Ленено семе - здраве отвътре

  • 155 011
  • 320
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 332
къде се продава лененото семе и има ли разлика между семената и олиото.кое е по полезно.

# 31
  • Мнения: 332
преди години бях чела някъде че олиото от ленено семе е много полезно за косата- за гъстота и блясък.Сутрин на гладно по 1с.л ленено олио в продължение на 1 месец.може да пробвам.

# 32
Вивиан виж в табличката как след някой малса има в скоби (good eats) това мисля е сложено точно, за да покаже кои са най-добрите и безвредни за ядене.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Аз признавам, че не прочетох в детайли статията и ме мързи да проверявам. Ако не го пише - лененото семе задължително се начуква или смила. Ако се консумира цяло се наблюдава ефектът "Маймун влязъл, маймун излязъл" Mr. Green

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само да добавя, че лененото семе е и лаксатив.

# 35
  • Мнения: 3 456
Аз го ям просто така без нищо. Гребвам си в една лъжица и го схрусквам.

# 36
  • Мнения: 2 673
Бу,спомням си \като малка\, че го дъвчех..Мам си...дали съм го изаквала newsm78 hahaha

# 37
  • варна
  • Мнения: 564
преди години бях чела някъде че олиото от ленено семе е много полезно за косата- за гъстота и блясък.Сутрин на гладно по 1с.л ленено олио в продължение на 1 месец.може да пробвам.
А не ти ли пораства и дупето от калориите който има.Все едно според мен да изяждаш всяка сутрин по 1 л олио newsm78

# 38
благодаря за темата на zizi top, направо ми отвори очите, а мъжо вече е навън да го купува..... Simple Smile

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
как смилате семената?Ако нямате кафемелачки Embarassed newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 3 816
как смилате семената?Ако нямате кафемелачки Embarassed newsm78
Мисля,че можеш да ги счукаш в хаванче семената. Peace

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
питам,защото преди опитах със сусамовото,ама нещо не успях да се справя и си купих сусамов тахан
днес си купих ленено семе,ще опитам и него в хаванчето
А семето или олиото е за предпочитане? newsm78

# 42
  • Мнения: 2 959
И аз редовно използвам лененото семе, всекидневно по 2суп.л. Доволна съм, наред с ценните омеги, наред с лаксативните си способности, доста помага и за добрият вид на кожата/ има антивъзпалително действие/, но също и подпомага доброто настроение, увеличавйки нивата на серотонина.

...поместваме таблица със съд-ето на омега-киселините в хранителните продукти...
Но към табличката за източници на качествени Омега 3 бих добавила и киноа, салба, оризовата обвивка/ rice bran/, дивият ориз.
Клои, аз залагам на семето, просто от олията предпочитам екстра върджин маслиново за салати и когато ми се налага да готвя.
Бу, мисля че и за децата също препоръчват ленено семе но в ограничени кол- ва.

# 43
  • София
  • Мнения: 10 858
А можете ли да дадете някакво съдържание на калории Praynig

# 44
  • Smallville
  • Мнения: 994
как смилате семената?Ако нямате кафемелачки Embarassed newsm78
Мисля,че можеш да ги счукаш в хаванче семената. Peace
Не става,много са хлъзгави семенцата.Аз също нямам кафемелачка,но го смлях с пасатора на миксера,като сложих една салфетка на отвора и я стиснах,за да не хвърчи Peace
Ръся го върху салата или ям с лъжицата,по скоро го пия с вода,защото много ми лепне по зъбите,като се опитвам да дъвча.Това е от мен  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт