е. В това няма спор. Става въпрос ако майката избере да пуши как би било добре да постъпи по време на кърмене.

# 44
  • Мнения: 770
Одавна не се е писали по темата, но от 2 дена и аз отново пропуших!В началото като разбрах, че съм бременна намалих, даже и спях цигарите замалко, след това постепенно ги започнах и си пуших до края!След като родих 1 седмица бях в еуфория и много щаслива от раждането и даже не се сещах за цигари до момента, в който се депресирах!Изпаднах в много голяма депресия!Загуби ми се апетита, съня и само си въобразявах, че на бебето му има нещо и изпитвах паничеси страх за него!Така до онзи ден, когато след 1 и поовина опити да го събудя да се нахрани и то не се събуди не издържах и запалих 1 цигара!Вчера цял ден бях навън, пребирах се само да го нахраня и това ми подейства много добре!Снощи преди да си легна след като го бях накърмила запалих 1 цигара!Сега ще се опитам повече да не паля или поне по рядко не всеки ден!Незнам дали е по добре да кърмиш и пушиш, но аз смятам като навърши месец да го захраня с АМ!И без това кърмата ми доста намаля и скоро няма да и е достатъчна!

Общи условия

Активация на акаунт