ИКЕА

  • 86 655
  • 881
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
То_ни,, в събота бях в Букурещката ИКЕА.Отидох с голяма кошница за лампи,които бях харесала в румънския сайт,но като ги видяхме на живо с мъжът ми се отказахме.Вярно,че излизаха много евтино,но така си и изглеждаха.Наистина има много джунджурии за кухнята ,но на този етап ги отлагам.Тепърва ще правя кухня.И за да не сме капо си накупихме стъклария:чаши за безалкохолно 12 бр.за около 8 лв.,кана  за сок,две вази и др.Можеше и още ,но не ни стигна времето,защото отидохме към края на работния ден.Според мен ви трябват поне 2-3 часа, ако не отиваш с готов списък и не се мотаеш.В магазина има кафе,където е много евтино,говоря за Румъния.Мъжът ми се смя,че след двумесечна командировка е трябвало аз да отида и да го заведа да си хапне нещо по-евтинко.
Пиши като се върнеш как са цените в Солун.

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
То_ни,щях да забравя. doh
На колегата на мъжа ми на касата, му прибраха каталога,а аз по случайност  го мушнах в чантата,защото ми писна да го нося в ръка и минах метър.Не знам гърците как са.Ако те интересува нещо конкретно питай,макар че едва ли абсолютно всичко съм видяла.

# 17
  • Мнения: 486
Тук може да се разгледа каталога на ИКЕА online (UK вариант).
А оттук може да се изтегли като .pdf файл.

# 18
  • Мнения: 1 449
То_ни,, в събота бях в Букурещката ИКЕА.Отидох с голяма кошница за лампи,които бях харесала в румънския сайт,но като ги видяхме на живо с мъжът ми се отказахме.Вярно,че излизаха много евтино,но така си и изглеждаха.Наистина има много джунджурии за кухнята ,но на този етап ги отлагам.Тепърва ще правя кухня.И за да не сме капо си накупихме стъклария:чаши за безалкохолно 12 бр.за около 8 лв.,кана  за сок,две вази и др.Можеше и още ,но не ни стигна времето,защото отидохме към края на работния ден.Според мен ви трябват поне 2-3 часа, ако не отиваш с готов списък и не се мотаеш.В магазина има кафе,където е много евтино,говоря за Румъния.Мъжът ми се смя,че след двумесечна командировка е трябвало аз да отида и да го заведа да си хапне нещо по-евтинко.
Пиши като се върнеш как са цените в Солун.

Аз мисля да отделя поне 4 часа, най-добре 6. Обичам да разглеждам подробно и спокойно, което в присъствието на мъжа ми е невъзможно. Вазите са хубави, саксиите също. Имат, гледах, интересни платове, дали е хасе? С количка ли пазарувахте(аз пак мойто си питам)? Ако стигна до кафето  Joy ще хапна, макар мъжът ми да се готви само за рибни специалитети  Mr. Green Ще се опитам и аз да мушна един каталог тогава...  Sick

# 19
  • Мнения: 82
аз също планувам да отскоча до ИКЕА за празниците. Мисля да съчетаем полезното с приятното. Обзавеждаме жилище и има какво да купуваме. Ще пиша отзиви като се върнем..Simple Smile

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да,пазарувасе сколичка(голяма)  LaughingТе се намират на долното ниво.Моя колежка ми каза,че икеята в Лондон била на 3 ет.,но тази в Букурещ май е на два(освен ако не греша).Лошото е ,че не забелязах още в самото начало,че има указани стрелки на пода като в Комо и следвайки ги  разглеждаш всичко. На горното ниво са изложени всички стоки,а долу където са количките е като своеобразен супермаркет.Другият ми проблем беше че бяхме с още едно семейство и така загубих време. Нали знаеш,че на такова място е по-добре да си сам. Лутайки се, видях в последният момент саксиите и кашпите,както и рамки за снимки.                                                               

# 21
  • Мнения: 1 449
Благодаря много   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet! Сега ми е по-спокойно като имам представа как стоят нещата!  Grinning

# 22
  • Мнения: 4 390
Не зная как е в Европа, но в ИКЕА - Канада,  разполагат с малки
листчета и моливчета - всички си взимат и записват номерата на артикулите! /това за обемистите неща/, по-малките неща в количката за пазаруване. Simple Smile
Успех и спорен пазар! Peace

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
каталозите на икея не се ли продават?

редовно си купувам по някоя джунджурия като отидем, стилът им ми допада.
преди две години обзаведохме апартамента главно оттам, мебелите са си добре още.

# 24
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
Не зная как е в Европа, но в ИКЕА - Канада,  разполагат с малки
листчета и моливчета - всички си взимат и записват номерата на артикулите! /това за обемистите неща/, по-малките неща в количката за пазаруване. Simple Smile
Успех и спорен пазар! Peace
А, има даже и книжни сантиметри Laughing.
Тони не можеш да пропуснеш нищо, все едно си в лабиринт, но стрелки ти показват правилната посока. В началото са мебелите и тук-там има дребни неща.Пазарува се с една голяма торба. Като почнат домакинските дреболии има наредени колички. Това е на втория етаж. А след това слизаш долу, при саксиите, цветята и рамките. И накрая те чакат големите колички.С тях минаваш и си вземаш от склада им кашоните с мебелите. На тези листчета дето говори Дивиана ти е начертан маршрута и са написани отделните секции. А и навсякъде има асистанси(не знам как се казва точно на бг.). Питаш тях и те ти обясняват. Навсякъде има книжки- за спалня, за кухнята, за диваните, за матраците. Каталога е в началото и накрая. Наскоро в нашата Икеа пуснаха два вида каталози, един за магазина само, и друг да си го вземеш. Разликата е само първата корица, пише само за магазина. Та внимавай кой каталог вземаш.Почти във всички Икеи е такава организацията.
Всичко което имам е смного добро качество. Само едни кръгли лампички са много крехки и се чупят. А цветята им са евтини и така бързо  растат. Grinning
Не знам колко големи са ти децата, но ако можеш ги остави в детския кът. Мойта е на 2 и половина и е ужас като ходим, не пропуска да седне на диван, нито шкафче да отвори. Детския кът приема от три нагоре, затворен е  и е с учителки.

# 25
  • Мнения: 4 390
Да, вярно, бях забравила за книжните сантиметри. Grinning
А, в детският кът при нас не приемаха по възраст. Има една летва, отчитаща височината на детето -ако минава спокойно под нея - не се класира. Grinning
Храната в ИКЕА /в Канада/ пък изобщо не ни харесва, пълна отврат. Sick

# 26
  • Мнения: 29
Да и в европейската ИКЕА има хартиен метър, моливчета и листчета  Grinning Стрелки също има и е добре да ги следваш за да не пропуснеш нещо, че то малко ли е?!  Party

# 27
  • Мнения: 2 591
и аз съм от феновете на ИКЕА с две ръце  Party Party
доколкото знам, има и в Букурещ, така че ако сте от Северна Бг, ви е много по-близо този вариант  Blush

сравнението с Илиенци е пресилено и глупаво според мен  Naughty

купувала съм си лампиони, кухненска посуда, а иначе съм ползвала тамошни етажерки (поради невъзможността за транспорт не съм вземала мебели  Confused), имат освен това невероятни неща за аранжиране на дома, както и какви ли не други изкушения... цветя, свещи, вази.....

как си мечтая скоро да дойдат и в Българияяяяяя

# 28
  • Мнения: 2 591
каталозите на икея не се ли продават?

по принцип са за разглеждане там, но може да се закупят! в Австрия последно бяха за 4 евро, което е нищо  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 1 826
То_ни, да си жива и здрава. Благодарение на твоята брилянтна идея и малко мрънкане от моя страна, в петък или събота другата седмица ще се разходим за един ден до Солун.

Момичета, според Вас безумие ли е да тръгнем сутринта от Банско с идеята за вечеря да сме се върнали?

Общи условия

Активация на акаунт