ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 2

  • 131 139
  • 567
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 120
микки,хъни ми обясни по същия начин.утре сутринта ще действам  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 4 370
На двора имаме един чемшир и брат ми иска да го подреже в някаква форма. Някой може ли да ми даде линк със снимки на вече оформени храсти! Благодаря ви предварително!

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.fidusbg.com/







 Joy Joy

# 33
# 34
  • Мнения: 4 370
secretgarden, honey13, страхотни сте , благодаря ви много!  Hug

Ако брат ми се справи с такова произведение, ще го снимам и ще ви се похваля!

# 35
  • Мнения: 1 120
Ако брат ми се справи с такова произведение, ще го снимам и ще ви се похваля!
ако направи нещо такова,веднага го викам и у нас  Laughing

# 36
  • Мнения: 555
В двора си имаме азалея на 10 г., която никога не е мръзнала.....
Малка подробност, но азалеите и рододендроните са свободно разпространени във високите части на Хималаите.
Има външни (градински) азалеи (по- висока цена - 10-15лв) и вътрешни (стайни) - около 5-6 лв. за един и същи размер. (Има и малка разлика в листата, но ми е трудно да я опиша). Стайните загиват ако се оставят навън през зимата, докато външните нямат проблем и при -20оС  newsm12

Основно за тях е ,че е необходимо да не са на пряка слънчева светлина (южно изложение) понасят дори север (по- продължителен цъфтеж).

 ljuboznatelna,
 не знам каква ти е почвата, но когато се сеят,се  слага торф (по- евтиния вариянт е иглолистна). и през няколко години  пак им "поръсваме" по малко.   

nezito,
характерно за холандските цветя (май за сега азалеите и рододендроните са основно от там)  се сеят в събстрат от кокосови влакна и ги хранят с торове и хормони, докато в Бг. имат и пръст, и тор, и перлит..... "цаката" им е да се извади от саксията (но не когато цъфти), много внимателно да се отделят от "почвата" корените  (без да се подрязват!!!!!) и поне за 1 нощ да киснат във вода. (ако не се изпълни гореописаното за 2-3 години ни загиват, тъй като корените, нямат възможност да се разстелят и прораснат извън формата на саксията - толкова са нагъсто)

Щях да забравя ..... Странджанската зеленика е рододендрон, естествено разпространен в Странджа и на 1-2-3 места в Ст. планина.   

Вечерница,
не се подрязват само се отстраняват изсъхналите!!!!!!

 Hug

# 37
  • Мнения: 95
Честно да си призная, не ми е точно тук мястото, че съм от най-пишман градинарките и понякога задавам смешни въпроси, но...  Embarassed все пак имам желание да се уча, а и за първа година имам голяяяма градина с много поле за изява. И тъй като преди време ми помогнахте с тревните смески, сега да ви питам- има ли видове катерещи рози, които да виреят на сенчесто място? И кога е моментът да ги засадя? Благодаря предварително, и със сигурност ще имам още питанки към вас, учителки   bouquet

# 38
  • Мнения: 11 315


Вечерница,
не се подрязват само се отстраняват изсъхналите!!!!!!


Много е възможно да си права. Аз засадих миналата есен мини рододендрон (така казват на градинските азалии тук) и се скъса да цъфти. Сега гледам, че никнат нови клонки и туфичката раста. Разчистила съм изсъхналите цветове. Насадила съм я под бял бор. Дано да е добре там, те нали държат почвата кисела по естествен път.
Днес си купих две рози - бяла и розова. Дано да се хванат. Ще ги бодна довечера. Хем луната пълнее в момента, което е добре за садене.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 775
Запис.

# 40
  • Мнения: 2 631
Вчера си краднах Embarassed червен трендафил - 3 бр. и ги боднах, както го описахте.
Обаче няма да издържа 1 год. да им държа бурканите, т.е. нетърпелива ще съм!? Crazy
Вие кога им махате бурканите? newsm78

Харесах си и оранжев трендафил, но да видим, кога ще си крада!?

За чемшира пак, да питам - засадих си тази година, на не много удачно място, май, но ме притесниха, че това чудо, като се хванело - нямало оттърване от него. Така ли е!? newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 1 775
За чемшира пак, да питам - засадих си тази година, на не много удачно място, май, но ме притесниха, че това чудо, като се хванело - нямало оттърване от него. Така ли е!? newsm78
Има отърване. Мъжът ми взе препарат, който ако напръскаш листната част на растението всичко се унищожава до корен.
Трендафила как го разсаждаш? От клонка ли? Има ли тънкости?

# 42
  • Мнения: 2 631
Lovi,
благодаря!  bouquet
За саденето на рози/трендафил прочети на предишната стр., да не се повтаряме, а и аз съм начинаеща - не следва, да давам съвети! Wink

# 43
  • Мнения: 410
 Кажете, моля, как да насиля хортензията на- после да цъфне? С какво ли не я торих, е не ще!
 Имате ли вече градинарски тен? Аз съм на потник и ръкавици изгоряла! Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 1 775
Кажете, моля, как да насиля хортензията на- после да цъфне? С какво ли не я торих, е не ще!
 Имате ли вече градинарски тен? Аз съм на потник и ръкавици изгоряла! Grinning
За хортензията не знам, аз преди два месеца засадих няколко и чакам да видя какво ще стане. За тена имам си, но не на ръкавици, не се научих. Сега пресадихме с мъжа ми един божур. Бяхме в спор, дали ще се хване ( според мен закъсняхме) но ще видим.
Гале, сетих се, че хортензията трябва да е на сянка. И при нас още не са цъфнали, май/Май е още рано за тях newsm78.
Вечерница, казаха че е по- добре или рано пролетта или есента. Но ние не издържахме и ще видим.

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 18:27 от Lovi

Общи условия

Активация на акаунт