ИКЕА

  • 86 671
  • 881
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 2 761

въх недей ,4е тук сме фенки и това си е Naughty


ОК.Ни6то не съм казала,и не съм писала тук. Grinning

# 841
  • Мнения: 5 622
Буба, на това легло можете да легнете цялото семейство, много е голямо
кутиите отдолу не се комплект естествено
всичко се купува отделно
леглото няма подматрачна рамка, помня че в БГ я правихме, матрака пак е отделно

не си ходила на най-изветния бар за лятото? къде си била?
срамота!!!!!


http://malena2004.multiply.com/photos/hi-res/280/3?xurl=%2Fphoto … 2Fphoto%2F280%2F3
http://malena2004.multiply.com/photos/hi-res/280/26?xurl=%2Fphot … Fphoto%2F280%2F26
http://malena2004.multiply.com/photos/album/280/TotallyRomantic


Мда, същото като от каталога(само дето аз го искам с чекмеджетата  Heart Eyes) А къде мога да го видя наживо?(къде е този бар и работи ли зимата?Гледам е на плаж?!)

Казваш голямо- в каталога пише, че е единично- 96/208. Че не е детско е ясно, но и с размер на спалня не е. Тъкмо няма да се налага да го сменям като расте(освен ако не ни омръзне..Абе аз да го купя, пък ще му мисля после  Blush )

Иначе къде съм била- навсякъде другаде, не и във Варна май...  ooooh!

# 842
  • Мнения: 5 622
Буба при нас го има леглото, проверих чрез интернета, струва 60 евро и отделно ти трябва матрак,подматрачна рамка и чекмеджета, вземи и отстрани едно vikare да не пада детето ако те е страх. Вземи един по-голям бус Laughing и пристигай!
Пътя през Румъния ще ти излезе само 100 евро за бензин в 2 посоки, ама ще пазаруваш на воля в най-големия търговски център в Европа, имаме даже 2 икеи!

Чакай, пиша ти на Лс, да не задръстваме тук с писанията си  Hug

# 843
  • Мнения: 292
Леле,и за6то 6те си поръ4вате боклуци от ИКЕЯ,




въх недей ,4е тук сме фенки и това си е Naughty

освен това в ИКЕА  НЕ всичко е евтино... ;
до сега каквото сме купили няма грешка при нас и не е мръднало Peace

точно така Peace

това е фенски клуб и който не му харесва да се направи анти икейска тема и да си пише оплаквания.
Според мен нещо вие сте объркали в схемата на сглобяване, като не се оправяте що не си викнете помощ от икеа?Има там означение в схемата ако се чудиш обади се в магазина. Така по -добре вместо да обиждаш.
Знам за кой гардероб става дума, някои "серии" от него са в по-тъмна боя, но можете да погледнете предварително в магазина какво е изложено, пък като не ви изнася върнете го, бе хора!
И недей да сравняваш Троянските мебели с икеа,това са различни СТИЛОВЕ!
В икеа може да комбинираш нещата, къде другаде имаш такова нещо?
Освен това са евтини изделията като цяло, за обзавеждане на апартамент под наем стават идеално!

# 844
  • Мнения: 292
Забравих-имат ли троянски мебели в бяло,синьо, черно, червено Mr. Green
Не е нужно всичко да е дърво в едно жилище, белите мебели са супер за апартаменти със северно изложение като моя!

# 845
  • Мнения: 2 761
Виж,не ми давай акъл как да сглобяваме,мъжа ми не е в4ера6ен,нито е първата мебел,която е сглобявал.Да не говорим,4е вси4ко вкъ6ти прави съвсем сам,за6тото аман от гъзоръки майстори...Сглобиха ни една кухня и после 3 пъти идваха да я дооправят.Има голяма разлика в изработката между икейските и останалите мебели.Не мога да върна отворена и нацепена мебел в магазина,нито си струва разкарването за някаква си 4аст.
Единственото не6то,което мога да направя е да не си купувам мебели оттам.


P.S.Троянските могат да ти ги изрисуват във всякакви краски като си поръ4а6 на място.Ние си поръ4ахме маса и столове и пожелахме да ни ги боядисат като цвета на кухнята.Такива ни ги направиха.
Ли4но аз предпо4итам масивното дърво поради много при4ини,които няма да обсъждам тук.

# 846
  • Мнения: 224
Ние имаме мебели от Икеа (купувани преди 5 години в Германия) - 2 легла, скрин, маса zа компютър, диван (раzгъва се и става zа спaне). Леглата са сглобявани и раzглобявани поне 50 пъти, а останалите мебели по 2 пъти. Всичко това е пренасяно до България с най-обикновен автомобил натъпкано на zадната седалка и в багажника.
Е, вярвайте ми, нищо не е мръднало.
Нещата бяха сравнително евтини и смятам, че качеството, което предлага Икеа zа таzи цена е добро.
Моя приятелка от България си поръча мебели от Троян и после се жалваше, че всички са с криви вратички и каzа, че едва ли вече ще иzбере "българското".
Понякога обяче всичко е въпрос на късмет!

# 847
  • Мнения: 7 605
Не мога да върна отворена и нацепена мебел в магазина

То4но в ИКЕА можеШ.  Peace

Ина4е не съм съгласна, 4е тук могат да пиШат само феновете. Всеки има право на мнение и да го иzраzява. Намирам го zа полеzно да ми каzват ако някой техен продукт не е хубав  Peace

# 848
  • Мнения: 2 761
Не мога да върна отворена и нацепена мебел в магазина

То4но в ИКЕА можеШ.  Peace


Аз зна4и и на други се слу4ва,което не е добре.Но 6те се възползваме да ги върна.


Ние имаме мебели от Икеа (купувани преди 5 години в Германия)
Е, вярвайте ми, нищо не е мръднало.
!
Гардероба ми  от немската икея бе6е всъ6тност слова6ки.
Освен това не сравйнявай ка4еството на мебелите или на какво да е купено от Германия от преди години и сега.
Работата е там,4е не6тата се правят така,4е да се с4упят бързо и да се заменят с нови,т.е. само да се пла6та.

# 849
  • Мнения: 7 605
Слу4ва се на други, zаЩото много хора си мислят, 4е могат да се справят сами с монтажа, но не успяват. Или не 4етат листовката с схемата zа монтажа (такъв ексемпляр имам у нас  Close ). Или купуват и установят 4е не йм харесва, не пасва или каквото там ЩеШ. При4ини бол, но в Икеа са много ларж в това отноШение  Peace

Много ясно, 4е продуктите в немската Икеа не са направени в Германия. Един артикул се проиzвежда на едно място но се продава после на всякъде. И аz не съм zабеляzвала спад на ка4еството, имам тени мебели от преди 15 години и от таzи година. По старите ни мебели са иzдържали на МНОГО премествания, пове4е от 5, вклю4ително до 4ужбина и обратно  Wink

# 850
  • Мнения: 6 167

Работата е там,4е не6тата се правят така,4е да се с4упят бързо и да се заменят с нови,т.е. само да се пла6та.

всъщност, е точно така -
Кой иска троянски мебели ( например) за следващите 35 години?
Хората искат мода, искат ниска цена, искат честа промяна. Качеството вече не е от решаващо значение.
Няма ги вече майчините секции, 75та, и ремонт не се прави на всеки 25 години. Консуматорство, кво да пра'иш Wink
Изобщо не съм от върлите фенове на Икеа, искам да вметна.

# 851
  • Мнения: 292
Хората искат мода, искат ниска цена, искат честа промяна. Качеството вече не е от решаващо значение.


Точно така! Peace

И няма да ме е яд ако сина ми надраска, нацапа и счупи нещо, което е нормално за едно малко дете, ще купя ново от същата серия или ако ми хареса нещо ново,което междувременно е излязло.
Троянският майстор едва ли ще ми докара нюанса на боята след няколко години, защото или боята няма да я има, или него няма да го има, или просто по бг начин ще ми кажат че не го прават вече-примерно!

Обадих се от яд на магазина да ги питам прават ли пратки за България-със сигурност този в Австрия магазин е управляван от самата фирма-но ми казаха, че може само до Словения Cry

# 852
  • Мнения: 13 512
Леле,и за6то 6те си поръ4вате боклуци от ИКЕЯ,като в БГ има невероятно хубави не6та,при това от масивно дърво.Вместо до Румъния се разходете до Троян и си поръ4айте директно от фирмите.Освен това дори и със спедиция доставката 6те ви излезе изгодно,вместо о6те едно разхождане,наемамане на автомобил и пр.
В Румънската ИКЕЯ нямам на идея какви са то4но цените,но в Румъния е по-скъпо от Бг определено,да не говорим пък,4е румънейи6ите идват да купуват то4но мебели от БГ.
Икеиските мебели изоб6то не са ка4ествени.Купихме си съвсем прясно голям гардероб,за да ни побира вси4ките дрехи и да да излезе по-евтино.И какво? 3 дни го сглобяваме с мъжа ми,цепи се на няколко места тъпия тала6ит,наложи се да изхвърлим един секретен 6каф,за6тото не е направен както хората и се с4упи,дупките не са пробити както трябва и ..Да не говорим,4е това,което гледахме изложено и това,което полу4ихме в пакет се разли4ава много по цвета.Много съжаляваме и двамата,ама ве4е се минахме...И пове4е няма да повторим.

Аз пък извиках специалист да ми монтира гардероба за стаята на дъщеря ми и го монтира за 1 час...каза, че е песен монтажа.
За троянските мебели- ще ме извиниш...обиколила съм  абсолюто всички фабрики и цехове в региона- и български и чужди/ в Троян съм поне по 2 пъти в месеца/....ами нищо, от това  което се произвежда таам не ми хареса. В момента искам стаята да е само в бяло. След 2-3  години/ горе-долу на толкова сменям почти основно детските стаи/ ще ми скимне да е зелена, после да е златна.... е, такова изобилие на модели  и цветове , не мога да намеря на другоо място. Букирещ ми е по-близо от Троян.
Ако трябва да пътувам 1000 км, няма да го направя, ако ще и подарък да ми направят мебелите.

# 853
  • Мнения: 1 800
Как така се цепи newsm78  Апартамента в момента е 90% икеа. Купила съм от там, не само защото е евтино (бивш студентски живот), но и ми харесват. Модерни са , евтини, а и не се женя за покъщнината си. От западния бряг до източния и обратно на Америка сме се местили и нищо не се счупи.
Абсолютно всичко сме сглобили сами и нищо няма цепнато, надрано. Даже шкафчето на сина ми аз го сглобих сама, не ми се чакаше до уикенда мъжа ми да помага. Планирам за новия ни дом пак да си взема някои неща оттам.
Според мен някои неща изискват повече от 2 души за сглобяване, като този гардероб, тъй като е обемен.
Съгласна съм, че не всичко изглежда добре, но затова можеш да пробваш всичко, да седиш на дивани, да отваряш и затваряш кухни и гардероби до припадък, за да решиш за себе си.
Причината да има тази опция за подмяна на части, е не защото са толкова некачествени, а нали се сещате колко са "сръчни" някои клиенти. И тъй като магазина е на принципа сглоби сам, естествено е да помагат на клиентите си. Казва се знам как да правя бизнес и costumer service Peace Wink

# 854
  • Мнения: 7 605
Аz даже сглобих високите рафтове Билли сама  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт