Борбата с подкожните косми

  • 237 541
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 113
Избелва,затова писах "по желание",но пак е полезен за целулита през останоллото време.И аз не слагам в момента лимон.
Зехтин има в малки разфасофки от 0,500 л. по магазините и са по 3-4-5 лв.Аз си купувам салатен  newsm62   chef  и го изразходвам по предазначение и за това,пък и за стомаха е полезен

# 46
  • София
  • Мнения: 2 271
Ааа, чудесно!
Значи ще си търся малко зехтин да си имам, че и в други разкрасяващи рецепти съм го срещала. Пък може и да започна да го ползвам по предназначение  Simple Smile
Благодаря!

# 47
  • Мнения: 123
Охх и аз го имам този проблем. Когато си махам космите с епилатора, едно 70 % ми врастват вътре, ама не всички са на дълбоко, повечето се виждат и си ги гледам как си растът под кожата и тва си е. Единствения начин да ги махна е с игла, ама тогава краката ми стават ужасно зле, цялите в рани Sad. После се нервирам и почвам да ги бръсна, ама явно самата ми кожа на мен си е такава и дори като се бръсна си ми личът дупчиците и тъмничко от косъма в дупката.........не мога да разбера кожата ми е тънка ли какво. просто нито един метод не ме усторйва за тези скапани крака Sad. Сега вече е лято, краката са ми в ужасни белези, а и пъпки и май ще ходя цяло лято с дънки Sad. Имам чувството че само аз го имам този проблем, чудя се на дерматолог ли да ида, този крем който казвате на Вийт ли да си взема или какво??? Незнам вече, какво да правя Sad. Ако има някой като моя проблем да помага с идейки, а аз ще пробвам и ваште които сте казали, дано този път ми помогне нещо.

# 48
  • Мнения: 208
А кремът на Вийт става ли за триъгълника?  Embarassed

 Blush и аз имам врастнали косъмчета там  #Sniper
питах аптекарката и ми каза, че става  newsm78 а дали става незнам  някой ако е ползвал да каже  smile3547

Аз го ползвам само върху бикини линията.

# 49
  • Мнения: 2 199

Аз го ползвам само върху бикини линията.


Има ли ефект  Blush

# 50
  • Мнения: 208
Аз почти нямам проблем с врастнали косми там - рядко се появяват 2-3 подкожни. Моят голям проблем са краката. Забелязвам известно подобрение - отскоро ги мажа и при това не всеки ден както е в указанията върху кремчето.

# 51
Абе има един нов крем на Veet ,който като се мажеш премахва тези гадни подкожни косъмчета  #2gunfire,та някой да го е ползвал или отзиви да е чувал?  Whistling

# 52
  • Мнения: 952
днес си купих крема на Вийт, засега още не мога да кажа има ли ефект или няма, при първия резултат веднага ще пиша. На опаковката пише да се използва върху краката,бикини линията и подмищници. Peace има и още едно мазила за подкожните косми на фирма Лед  е,казва се Керапил имаше и тема за него, но мацките използва ли Керапил и Вийт, казват че от крема на Вийт са по доволни Peace

# 53
крема на veet го ползвам вече повече от седмица и има малко подобрение. Предполагам че трябва поне месец да мине за да има желания ефект

# 54
досега си мислех че са единици случаите като моя с подкожните гадове, но явно много жени го имат; при мен проблема вече е че само бръсна и пак подкожни, особено триъгълника; ще го пробвам и аз този вийт

# 55
Е добре,навих се и аз да го пробвам  Joy

# 56
Искам и аз да разкажа за моята борба с подкожните косми.
Ползвам епилатор от много време и нямах никакви проблеми допреди 2 години. Оттогава космите ми по краката започнаха да растат навътре и с колкото повече неща ги мажех, те повече се увеличаваха. От няколко месеца обаче положението стана трагично. Повече от половината косми не могат да пробият кожата, превръщат се в пъпки, а след това и в грозни кафяви петна....Нищо късо не мога да сложа естествено, гледката хич не е приятна. Ексфолирах се всеки ден в продължение на месеци с какво ли не, то не беше утайка от кафе, сода бикарбонат, гъба луфа, опитвах с брънач и кола маска, защото реших, че проблемът е в епилатора, но...нищо Sad Да не пропусна да кажа, че последователо си купих и всички налични кремове на пазара за врастнали и подкожни косми - Kerapil, Veet, пробвах и някакво мазило със салицилова киселина по препоръка на една козметичка, после Адвантан крем, тръгнах на солариум, за да хвана малко тен не се личат толкова и пак няма отърване....За Veet само мога да кажа, че много ми омекотява кожата.
Накрая ми писна и отидох на дерматолог преди 3 дни. Отдавна е трябвало да го направя Confused Лекарката ми каза, че не е виновен епилаторът, това си е кожно заболяване и ще си се проявява независмо дали бръсна или скубя космите. Диагнозата ми е фоликулит - едно друго момиче във форума е споменало същото. Може да се прояви дори и при мъжете. Лекува се, но трябва време, за да се възстанови кожата. Изписа ми цяла рецепта с лекарства, като ги видях ми се кръстосаха очите, но тя ме успокои, че в аптеката ще ми ги смесят в две шишенца с течности и една маска. Сега се мажа вечер и сутрин с течностите, а маската си слагам сутрин преди да ида на работа и като се прибера я измивам. Дерматоложката ми забрани изрично да се мажа с каквото и да е друго освен изписаното, за да не се запушват фоликулите, само от време на време да слагам бадемово масло, защото от тези лекарства се изсушава кожата. Вече три дни се мажа, но започнах най-после да забелязвам подобрение - някои доста упорити подкожни косми, които можех да махна само с игла ( и да си направя хубав белег разбира се) пробиха кожата сами Simple Smile Знам, че ще трябва да мине доста време за да се оправят нещата напълно, но ще си струва да се отърва и да захвърля дългите панталони през лятото.....
Та моят съвет е - ако и при вас са толкова упорити гадовете, по-добре идете на лекар, за да не се мъчите и да си правите експерименти без резултат ooooh!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 040
Аз реших проблема с врастналите косми като почнах да се бръсна.
Вече където и да отскубна косъм започва да расте подкожно.
Имам белези по краката от преди 3 лета и на триъгълника имам петънца за спомен от преди 2-3 години. В момента само с тези петна се боря, тъй като и заради бременноста спряха да ми растат космите.
Не разчитам на никакви мазила, просто ги 'стимулирам' чрез бръснене да растат по-дебели и да пробиват сами. Вярно, че си усложнявам живота, защото по-често се налага, но предпочитам така, отколкото да се чудя как да ги извадя.
Изобщо много ме е яд, че съм почнала навремето да се епилирам краката - имам 20 косъма на кръст и толкова поразии да си направя заради тях. Cry

# 58
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моите домашни любимци пък - космаците на краката са друга мода Twisted Evil
не растат навътре, а стоят като залепени за кожата, т.с излизат навън, но не нагоре и затова ми е трудно да ги епилирам без да ги разроша с иглата първо...което пък ми отнема много време и им се ядосвам с повод!
това ексфолиране, пилинг, нищо не ги стряска Close

# 59
  • Мнения: 2 199
моите домашни любимци пък - космаците на краката са друга мода Twisted Evil
не растат навътре, а стоят като залепени за кожата, т.с излизат навън, но не нагоре и затова ми е трудно да ги епилирам без да ги разроша с иглата първо...което пък ми отнема много време и им се ядосвам с повод!
това ексфолиране, пилинг, нищо не ги стряска Close


имам много малко но
и моите са такива, успоредни на кожата е има и един на 100 заблуден който прави пъпка ама другите всичките такива
но пък това е хубаво, защото са много близо до повърхността и ако кожата се ексфолира или потърка с кърпа  косъмчетата се 'спасяват'
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт