3-годишни момиченца с прашки?

  • 12 619
  • 130
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 868
А каква е минималната възраст, според вас, за обуване на прашки? По наше време беше ясно - прашките се появиха ехеее, когато вече сами си купувахме бельото, но за децата ни как ще се реши кога може?

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 12:43 от Янита

# 91
  • Мнения: 967
Можеш да почнеш да мислиш по въпроса, когато детето поиска, но на 3 години ???? само му е некомфортно.

# 92
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
А каква е минималната възраст, според вас, за обуване на прашки? По наше врме беше ясно - прашките се появиха ехеее, когато вече сами си купувахме бельото, но за децата ни как ще се реши кога може?
Аз мисля пак по същия критерий да разрешавам. Като почне сама да си купува дрехите - тогава. (Да не се бърка със "сама да си печели парите", че тогава ще има да ходи с памперс гащи до 25)
Когато започна само да й давам пари, а тя сама да избира и купува. Предполагам, че не преди 14 ще настъпи този момент, а предвид не особено ласкавото ми мнение за хигиеничността на прашките - дай Боже и по-късно.

# 93
  • Мнения: 3 146
Само веднъж съм виждала 3 годишно моми4енце с прашка и ви казвам, 4е много ми хареса.Беше на едно ревю в Бургас, малката излезе с прашка и един шал вързан на една страна, а нагоре имаше още един шал.

Ревю с 3годишни деца? Е това ако не е извратено. !!!
Имам приятелка в рекламния бизнес и познава доста от децата, които се явяват на кастингите за децата от рекламите. Имало разни, особено момеченца, които вече на 4 знаели как да се рекламират. Например идва и казва: "Аз съм мини-мис България за 2006..." и разни подобни. Били наиситна разкошно красиви деца, но порастват май доста бързо...

# 94
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Защо толкова се държи на това децата да са загащени - "опасани", както казваше навремето баба ми? На моите момичета редовно им се виждат я кръстовете, я коремите, но това не ме притеснява. Пропускам ли нещо? (Дали пък да не питам в темата за закаляването?)
Аз си го обяснявам така: за бъбреците и яйчниците вече са отговорили, но има и още нещо, според мен, важно - детето до 2-3годишна възраст е било с памперс, който топли малко повече кръста от гащите и е изнежено мястото там. Би следвало да има период на адаптация, а не изведнъж да се лъсне с гол кръст.

По темата - не бих купила и позволила на малката си дъщеря да носи такова бельо, защото аз не го одобрявам за деца.
А и не одобрявам също и коментирането на други какво са казали, че някой чул и т.н.

# 95
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Хм, дъщеря ми е на почти 9 години и не си е помисляла даже за такъв вид бельо. НЯма и да го получи, де.

От друга страна, децата до 3 годинки не бива да се излагат дълго време на пряка слънчева светлина. Пък цялото им дупе да предложа за "опичане", няма как да стане. newsm78

# 96
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз като Бу.
Докато аз им купувам дрехите, прашки няма да купя. Бикини - да. И сега ходят през лятото с бикини.

# 97
  • София
  • Мнения: 248
Твърдо съм против. Не е полезно за малки момиченца. Да не казвам, че не е и удобно.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 877
Ох, аз съм втрещена от идеята!!! Дори не знаех, че има прашки за деца (ама съм неосведомена Mr. Green). Всички аргументи против вече са изтъкнати по-горе (хигиена, настинки, запазване на детското у детето и пр...), та да не се повтарям.

# 99
  • Мнения: 3 211
Потресена съм, имам дъщеря почти на 5 годинки и гледам гащичките да са й по-дълбоки, та да не се разгащва.Такива майки за мен са луди!
и аз така
всякакви ненормални има Twisted Evil

# 100
  • Мнения: 3 271
Аз като я обли4ам в рокли4ките се притеснявам, 4е е с гащи и сяда, насам натам по мръсните пейки  Sick

Както казах аз й слагам тънки къси панталонки върху бельото като е с пола/рокля и не я мисля нито за сядане, нито за пясъчници и пързалки  Peace

# 101
  • Мнения: 1 733
Аууууууууууууууу, простотия!!!

# 102
  • София
  • Мнения: 1 849
И аз не бих й купила, но една вечер я видях как си направи гащичките като прашки. Стана ми много смешно, но й обясних, че само мама ходи с такива гащички и от тогава не го е правила.

Иначе и аз преди няколко дни си мислех дали да не й купя от гащичките за памперс за лятото. Тези които съм й ги купувала преди 2 години още й стават и на мен ми се струват страшно удобно.

А боксерките на Овиес ги има за 3 годишни. Гледах ги в събота, много са сладки, за зимата ще й купя непременно.

# 103
  • Мнения: 5 228
Не знаех, че има прашки за деца.

# 104
  • Мнения: 240
Звучи ми абсурдно, като знам, че Таня полудява ако гащите и влязат в дупето и докато не ги извади не си намира место просто, а да не говорим за прашки.
И моята е същата. Това е пълен абсурд! Sick

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт