Ленено семе - здраве отвътре

  • 155 007
  • 320
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 239
Аз не успявам да го смеля никак  Blush Ножчето на пасатора ми не улучва толкова малки и хлъзгави семенца, а кафемелачка нямам. Искам да си купя само за тази цел, но не знам каква  Thinking Те са също с ножче. Вие с какви го смилате това ленено семе  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 7 798
Аз на кухненския ми робот, имам специална малка купичка с ножчета за смилане на семена- всичко става на прах.  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз вчера си смлях цялото пакетче, което имах и си го прибрах в буркан. Кафемелачката ми е най - обикновена - Филипс. Смели го много добре, даже малко финно newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 7 798
И нали знаете, че лененото семе се държи в хладилник.  Peace

# 49
  • Мнения: X
И нали знаете, че лененото семе се държи в хладилник.  Peace
Наистина?! newsm78 Това не го знаех, благодаря Peace

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу,спомням си \като малка\, че го дъвчех..Мам си...дали съм го изаквала newsm78 hahaha

Имам предвид все пак да не се гълта цяло  Laughing Сдъвкването е ок, но ако е смляно или счукано на ситно, по-голяма е гаранцията.

Бу, мисля че и за децата също препоръчват ленено семе но в ограничени кол- ва.
Всъщност преди време ровехме усилено по тази тема и Iva_D намери статии, които казваха, че т.к. не е изучено действието върху деца и прочее, в еъзможно да има нежелани странични ефекти... и се отказахме, разбира се. В смисъл - отказахме се да даваме редовно - аз поне, по едно време й слагах в овесената каша олио от ленено семе, но след тези статии спрях.

И нали знаете, че лененото семе се държи в хладилник.  Peace
Защо лененото семе  Rolling Eyes За олиото от ленено семе - задължително, защото иначе гранясва и добива по-остра неприятна миризма, но на самото семе нищо му няма, като стои отвън.

# 51
  • Мнения: 332
преди години бях чела някъде че олиото от ленено семе е много полезно за косата- за гъстота и блясък.Сутрин на гладно по 1с.л ленено олио в продължение на 1 месец.може да пробвам.
А не ти ли пораства и дупето от калориите който има.Все едно според мен да изяждаш всяка сутрин по 1 л олио newsm78
[


Извинявам се за неточността.намерих статията става въпрос за царевично олио.пие се след закуска и вечеря по 1 с.л. цял месец.съжалявам ако съм подвела някой.

# 52
Калориите са към 365 на 100 грама.

# 53
  • Мнения: 437
А откъде си го купувате де?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 816
А откъде си го купувате де?
Има го в диетичните магазини и във всички големи супермаркети(Пикадили,Била ит.н.). Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 4 867
А аз не разбрах откъде може да се купи ленено семе.

Преди време си купувах от един супермаркет, но го направиха част от смотаната верига Фамилия и вече не продават такива благинки.

# 56
  • София
  • Мнения: 239
В София по Фантастико на щанда с диетични храни при суровите ядни  Peace

# 57
  • Мнения: 1 080
Оказа се,че имам в къщи 200-300 г, помня че по едно време го пиех за разхлабване като го накисвах в гореща вода вечер,а на сутринта трябваше да изпивам слузестата течност,която се получаваше. Не беше никак приятна, за предпочитане е смляно с малко мляко сутрин на гладно или вода. Така го взех тази сутрин преди закуска. Темата е чудесна, много се радвам, че авторката ме подсети за този ценен природен продукт. Стоеше в шкафа и ме чакаше в плика......

За питащите от къде да го вземат,аз съм го взела от Женския пазар,но наистина беше доста отдавна преди повече от 5 години (искам да кажа във връзка с това,че на семето нищо му няма, въпреки дългия престой, дори вкусовите му качества са си същи, не само външния вид). Предполагам,че и сега има. В Младост-3 в магазин "Дар"! В малки пликчета при диетичните продукти наравно с беления слънчоглед, тиквено семе, орехи и т.н. Мисля, че и по аптеките може да се намери!!!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 220
Продават го в аптеките  Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 570
Да, има го в аптеките.
Аз го смилам с пасатора на миксера. Изсипвам едно цяло пакетче в дълбока и висока купа и пускам пасатора. После си го прибирам в някаква малка кутия за храна и имам за седмица или 10 дни. Аз също го слагам в салата или 1с.л. разреждам с малко вода и го изяждам. С овесени ядки също е много подходящо. Допада ми вкуса му.

Общи условия

Активация на акаунт