3-годишни момиченца с прашки?

  • 12 601
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
Уточнявам, че съм майка на момче, и съответно повечето ни приятелчета са момчета. Тоест, извинявам се предварително, че се съм много "в час" с "момичешките работи".

Присъствах на разговор между 3 майки на момиченца около две и половина-три години. Обсъждаха банските им за лятото - възмущаваха се, че повечето бански са "гащи", а те искат прашки с къдрички, пайетки и т.н. Едната майка обясняваше, че детето й е СВИКНАЛО с прашки и просто няма как да му купи "бабешки гащи". Другата обясняваше, как таткото не дава прашки и къси потничета, обаче тя се е "изхитрила" и ги представя като подарък от кръстницата, та "да не обидят жената"...
Озадачена съм, меко казано. И ми е любопитно какво е вашето мнение по въпроса.

# 1
  • Мнения: 8 999
Тия майки със сигурност са били руси, с издърпани коси и силиконови цици.

# 2
  • Мнения: 3 622
И аз съм майка на момче, но имам приятелки с момичета на възраста на сина ми /8 години/, но дъщерите им не носят прашки. Но моето мнение е, че са много малки за такъв тип бельо  Thinking

# 3
  • Мнения: 639
Аз пък нямам познати майки които да искат да обличат момичецата си с прашки  #Crazy #Crazy
За мен това е абсурдно.Малката ми дъщеря е на 5г.,въобще и не съм помислила за прашки.Има много сладки бански ,боксерки с къдрички и тип плувки.

baibibi,не така за силиконовите цици де Stop Laughing Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
На мен проблемът ми е, че трудно намирам момичешки боксерки като за 3-годишни. Габа е на 5, ама с нейните 14 кила бельото и още е с почти бебешки размери, а се е запънала, че иска боксерки.

Прашките не са на дневен ред при моите девойки и не съм се замисляла особено. Не ми се струват удобни и практични за малко дете, а естетиката е до голяма степен въпрос на лично възприятие. Аз приемам себе си като консерва, особено на фона на агресивната сергийно-поп-фолк култура.

# 5
  • Мнения: 24 467
А сутиенът в комбинация с прашките ли върви? Как е номерацията там?

# 6
  • Мнения: 46 535
Против съм- за мен са нехигиенични и не купувам.
Като стане голяма сигурно ще носи, но сега- тц Crazy
На 2г. и 9м. е Simple Smile

# 7
  • Мнения: 804
 newsm78
Прашките, особено на плажа могат да доведат до замърсяване и инфекции. Влизането на пясък е проблем особено за малките момиченца.
Тия майки със сигурност са били руси, с издърпани коси и силиконови цици.
Колкото и да е крайно и на мен само това ми идва на ум. То бива бива комплексарство, ама чак това...

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
 Sick Дори и не съм се замисляла, че е възможно... Моята си носи дълбоки гащи и бксерки. Дори и бикини /по-плитки/ не й взимам.

# 9
  • Мнения: 14 133
Тия майки със сигурност са били руси, с издърпани коси и силиконови цици.
Peace ooooh!

# 10
  • Мнения: X
Тия майки със сигурност са били руси, с издърпани коси и силиконови цици.
Baibibi ,днес вече в три теми се подписвам с две ръце под мнението ти.Само, че в двете ме домързя да пиша.
По темата-против съм.Дъщеря ми на 6 години и мисля, че и е още рано за прашки.А май и за бански-бил той прашка или не.

# 11
  • Мнения: 5 103
Тия майки със сигурност са били руси, с издърпани коси и силиконови цици.
Peace ooooh!
Joy Peace

# 12
  • Мнения: 4 841
Не бяха руси, двете бяха брюнетки, а третата - на кичури. Но знам ли, може да са били под прикритие  Grinning

Чета мненията ви и се успокоявам. За момент си помислих, че е нещо нормално, и ... smile3556

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Шашава работа е това 2-3годишно да ходи с прашки. Най-малкото едва ли му е комфортно на детето, да не говорим за хигиената.

# 14
  • Мнения: 3 116
Оххх, ненормална работа  ooooh!

Тия жени мъже нямат ли поне малко да ги стегнат  ooooh!

# 15
  • Мнения: 83
Дори не мога да си го представя!  #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Звучи ми абсурдно, като знам, че Таня полудява ако гащите и влязат в дупето и докато не ги извади не си намира место просто, а да не говорим за прашки.

# 17
  • Мнения: 765
Винаги съм искала да използвам този емотикон , най-накрая -  Sick

# 18
  • Мнения: 545
newsm78
Прашките, особено на плажа могат да доведат до замърсяване и инфекции. Влизането на пясък е проблем особено за малките момиченца.
Това е вярно, но при нашия младеж дупето винаги след плаж е пълно с пясък, въпреки дълбоките бански. Иначе като майка на момче не знам каква е модата, но ако имах момиче - докато не започне да си купува сама бельото, не бих й купила прашки.

# 19
  • Мнения: 24 467
Между другото аз за себе си не купувам такъв тип бельо именно поради това, че за мен самата е нехигиенично. Особено прашки и пола- не мога да си представя как ще седна така на стол в кафето /дето преди мен кой знае кой и с какво е сядал/ или дори в колата.

# 20
  • Мнения: 1 426
Ха-ха! Еми то, побъркани хора - дал господ... и сред майките също... горките дечица с прашчиците... още не могат да се озъбят на майките си.

# 21
  • Мнения: 3 034
какво се възмущавате - ами, че аз мойта само я чакам да завърши 2-ра група в детската и я водя да я изрусят, да й пооскубят веждите, че са малко рунтавки  и да й оправят маникюра.....има толкова работа по нея.
а прашките - тях отдавна сме ги купили /и горнище си има, да не й се виждат пришките/...

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 12:50 от iviche

# 22
  • Мнения: 1 446
Е то бива , бива простотия , но пък чак толкова........ #Crazy Sick

# 23
  • Мнения: 2 237
Не го разбирам това........На моята не бих купила прашки,гадно е .Но внучката на моята хазайка от 5 годишна до ден днешен (вече  е на 7-8) е с прашки.Хора всякакви.

# 24
  • Мнения: 2 891
Явно, нямат търпение да ги извадят от детския им свят  Thinking

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не бих обула. Не познавам майки, които да обуват на децата си. Аз купувам гащи, които максимално да прибират и обхващат - някой път като седне разклечено или в пясъчника с рокля/пола... момиченце е, пазя му частите, все пак.
Даже често купувам не бикини, а бебешки памперс гащи голям размер - загащват се най-добре и кръстът никога не е гол, освен това не са изрязани (вж. горната точка)


На мен проблемът ми е, че трудно намирам момичешки боксерки като за 3-годишни. Габа е на 5, ама с нейните 14 кила бельото и още е с почти бебешки размери, а се е запънала, че иска боксерки.
Тук (П-в) във Вис Виталис съм виждала. Можеш да потърсиш в Сф къде се предлагат техни стоки, може би?

# 26
  • Мнения: 2 818
Звучи ми абсурдно, като знам, че Таня полудява ако гащите и влязат в дупето и докато не ги извади не си намира место просто, а да не говорим за прашки.

# 27
  • Мнения: 2 700
Аз явно съм назад и с материала - не съм и чувала, че имало прашки за деца newsm78.
По темата - аз самата не обичам прашки и през акъла не би ми минало да купувам такива на дъщеря ми, поне докато е във възраст, в която аз решавам какво да се купува. Naughty

# 28
  • Мнения: 256
Аз нямам момичета нооо не бих купила прашки ако имах момиченце Naughty.Като порасне то само ще си реши с какво бельо му е удобно.Малеее всички луди не са в лудницата има и на свобода Mr. Green

# 29
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Прашки няма да видят докато не започнат сами да си купуват бельото! Peace

Но пък и не познавам майки, които да обуват на момиченцата си прашки!

# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И преди във форума са се коментирали прашките за момиченцата... Моят син има сред приятелчетата момиченца на неговата възраст и със сигурност не ходят с прашки. Наистина е доста гадничко да "наконтиш" тригодишната си дъщеря с прашки на плажа, честно казано не съм го виждала това, но всякакви ги има...

# 31
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Звучи ми абсурдно, като знам, че Таня полудява ако гащите и влязат в дупето и докато не ги извади не си намира место просто, а да не говорим за прашки.
и малката е така, просто и на улицата ме кара да ги вадя, ако не може през панталона! ужас!

# 32
  • Мнения: 2 567
Не бих и купила нито бельо прашки, нито бански. Самата аз не си падам по прашките, а за дете дори ми е отвратно. Особено, ако става дума да се развява по тези прашки на плажа и да е на 2-3 годинки.
Моята си ходи с бикини или боксерки. Банският и е цял и определено не и е заврян в дупето  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 807
Тия майки със сигурност са били руси, с издърпани коси и силиконови цици.

 hahaha  Joy  Joy  Joy

За статистиката: и моята девойка не носи прашки, само "бебешки" гащи и боксерки  Wink
Аз прашки не мисля да й купувам  Peace

# 34
  • Мнения: 4 967
Между другото аз за себе си не купувам такъв тип бельо именно поради това, че за мен самата е нехигиенично.
Sick
Освен това ми е и супер неудобно с такова бельо. Имам син и малко момиченце, на което никога няма да купувам прашки. Когато порасне да си решава сама.  Скоро даже в детската градина госпожата ми се оплака, че на едно от момиченцата - на 5-6 годинки - му купували такива прашки и децата го гледали много странно като се събличат за сън.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Дори не съм виждала прашки за деца! От какви магазини купуват тези хора бельо???
Между другото убих се да търся боксерки за Сиси - няма и няма. Та пак - къде ги намирате?

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Та пак - къде ги намирате?
Пак - във Вис Виталис видях.

# 37
  • Мнения: 2 567
Дори не съм виждала прашки за деца! От какви магазини купуват тези хора бельо???
Между другото убих се да търся боксерки за Сиси - няма и няма. Та пак - къде ги намирате?


Flash*, аз няма да съм ти от полза с това, от къде ги купувам за моята, защото няма да ти свърши работа  Simple Smile Като си ходя до родния ми град, там има едно магазинче, от което и дрехи си и пазарувам и там продават комплекти потничета с боксерки или отделно боксерки. Магазинът не е на известна фирма. Дори не знам жената от къде ги внася, но са много готини и от хубава материя.

