ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 2

  • 131 132
  • 567
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
nezito, това пред къщата кипариси ли са? Ако да - откъде се снабди с тях? Питали сме в няколко разсадника, но нямат. В един магазин ни казаха, че доставят по поръчка, но беше толкова малък магазин , че се съмнявам, че става дума за този вид високи кипариси, който искаме.

# 16
  • Мнения: 668
Теди, благодаря, ще се възползвам от поканата, но ще е по-нататък  bouquet
А това с японската дюля непременно ще го пробвам есента - дано не се натровим Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 3 664
Хайде и аз в новата тема Grinning

Снабдих се с катереща роза, през празниците ще я садя  Grinning

# 18
  • Мнения: 6 501
nezito, това пред къщата кипариси ли са? Ако да - откъде се снабди с тях? Питали сме в няколко разсадника, но нямат. В един магазин ни казаха, че доставят по поръчка, но беше толкова малък магазин , че се съмнявам, че става дума за този вид високи кипариси, който искаме.
Ако имаш предвид двете високите-това са пирамидални хвойни. Много са хубави,но напоследък нещо съхнат,то се вижда и на снимката. Sad

# 19
  • Мнения: 1 120
сутринта слезнах и засадих декоративни слънчогледи в двора.надявам се да не изгният  Thinking
засадих и няколко стръкчета червен босилек.
аса,как ще садиш катерливата роза?не ми е ясно това с буркана  Blush

# 20
  • София
  • Мнения: 3 664
lamita , купих я вкоренена. С буркан не знам как става.

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тези, които отглеждате рододендрони - предпазвате ли ги по някакъв начин през зимата? Четох някъде, че трябва да се прави през студовете, много ми харесват и искам да си взема, но не зная никакви подробности зяа отглеждането им Rolling Eyes
Направи ми  впечатление, че нашенската зеленика изглежда досущ като рододендрон, а за нея знам, че не вирее навсякъде Confused


зеленика:                                                                   рододендрони:

# 22
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте,да се разпиша и аз за темата.Момичета звънях в два разсадника в София и нямат розово Фламинго като на ljuboznatelna  .Много ми хареса и искам да си го купя,но помагайте от къде.В краен случай ще мисля нещо за Пловдив,но в София ми е по-удобно,защото пътувам всяка седмица поне по веднъж.Благодаря ви предварително.

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тези, които отглеждате рододендрони - предпазвате ли ги по някакъв начин през зимата? Четох някъде, че трябва да се прави през студовете, много ми харесват и искам да си взема, но не зная никакви подробности зяа отглеждането им Rolling Eyes
Направи ми  впечатление, че нашенската зеленика изглежда досущ като рододендрон, а за нея знам, че не вирее навсякъде Confused

здравей, за отглеждането им конкретни съвети не мога да ти дам, но през уикенда бях на разходка в един парк. специалното на този парк е, че е дълбоко в гората, в средна Германия и там растат родендрони. сред дърветата... някои екземпляри бяха доста високи, около 2 - 2.5м. 

Разбира се паркът е създаден, рододендроните не са саморасляци. но след като оцеляват тук, а зимата е по-студена и влажна от БГ, защо да не можеш и ти да си го гледаш??? не вярвам някой да се занимава да си зазимява, но все пак дърветата наоколо пазят завет и това може да ги предпазва.

иначе са разкошни. ще се опитам да пусна снимки като имам време.

успех  bouquet

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
как ще садиш катерливата роза?не ми е ясно това с буркана  Blush
Ламита, не съм Аса, но аз процедирам така с розите-всякакви видове. След като е прецъфтял цвета, отрязвам клонче поне с три пъпки и засаждам директно в почвата. Отгоре буркан или отрязана бутилка от 2л ПВЦ. Поливам всеки ден. След около 40-50 дни махам бутилката. В повечето случаи дори има покарали нови листенца.

# 25
  • Мнения: 6 501
Аз имам рододендрон на вилата. Имам го  от няколко години,а е все така мъничък както когато го засадих. SadКазаха ми че издържат на студ и не съм правила нищо специално за зимата. Разлиства се,цъфти,но не расте ...не знам защо.

# 26
  • Мнения: 11 315
Аз имам рододендрон на вилата. Имам го  от няколко години,а е все така мъничък както когато го засадих. SadКазаха ми че издържат на студ и не съм правила нищо специално за зимата. Разлиства се,цъфти,но не расте ...не знам защо.
Май трябва да се подрязват.
Аз в момента водя борба с мъжа ми да си вземем два храста, ама кога ли ще е ooooh!

# 27
  • Мнения: 2 631
микки, как така, да е прецъфтяло клончето, а да има пъпки!?  newsm78 Обесни, като на съвсем пишман-градинар, като мен! Crazy

# 28
  • Мнения: 668
Да копна и тук обяснението как да си захванем роза от прецъфтял стрък:

"От този стрък роза режеш парче, което да има 3 пъпки. Забождаш 1/3 в земята, т.е. едната пъпка да остане в почвата, слагаш малко тор (оборски, ако имаш), поливаш и захлупваш с по-висок буркан или пластмасово шише, на което си отрязала дъното. Не е хубаво да е на много слънчево място докато се вкоренява. Така стои цяла година като го поливаш и ториш понякога. На втората година махаш буркана, пресаждаш на слънце и си имаш нова роза
Аз поне така правя."
Тук да доуточня - пъпките се казват още и очета. Това е мястото от където излизат листата.

# 29
  • Мнения: 2 631
ОК!  bouquet
Т.е. не цветни пъпки се има предвид!

Общи условия

Активация на акаунт