Пушене и кърмене

  • 80 655
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Знаеш ли, безотговорен е родител, създал дете и го дал в дом, щото осъзнал, че гледането на деца не е за него и не може да си го позволи. Например.
Пушенето на 2-3 цигари на ден няма да навредят и не бих използвала толкова силни думи.

И едното, и другото са съзнателно взети решения.
А по въпроса колко цигари биха навредили....не смятам да коментирам.
Също така, не възнамерявам да подбирам изразите, които използвам, така, че да съвпаднат с тон и етимология, която допада на теб. Naughty
Съгласих се вече, че в първия си пост прекалих, заради което се коригирах.
От тук нататък не мисля да се обяснявам, или извинявам.
Нито повече да спамя.

# 106
  • Мнения: 19 317
е овладее така, че да не застрашава кърменето. Единствено (наред със съвета да не се кърмои 90 мин след пушене), ако пушиш бебето не трябва да спи при теб в леглото, което прави нощното кърмене изморително. Tired
Защо бебето не трябва да е при мен в леглото? Нощното кърмене си е така и така изморително?
Не се заяждам ,а питам , тъй като един-два пъти седмично пуша вечер по цигара.

Защото увеличава риска от Синдрома на внезапната детска смърт. Също и в препоръките как да спим с детето, така че да е безопасно - това е дадено като едно от базовите правила (мисля, че в книга за кърменето ги четох).
Мисля, че е формулирано така, защото, когато пушиш или стоиш в помещение, в което е пушено си "събираш" от миризмата и си я носиш, а после детето я диша цяла нощ.
Относно нощното кърмене, на мен не ми е изморително, бих казала че спя доста добре, въпреки, че мамината се кърми по н на брой пъти на нощ (просто е на самообслужване). Ако ти е изморително, мисли в посока на оргнизация и създаване на удобства (ти сигурно го правиш де), дори това да означава да спиш примерно и в следобедните часове, за да си наваксаш.
 
Не само вдишва, а поема някакви отровни вещества, но не помня вече какви. Не трябва също да се спи с новороденото, ако родителят е пил вечерта.
Преди да ни изпишат от болницата лекар разясняваше на всяка родилка кои фактори увеличават риска от Синдрома на внезапна детска смърт.(раждах в Германия)

# 107
  • Мнения: 1 404
Това за пиенето само за новородени ли се отнася или по принцип за бебета?Опастността е пийналият родител да затисне бебето или?Питам,защото напоследък мъж ми си ляга всяка вечер на по 2-3 бири,да му постилам в хола вече Rolling Eyes

# 108
  • Мнения: 543
И мен ме интересува за пиенето. За цигарите разбрах.

# 109
  • Мнения: 2 376
Според това, което четох, същото важи и за пиенето. Майката веднага развива чувство да не задуши  или притиска детето, а бащите обикновенно по-късно развиват тази способност и могат да спят с децата безопасно след втория месец. Ако сме пили спим по-дълбоко и губим "усещането" да пазим детето.

# 110
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Правилата за безопасен сън изключват сън с бебето, ако един или и двамата родители са под влияние на алкохол или упойващи вещества (марихуана, наркотици, лекарства с подобен ефект). Тоест, ако човек пие една бира (или две, примерно говоря) и се чувства добре, не е под влиянието й - разбирате ме - надали е проблем; ако е видимо повлиян от алкохола, може да е лоша идея да спи в непосредствена близост до бебето (тоест, може да е по-добре бебето да не спи между родителите си, а да е само от страната на трезвия родител, предполагаемо майката). Ако прецените, че има каквато и да е опасност за бебето, вероятно е далеч по-удачно да спи в собствено легло със своя отделна завивка, допряно до голямото легло, отколкото заедно с родителите.

# 111
  • Мнения: 1 404
Бу,благодарябти за отговора,успокои ме Simple SmileБебето си спи от моята страна,с отделна завивка,размина му се и тоя път на мъж ми Mr. Green

# 112
  • Мнения: 1 475
Да възобновя за малко темата, сори за което, не ми се иска да пускам нова, като има вече такава Embarassed

Та въпроса ми е -  направих нещо не добро, изпуших една цигара , защото много ми се насабра нещо, и сега ми е много криво, че пуших/не бях докосвала цигара от 10 месеца/ ще пропусна, сегашното кърмене , та да питам, ако някой знае, колко още кърмения да пропусна, за да ми се изчиста кърмата от никотина??!!  ooooh! newsm78 / да уточня, храним се смесено, кърма и Аптамил/
  
 
 

# 113
  • Мнения: 2 376
За 90 минути нивата на никотин в кърмата намаляват. Не е нужно да цедиш специално с идеята да се изисти кърмата. В библиотеката има статия за пушене и кърмене, потърси я за повече информация.

# 114
  • Мнения: 306
СЛАВА БОГУ дъщеричката ми е жива,здрава........но пък аз се чувствам виновна и непрекъснато си намирам оправдания за да не спра пушенето. Някъде четох че е по-добре да пуша и да кърмя отколкото да не кърмя.
 Twisted Evil
Значи си си давала сметка, че може и да не е така????   ooooh!
Ако осъзнаваш колко много й вредиш с цигарите си, защо продължаваш да ги пушиш?
И какво очакваш сега? Майките да ти напишат, че е по-добре да кърмиш и пушиш, отколкото АМ...И това да ти е новото оправдание...Може да е жива и здрава, но ако продължаваш така, най-малкото, което ще й докараш е никотинова зависимост. Да не говорим за проблемите с растежа, поднорменото тегло, двигателните проблеми и т.н. и т.н.
Даваш ли си сметка какво правиш? Съзнателно вредиш да детето си.

И сега майките, които пушат ще ми се нахвърлят. Но това ще е само от гузна съвест.

# 115
  • Мнения: 1 924
Kozlio,цитираш и отговаряш на мнение отпреди 2 години Laughing

От казаното по темата( и аз съм писала по нея преди) си давам сметка,че е по-добре пушещите кърмачки да си траят.Аз лично преди 2 години с първото дете аха-аха да стана пак пушач,и то само след като прочетох и видях,че има и други такива и някак се успокоих.Ха!

# 116
  • Мнения: 306
Kozlio,цитираш и отговаряш на мнение отпреди 2 години Laughing

От казаното по темата( и аз съм писала по нея преди) си давам сметка,че е по-добре пушещите кърмачки да си траят.Аз лично преди 2 години с първото дете аха-аха да стана пак пушач,и то само след като прочетох и видях,че има и други такива и някак се успокоих.Ха!



И какво като е отпреди 2 години? Щом темата е на първа страница, значи е актуална. Истината е, че не съм гледала датата, но една дата не променя вредата от цигарите.

Общи условия

Активация на акаунт