# 38
  • Мнения: 6 167
Аз пък нямам познати майки които да искат да обличат момичецата си с прашки  #Crazy #Crazy
За мен това е абсурдно.Малката ми дъщеря е на 5г.,въобще и не съм помислила за прашки.Има много сладки бански ,боксерки с къдрички и тип плувки.

baibibi,не така за силиконовите цици де Stop Laughing Laughing

ма какви са тия прашки за момиченца? произвеждат ли се изобщо.... newsm78

# 39
  • Мнения: 967
о, да, веднъж купувах бельо на щерката като беше на 5 г. от един детски бутик в чужбина. И гледам много хубав материал, какво съм гледала недогледала, малко ме учуди цената от 8 евро, но викам хайде, нали е за подарък....

Прибирам се в къщи, пера ги, детето по някое време ги обува и.... още по пътя за детската гледам че се криви, дърпа си дънките и "мамо, гащите ми влизат в дупето Crazy, истерия..., прибрахме се обратно, събува ги тя и аз, какво да видя, полупражки.

Още се сеща за тоя случай и ми се подиграва, каква съм шантава била и съм и купила такива гащи. Е, направо ги изхвърлихме, но ето защо са били 8те евро. Абе, побъркан народ, побъркана мода!

# 40
  • Мнения: 234
И аз за първи път чувам за детски прашки.  ShockedМи те дупетата не могат да си забършат на 2 и половина-3 годинки,за какви прашки говорим тогава?  ooooh!Тия жени не са нещо в ред.Имат ли акъл в главите.  newsm78 Направо съчувствам на тия дечица,че имат такива майки.  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 230
Мноооого яко Grinning Това е за графата "На мама куклата Барби" Grinning

# 42
  • Мнения: 3 927
Flash, боксерки съм купувала от Бебчо, на Вис Виталис са, и от кварталния магазин - лелчето зарежда страаахотни неща. Може да имаш път случайно насам - магазина се намира на паркинга на ул. Карамфил, между и срещу блокове 13 и 20, трябва да се води на номер 24 б - по-нова кооперация.

Да се отчета по темата  Wink: никакви прашки! Боже, къде им е акъла на някои хора  Shocked

# 43
  • София
  • Мнения: 847
Не ми е хрумвало и не съм чула някоя друга майка да споменава подобна щуротия - явно става въпрос за изолиран случай.

За боксерки - видях много хубавки в Овиес в Сити Център-а, но по размери не се загледах, не знам дали ще са й удобни. Засега купувам гащички и потничета от хубав, качествен памук с разни картинки, които знам, че ще й харесат - Бамби, Малките понита и подобни.

# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Уточнявам, че съм майка на момче, и съответно повечето ни приятелчета са момчета. Тоест, извинявам се предварително, че се съм много "в час" с "момичешките работи".

Присъствах на разговор между 3 майки на момиченца около две и половина-три години. Обсъждаха банските им за лятото - възмущаваха се, че повечето бански са "гащи", а те искат прашки с къдрички, пайетки и т.н. Едната майка обясняваше, че детето й е СВИКНАЛО с прашки и просто няма как да му купи "бабешки гащи". Другата обясняваше, как таткото не дава прашки и къси потничета, обаче тя се е "изхитрила" и ги представя като подарък от кръстницата, та "да не обидят жената"...
Озадачена съм, меко казано. И ми е любопитно какво е вашето мнение по въпроса.


За мен това са жени с болни мозъци Може би съм крайна но всичко това ми се струва абсурдно

# 45
  • Мнения: 137
 Joy за суетата на майките,
 #Cussing out за здравната им култура.

# 46
  • Мнения: 4 451
Да ви кажа честно, аз не го възприемам за нормално. Но всеки родител сам решава. Моята мацка каквато е саклетчийка, има непрекъснато да си бърка в дупето, за да си вади гашите (т.е. прашките) hahaha.

# 47
  • Мнения: 3 146
Това е темата, която трябва да се обяви за тема на деня! Направо ми паднаха очите!
И аз съм мама на момче, ама, ако имах момиче, 100% не бих му обувала пражки. Наистина ми се струват нехигиенични. Важното тук, обаче, са пайетките. Ето това е ключът от палатката...

# 48
  • Мнения: 3 116
Важното тук, обаче, са пайетките. Ето това е ключът от палатката...

Извинете моето невежество, но явно съм от консервативните дами, които избягват модните ревюта. Какво е това чудо пайеткa ?

# 49
# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 6 999
Ми не знам какво да кажа... ние току що свалихме памперса. Не върви някак нощем с памперс денем с прашки. Аз също не съм виждала детско бельо прашки или бански.
Аз купих от Овиес бански - боксерки. Даже съм в процес на издирване от новия вид бански - тип началото на 20-ти век. Няма нужда от прекалено излагане на слънце. 

# 52
  • Мнения: 3 116

Дрози, мерси миличка   bouquet

Че да не се излагам пред щерката утре като каже че иска пайетки и аз да се чудя за какво ми говори  Joy

# 53
  • Мнения: 1 230
Моля!
Когато можем - помагаме, че и мен утре не се знае с какво ща ме застреля моята калпазанка Sunglasses

# 54
  • Мнения: 636
Тия майки със сигурност са били руси, с издърпани коси и силиконови цици.
а ли го
Аааа, не така да не се обиждаме на прически и цици Naughty Laughing
Що кво има пречи да са  чернокоси и без силиконови цици и пак да  купуват прашки за 3годишното момиченце newsm78 Според мен са си просто луди smile3537 smile3537 smile3537

# 55
  • БГ
  • Мнения: 352
Ох, вашата лесна купувате ги вие гащите, боксерките и т.н., ами аз какво да кажа като съм против прашките особено през зимата, ама кой ме пита госпожицата си ги купува сама и синът ми преди една  година -искам и аз прашки като на кака. Embarassed ужас

# 56
  • Smallville
  • Мнения: 994
Сещам се за единственото обуване на прашки на моето момиче.Беше преди около 2 години,тя играе навън с други деца и едното от тях носи прашки.Нашата впечалена,вечерта ми заявява,че иска и тя.Добре.Купих на другия ден,иначе симпатични розови на бели точки,обува ги и....след около 2-3 часа си бърка в д..то  да ги вади,ама те имат ли изваждане Laughing реши,че не и е удобно и от този момент не съм чула  за прашки.Сама се увери какво е.
Ама за 3 год.,някак не ми се връзва,и аз си представих някакви натокани Money едрогърди мами с големи претенции как обсъждат дилемата с прашките newsm78

# 57
  • Мнения: 1 416
Дори не знаех, че има прашки за 3-годишни...  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 18:55 от Лора

# 58
  • Мнения: 22 452
Доста интересни майки.)))
Аз лично смятам това за напълно налудничаво. Ако един човек желае, да се прави на маймуна сам себе си, но не и да превръща децата си в такива.

# 59
  • Мнения: 492
Потресена съм, имам дъщеря почти на 5 годинки и гледам гащичките да са й по-дълбоки, та да не се разгащва.Такива майки за мен са луди!

# 60
  • Мнения: 2 220
Виждала съм момиченца под 5 годинки с прашки и на плажа, и в парка (момиченцето пишка до един парк и после тръгна със свален панталон към майка си и баба си). Страшно грозна гледка, поне за мен...

# 61
  • Мнения: 27 524
А, много сме го бистрили този въпрос, поне в дира със сигурност  Mr. Green
Не си струва мисленето и обсъждането  Whistling

# 62
  • Мнения: 1 555
И после защо дъщеря ми на 11-12 години ми иска презерватив !!!!  ooooh!
 
Живот и здраве и аз ще имам момиченце, но определено няма да му сложа прашки на 3 годинки, когато детето започва да се осъзнава полово !!!

# 63
  • Мнения: 27 524
но определено няма да му сложа прашки на 3 годинки, когато детето започва да се осъзнава полово !!!

Не мисля, че се осъзнава наистина полово още на 3 годинки, като осъзнаване не е равно на разграничаване между половете. И прашките няма да й навредят полово  Wink

# 64
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Taneto, мерси! Ще се разходим към вашия квартал да купим и пробва.
 

# 65
  • Мнения: 1 555
но определено няма да му сложа прашки на 3 годинки, когато детето започва да се осъзнава полово !!!

Не мисля, че се осъзнава наистина полово още на 3 годинки, като осъзнаване не е равно на разграничаване между половете. И прашките няма да й навредят полово  Wink
Мерси, за поправката, исках да кажа разграничава..., да ти кажа само че децата копират от възрастните, то това е ясно, и когато въпросното момиченце, носейки прашки види голото дупе на някоя кака примерно по ТВ, то започва да се отъждествява с нея,смятайки се за "голяма"... много има да се пише по темата. А и макар, че се поправих за осъзнаването и разграничаването, има доста примери, с които мога да ти докажа че вече децата и се осъзнават... но много задълбахме  Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 2 105
Против съм- за мен са нехигиенични и не купувам.
Като стане голяма сигурно ще носи, но сега- тц
Crazy


 Peace

# 67
  • Мнения: 3 271
На мен проблемът ми е, че трудно намирам момичешки боксерки като за 3-годишни. Габа е на 5, ама с нейните 14 кила бельото и още е с почти бебешки размери, а се е запънала, че иска боксерки.
Тук (П-в) във Вис Виталис съм виждала. Можеш да потърсиш в Сф къде се предлагат техни стоки, може би?

В София взимам за дъщеря ми боксерки от Бокал. Тя е на 4.
Иначе по темата - аз слагам на дъщеря ми къси панталонки върху бельото, когато е с пола или рокля. Тя си е свикнала и й харесва. Не си я представям на пързалка или пясъчник по бельо.

# 68
  • Мнения: 10 758
Когато дъщеря ми беше на 5г. каза, че иска прашки.Купих й, не за да й угодя, а за да види, че изобщо няма да се чуства добре в тях.Обу ги и след 5 минути ме попита7"Добре де, как можеш да ходиш с такова нещо, дето постоянно ти дразни дупето?"
Повече не ги е слагала.
Боксерките също не са й удобни.

# 69
  • Мнения: 1 113
Никога не съм й купувала прашки, въпреки че са ми предлагали. Вземам й боксерки и бикини. Когато се случи да й влязат бикините казва: "Мамо, дупето изяло гащите!", представям си ако е с прашки какво ядене на гащи ще падне  Laughing
Едно от децата в групата й от балета редовно ходи с боди-прашки, върху обикновени гащи. Освен, че гледката на детски гащи принудително навряни от лентичката на бодито в дупето не изглежда никак добре, на детето явно му е много неудобно - постоянно си ги дърпа, но майката е непреклонна и редовно го облича така. Детето е на около 6-7 годинки.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 08:47 от Safo

# 70
  • Мнения: 1 230
Освен, че гледката на детски гащи принудително навряни от лентичката на бодито в дупето не изглежда никак добре, на детето явно му е много неудобно - постоянно си ги дърпа, но майката е непреклонна и редовно го обича така. Детето е на около 6-7 годинки.
#2gunfire

# 71
  • Мнения: 251
Твърдо съм против! Може би съм много старомодна, но нещо не мога да си представя 3-год. дете с прашки  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 2 829
нямам какво да кажа- ooooh! ooooh!
всякакви хора и майки има! ooooh! ooooh!

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 823
Твърдо съм против! Може би съм много старомодна, но нещо не мога да си представя 3-год. дете с прашки  Rolling Eyes

На същото мнение съм!

# 74
  • Мнения: 4 621
За мен това е ненормална работа - да сложиш на 3 годишнатаа си дъщеря прашки #Crazy ooooh! #Crazy

# 75
  • Мнения: 76
Твърдо съм против! Може би съм много старомодна, но нещо не мога да си представя 3-год. дете с прашки  Rolling Eyes
За мен това е ненормална работа - да сложиш на 3 годишнатаа си дъщеря прашки #Crazy ooooh! #Crazy
newsm34

# 76
  • Мнения: 14 654
Аз не съм потресена от майките, да си обличат децата както искат. Но не вярвам на някое дете да му е удобно в прашки, със сигурност ще си бърка постоянно в дупето, за да си ги извади.

# 77
  • Мнения: 4 841
Момичета, след като прочетох вашите коментари, темата ме заинтригува още повече  Simple Smile
Снощи на площадката реших да не задавам въпроса ПРЯКО - носят ли момиченцата ви прашки, а се направих на луда и поставих въпроса по друг начин - "Търся подарък за девойка, бански с прашки - знаете ли къде има?" Ами знаят  Tired Получих куп съвети - в Мола, в Хипо Ленд, в H2O...  Което ме навява на мисълта, че артикула ПРАШКИ ЗА ДЕЦА съществува (защото в един момент аз и в това се усъмних  Simple Smile ). Даже ми казаха да не търся в онлайн-магазините, защото там не ги предлагали "поради НЯКАКВИ морални съображения", но ПОЧТИ ВСЯКА фирма за бельо и бански ги имала във фирмените си магазина...
Та така. Хора - разни, разни идеали.

# 78
  • Мнения: 1 640
Против съм,даже през ума не ми е минавало 3-годишно да носи прашки.Наистина,това за мен е нещо ново,явно е и модна тенденция,но нелепа!Я ,стига,че като й обуя на моята прашки,да я пратя и кючеци ли да върти в някой нощен бар?! Crazy
  Ей,някои родители не уважават децата си,а после ще чакат да видят уважение.Децата не са кукли или манекени,че да ги труфиш с всякакви непрактични,но модни изгъзици.
  Детето не е малък възрастен!То си е дете,сега му е времето да се облича по детски и да изживее детството.Като стане възрастен,да си облича ,каквото прецени.

# 79
  • София
  • Мнения: 4 867
Мааалко измествам темата (за кой ли път):
Направи ми впечатление, че няколко пъти бяха изразени предпочитания към по-дълбоки гащи, за да не се разгащват децата. Защо толкова се държи на това децата да са загащени - "опасани", както казваше навремето баба ми? На моите момичета редовно им се виждат я кръстовете, я коремите, но това не ме притеснява. Пропускам ли нещо? (Дали пък да не питам в темата за закаляването?)

# 80
  • София, център
  • Мнения: 3 455
3-годишни момиченца с прашки?

- Ей това може да ме убие!

# 81
  • Мнения: 1 403
Само веднъж съм виждала 3 годишно моми4енце с прашка и ви казвам, 4е много ми хареса.Беше на едно ревю в Бургас, малката излезе с прашка и един шал вързан на една страна, а нагоре имаше още един шал. Беше страхотна  bowuu но това излизане е то4но за 2 мин.  Peace Ина4е също съм против  Naughty да не говорим пък за плажа. Аз като я обли4ам в рокли4ките се притеснявам, 4е е с гащи и сяда, насам натам по мръсните пейки  Sick

# 82
  • Мнения: 426
Много педофилско деца с дрехи и бельо за възрастни Sick Sick Sick

# 83
  • Мнения: 1 230
Мааалко измествам темата (за кой ли път):
Направи ми впечатление, че няколко пъти бяха изразени предпочитания към по-дълбоки гащи, за да не се разгащват децата. Защо толкова се държи на това децата да са загащени - "опасани", както казваше навремето баба ми? На моите момичета редовно им се виждат я кръстовете, я коремите, но това не ме притеснява. Пропускам ли нещо? (Дали пък да не питам в темата за закаляването?)
Бъбреци

# 84
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Направи ми впечатление, че няколко пъти бяха изразени предпочитания към по-дълбоки гащи, за да не се разгащват децата. Защо толкова се държи на това децата да са загащени - "опасани", както казваше навремето баба ми? На моите момичета редовно им се виждат я кръстовете, я коремите, но това не ме притеснява. Пропускам ли нещо? (Дали пък да не питам в темата за закаляването?)
Мииии, аз особено зимата държа да й е загащен кръста. Пък.
Иначе и тя редовно ходи разпасана, ама какво да се прави.

# 85
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Мааалко измествам темата (за кой ли път):
Направи ми впечатление, че няколко пъти бяха изразени предпочитания към по-дълбоки гащи, за да не се разгащват децата. Защо толкова се държи на това децата да са загащени - "опасани", както казваше навремето баба ми? На моите момичета редовно им се виждат я кръстовете, я коремите, но това не ме притеснява. Пропускам ли нещо? (Дали пък да не питам в темата за закаляването?)
Бъбреци


 също и яйчници за момиченцата

# 86
  • Мнения: 24 467
Ние сме с момченца, но при разгащване след игра ни наваля дъжд, получихме цистит. Е, оправихме се, но разголеният кръст определено за мен не е "бабини девитини".

# 87
  • София
  • Мнения: 3 421
Мааалко измествам темата (за кой ли път):
Направи ми впечатление, че няколко пъти бяха изразени предпочитания към по-дълбоки гащи, за да не се разгащват децата. Защо толкова се държи на това децата да са загащени - "опасани", както казваше навремето баба ми? На моите момичета редовно им се виждат я кръстовете, я коремите, но това не ме притеснява. Пропускам ли нещо? (Дали пък да не питам в темата за закаляването?)
Бъбреци


 също и яйчници за момиченцата
Цистити

Аз лично никога не ходя с гол кръст и на децата не позволявам - все ги проверявам дали не са "разпасани".
Но си мисля, че аз съм малко с промит мозък, та може и затова - вкъщи от малка ми е набивано в главата - кръста никога да не е гол и когато спя може цялата да съм отвита, но кръста ми е завит.

 

# 88
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Имам момиченца-такива неща в гардероба ни няма,категорично съм против. Sick

# 89
  • София
  • Мнения: 4 493
Не мога и да си помисля да допусна такова нещо  newsm78
Ние сме вече "супер" големи , но не ми мина такава мисъл - да позволя да носи прашки, акакво остава аз самата да й ги купя  Sick
Имам един голяяям спъсък - Против прашките /особено за деца/.
Съученички на дъщеря ми ходят с прашки от първи клас

# 90
  • София
  • Мнения: 4 867
А каква е минималната възраст, според вас, за обуване на прашки? По наше време беше ясно - прашките се появиха ехеее, когато вече сами си купувахме бельото, но за децата ни как ще се реши кога може?

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 12:43 от Янита

# 91
  • Мнения: 967
Можеш да почнеш да мислиш по въпроса, когато детето поиска, но на 3 години ???? само му е некомфортно.

# 92
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
А каква е минималната възраст, според вас, за обуване на прашки? По наше врме беше ясно - прашките се появиха ехеее, когато вече сами си купувахме бельото, но за децата ни как ще се реши кога може?
Аз мисля пак по същия критерий да разрешавам. Като почне сама да си купува дрехите - тогава. (Да не се бърка със "сама да си печели парите", че тогава ще има да ходи с памперс гащи до 25)
Когато започна само да й давам пари, а тя сама да избира и купува. Предполагам, че не преди 14 ще настъпи този момент, а предвид не особено ласкавото ми мнение за хигиеничността на прашките - дай Боже и по-късно.

# 93
  • Мнения: 3 146
Само веднъж съм виждала 3 годишно моми4енце с прашка и ви казвам, 4е много ми хареса.Беше на едно ревю в Бургас, малката излезе с прашка и един шал вързан на една страна, а нагоре имаше още един шал.

Ревю с 3годишни деца? Е това ако не е извратено. !!!
Имам приятелка в рекламния бизнес и познава доста от децата, които се явяват на кастингите за децата от рекламите. Имало разни, особено момеченца, които вече на 4 знаели как да се рекламират. Например идва и казва: "Аз съм мини-мис България за 2006..." и разни подобни. Били наиситна разкошно красиви деца, но порастват май доста бързо...

# 94
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Защо толкова се държи на това децата да са загащени - "опасани", както казваше навремето баба ми? На моите момичета редовно им се виждат я кръстовете, я коремите, но това не ме притеснява. Пропускам ли нещо? (Дали пък да не питам в темата за закаляването?)
Аз си го обяснявам така: за бъбреците и яйчниците вече са отговорили, но има и още нещо, според мен, важно - детето до 2-3годишна възраст е било с памперс, който топли малко повече кръста от гащите и е изнежено мястото там. Би следвало да има период на адаптация, а не изведнъж да се лъсне с гол кръст.

По темата - не бих купила и позволила на малката си дъщеря да носи такова бельо, защото аз не го одобрявам за деца.
А и не одобрявам също и коментирането на други какво са казали, че някой чул и т.н.

# 95
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Хм, дъщеря ми е на почти 9 години и не си е помисляла даже за такъв вид бельо. НЯма и да го получи, де.

От друга страна, децата до 3 годинки не бива да се излагат дълго време на пряка слънчева светлина. Пък цялото им дупе да предложа за "опичане", няма как да стане. newsm78

# 96
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз като Бу.
Докато аз им купувам дрехите, прашки няма да купя. Бикини - да. И сега ходят през лятото с бикини.

# 97
  • София
  • Мнения: 248
Твърдо съм против. Не е полезно за малки момиченца. Да не казвам, че не е и удобно.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 877
Ох, аз съм втрещена от идеята!!! Дори не знаех, че има прашки за деца (ама съм неосведомена Mr. Green). Всички аргументи против вече са изтъкнати по-горе (хигиена, настинки, запазване на детското у детето и пр...), та да не се повтарям.

# 99
  • Мнения: 3 211
Потресена съм, имам дъщеря почти на 5 годинки и гледам гащичките да са й по-дълбоки, та да не се разгащва.Такива майки за мен са луди!
и аз така
всякакви ненормални има Twisted Evil

# 100
  • Мнения: 3 271
Аз като я обли4ам в рокли4ките се притеснявам, 4е е с гащи и сяда, насам натам по мръсните пейки  Sick

Както казах аз й слагам тънки къси панталонки върху бельото като е с пола/рокля и не я мисля нито за сядане, нито за пясъчници и пързалки  Peace

# 101
  • Мнения: 1 733
Аууууууууууууууу, простотия!!!

# 102
  • София
  • Мнения: 1 845
И аз не бих й купила, но една вечер я видях как си направи гащичките като прашки. Стана ми много смешно, но й обясних, че само мама ходи с такива гащички и от тогава не го е правила.

Иначе и аз преди няколко дни си мислех дали да не й купя от гащичките за памперс за лятото. Тези които съм й ги купувала преди 2 години още й стават и на мен ми се струват страшно удобно.

А боксерките на Овиес ги има за 3 годишни. Гледах ги в събота, много са сладки, за зимата ще й купя непременно.

# 103
  • Мнения: 5 228
Не знаех, че има прашки за деца.

# 104
  • Мнения: 240
Звучи ми абсурдно, като знам, че Таня полудява ако гащите и влязат в дупето и докато не ги извади не си намира место просто, а да не говорим за прашки.
И моята е същата. Това е пълен абсурд! Sick

# 105
Ей........................накъде върви светът??????
Ако това е модерно..........?...............как ще намеря сега прашки за моето дете??????
Лелееее, ами ако не е със прашки.....,о, ужас!!!!    Изостанахме................

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Ей........................накъде върви светът??????

Ето накъде  Whistling
http://fishki.net/comment.php?id=21852

# 107
  • Мнения: 5 713
Ми не  Rolling Eyes не съм купувала такова бельо/бански и скоро няма да купя. Явно съм назад с материала.

# 108
  • Мнения: 330
Миналата година, когато бяхме на море видях момиченце с прашки и бял панталон. Прашките прозираха през панталона. Грозно ми се видя толкова малко момиченце с прашки. И аз имам дъщеря и не бих и купила скоро прашки. Абсурд!

# 109
  • Мнения: 636
Ние сме с момченца, но при разгащване след игра ни наваля дъжд, получихме цистит. Е, оправихме се, но разголеният кръст определено за мен не е "бабини девитини".
Така е  PeaceАз цял живот съм ходила с гол корем и кръст. Бях на принципа "От студ умри-гъзар бъди" Laughing
Е сега си нося последствията за тая глупост Whistling

# 110
  • Мнения: 1 512
Аз съм консерва в това отношение. Не понасям деца, или по-скоро майките им, които ги обличат по този начин. Не го смятам нито за естетично, нито за удобно, нито за здравословно. В крайна сметка за момиченцата има голям избор от облекла, с които да изглеждат добре, да запазят момичешкия им вид. Не са нужни такива изг*зици.

# 111
  • в Низината
  • Мнения: 705
Странна ми е на мен тази работа с прашките. Като седне в мръсния пясък да си играе или пък на пързалката най- много да си докара тякоя инфекция или да си ожули дупето.
Според мен този тип бельо е за след определена възраст и носи дадено послание /понякога/.

# 112
  • Мнения: 1 299
Стига бе  #Crazy, какви са тия майки... На мен ми се вижда первезно  Sick И после ходи спирай педофилите ...

# 113
  • София
  • Мнения: 1 877

 hahaha

Е, не е истина просто това глобално затопляне до какво води...

# 114
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
На мен ми изглежда странно.Дъщеря ми е на 13 и носи бикини или боксерки.Аз съм на35 и също не нося прашки.Май сме  закъснели. Joy

# 115
  • Мнения: 126
Дъщеря ми ще стане на 3г.след няколко месеца и до сега и през ум не ми е минавало да и купя прашки.Първата причина е ,че не смятам,че ще и е удобно и ще се чувства добре ,а лично аз го смятам за "изгъзица".

# 116
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

 hahaha

Е, не е истина просто това глобално затопляне до какво води...


Това е страшна смехория - не ми останаха думи  #Crazy Joy

# 117
  • Мнения: 4 555

 hahaha

Е, не е истина просто това глобално затопляне до какво води...


Това е страшна смехория - не ми останаха думи  #Crazy Joy

А как се закрепва? Стискаш го между краката или аз нещо съм пропуснала да забележа  Embarassed

# 118
  • Мнения: 5 622
Стискаш го..ама не с краката си, а с бузите си  Crazy

# 119
  • Мнения: 57
Аз мисля, че е на принципа на "венчетата" за коса, като го разтвориш и пуснеш, пак да се връща в първоначалното си положение,защото иначе, ако трябва да стискаш, ще трябва доста да си си тренирала мускулатурата, там "долу"! Но коя ли ще остане без "гащи"? Кой ли го е измислил - или мъж, който му е писнало да вдига краката на любимите си, за да им свали бельото или жена, която я мързи да си вдига краката, за да си свали бикините?... newsm78
Какво ли не измислят хората, но най-интересното е, че ще има и кой да ги купува, дори може да излезе като мода! Аз не бих си купила, въпреки че нося "прашки"!
А, по темата - аз също не бих купила на дъщеричките си "прашки", докато не станат достатъчно големи за това. Лично аз "прашките" / нар. ги още "стринг", ако не бъркам/ ги свързвам с еротика, съблазън и не мисля, че нещо такова трябва да се облича на малко момиченце, както каза по-горе една майка - това си има някакво послание.
Голямата ми дъщеричка по едно време пожела да й купя такива, понеже виждаше, че аз ги обличам под дънките, кое дете-момиченце не подражава на майка си, но аз й казах, че е още малка. А пък и не виждам как ще ги изтрае, тя също не понася, когато и "влизат" в дупето.
Всяко нещо с времето си! Stop

# 120
  • Мнения: 5 468
Станала си свидетел на две изкуфяли патки.  #Cussing out

# 121
  • София
  • Мнения: 6 477
Знаех, че сме изостанали...брееех сега къде да намеря гащи-прашки, а и вече сме почти на 3 и половина?  newsm78:35: Joy Joy
Не е истина...ама и аз съм чувала за детски гащи-прашки...само че моята дъщеря пощръклява като й влезнат гащите в дупето, какво остава да носи прашки? Най-често с нея се шегуваме така - правя й гащите "на прашки" и тя ги оправя и се боричкаме....
Но и на мен някак децата с прашки ми звучи извратено...а после педофилите виновни....то май  процесът е двупосочен - деца-жени със съблазняващи дрехи и ненормалници-педофили, които лесно се палят от такива неща! Не Naughty за сега керка ми няма да е с прашки...когато добие вид и форма на пубер и започне да се закача със съученици - тогава ще му мислим за прашките...въпреки, че аз лично не съм им побитател!

# 122
  • Мнения: 1 230
Това за педофилията нарочно го премълчах, обаче явно една и съща муха ни жужи на всички  smile3517

# 123
  • Мнения: 323
И аз съм майка на момче, но имам приятелки с момичета на възраста на сина ми /8 години/, но дъщерите им не носят прашки. Но моето мнение е, че са много малки за такъв тип бельо  Thinking
Аз съм на същото мнение,прекалено са малки.Подкрепям те  newsm10

# 124
  • Мнения: 865
Спомних си следният случай.За миналия рожден ден на Дея нейна приятелка от класа и подари чантичка на Winx ,а вътре (да не е празна чантичката все пак).....прашчици,бели дантеленки.Явно въпросната девойка носи и решили с майката да зарадват и моето чадо.Еее изхвърлих ги!Обеснявала съм на Дея надълго и широко още преди този случай защо децата НЕ носят прашки!Обаче докога са деца ,и от кога могат да носят подобно бельо незнам newsm78

# 125
  • В офиса
  • Мнения: 4 019

Темата за прашките не ми е интересна. За сега моята дъщеря нито иска, нито ще носи прашки.
Но това горното не го разбрах. Изхвърлила си подарък на детето?  Rolling Eyes Не бих посмяла даже да е на 1 годинка и нищо да не разбира. Недоумявам какво си обяснила на дъщеря си и тя как го е приела. Поне нещо купи ли й в замяна?

# 126
  • Мнения: 1 877
Аз до ден днешен нося дълбоки гащи и дори и да имах момиченца,нямаше от толкова малки да ги уча да носят "прашки".Струва ми се нехигиенично и дори нездравословно

# 127
  • Мнения: 865
пълно безумие #Cussing out

# 128
Преди дъщерите ми да навършат поне 13 не смятам да и купя прашки.За мен това бельо изобщо не е предназначено за малки деца и слагането му на такива е меко казано нелепо

# 129
  • София
  • Мнения: 1 105
Много бях учудена, когато купувайки бельо за моето дете (момче е), във витрината видях прашки за момиченца. Това беше преди 1-2 години. Направо се изумих, вярвайте ми. За това няма да коментирам желанието на майките, които авторката на темата е чула, ама хич няма да коментирам!

# 130

Общи условия

Активация на акаунт