Почитатели на руската кухня

  • 29 541
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 036
Ето обещаните от мен рецепти....
Руска салата
Необходими продукти:
250-500г варени обелени картофи
250г варено (или печено) говеждо (или свинско) месо
2 яйца
1 ябълка
2 кисели краставички (160г)
1 малък, изкиснат, обезкостен, солен херинг и пожелание 250г сварено и нарязано на кубчета червено цвекло, сос- малко повече от 1/8 заквасена сметана
1с.л. настърган хрян
2с.л. оцет
1ч.л. горчица
1/2ч.ч. ситно нарязан магданоз и копър
за гарниране:
4 листа зелена салата
1-2 домата
1 яйце
няколко резенчета краставица
Приготвяне: Ябълките се обелват, изчистват се от семето и заедно с картофите, краставиците, месото, яйцата и херинга се нарязват на дребни кубчета. От сметаната, хряна, горчицата, оцета и зелените подправки се приготвя сос и се смесва със салатата. Сервира се върху листа от зелена салата, гарнира се с домати, нарязани за четири, резенчета яйца и краставици.

Сметанов сос
1/2ч.ч. заквасена сметана, 1с.л. брашно, 1ч.ч. месен бульон, 1с.л. масло. От 1/2с.л. масло и брашното се прави запръжка, разрежда се с месния бульон и се долива заквасена сметана. Вари се на слаб огън 5-10 минути. Подправя се с щипка сол и черен пипер и се разбърква с 1/2с.л. масло.

Рецептите са много...ще спомена какви са заглавията на рецептите, и ако някой се интересува ще записвам самата рецепта....
Закуска от Рига
Хайвер от бяла риба
Украинска солянка
Рибена солянка
Украински борш
Московска солянка
Холодник по белоруски
Литовска картофена кремсупа
Ростовска уха- рибена чорба
Тесто за пирожки
Плънки за пиражки
Бьоф строганов
Блини
Литовски пирожки с извара
Котлети "Пожарски"
Пирожки от маслено тесто с плънка от месо
Цепелини- пълнени картофени кюфтета
"Литовски яйца" с извара
Шчи- зелева салата
Сибирски пелмети
Пелмети с масло и сирене
Киевски котлет
Гогол- могол- украински сладкиш
Кулебяка с мая- голям пълнен пирог
Плънка с риба за колебяка
Азербай- джанско пити
Пълнени риби по азербейджански
Печена пъстърва по арменски
Спанак по грузински
Чахохбили- рагу от птиче месо по грузински
Сациви от птиче месо
Сациви от риба
Сос "Сациви"
Кюфта- арменска оризова супа с кюфтенца
Салата от тикви, ябълки и пъпеш
Кавказки шашлик
Пиле табака
Манти с плънка от овнешко месо
Месо по казахски
Салата от ряпа
Нухат Шурпа- таджикска супа от месо и грах
Плов по узбекски
Сира Пийес- салата от лук
Чалоп- студена узбекска супа
Занза

# 76
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Ето обещаните от мен рецепти....


Рецептите са много...ще спомена какви са заглавията на рецептите, и ако някой се интересува ще записвам самата рецепта....


Всичките ли рецепти си ги изпробвала?!?

Щото ако не са изпробвани, няма смисъл да ги пускаш - има толкова много руски кулинарни форуми, откъдето да си ги прочетем сами.  Wink

# 77
  • Мнения: 6 036
Ето обещаните от мен рецепти....


Рецептите са много...ще спомена какви са заглавията на рецептите, и ако някой се интересува ще записвам самата рецепта....


Всичките ли рецепти си ги изпробвала?!?

Щото ако не са изпробвани, няма смисъл да ги пускаш - има толкова много руски кулинарни форуми, откъдето да си ги прочетем сами.  Wink
Голяма част от тях са изпробвани. Записах заглавията на всички които имам, ако някой иска да му запиша рецептата.... Съжалявам ако с постинга си, само съм спамила и няма да са от нужда на никои.  Confused

# 78
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Спомням си, че като ходех на гости при баба ми в Русия, много обичах "песочное пирожное". Бяха пастички някакви, но беше някаква абсолютна разкошотия, хем не съм много-много по сладкишите. Някой случайно да е чувал или ял? Или пък рецептичка?

Записала съм си тези два линка:

http://kuking.net/4_2689.htm

http://www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=3370
Пробвала съм тези от втория, много са вкусни и ефектни.

Ето и още една съвсем лесна и проста рецепта. И бърза.

Песочное пирожное

250 г сливочного масла, 2 яйца, 2 столовые ложки сахара, 25 столовых ложек муки, 400 г конфитюра из вишни или абрикосов.

Смешать компоненты для теста, отделить от него примерно 1/3. Выложить тесто на противень тонким пластом, наколоть вилкой. Сверху намазать конфитюром и посыпать остатком теста, натертого на крупной терке. Запекать в предварительно нагретой духовке около 25 минут. Пирожные нарезать квадратиками и подать к столу.

Не знам дали някоя от рецептите ще прилича на тази на баба ти. Обикновено бабините неща са неповторими.............


Мерси, Labrex! Ще пробвам. А това "песочное пирожное", по което толкова въздишам, не беше на баба ми, а се продаваше в сладкарничките.

# 79
  • Мнения: 784
А знаете ли някаква рецепта за печени чебуреки - в темата има рецепта, но тя е за пържени такива и сигурно има някаква разлика в тестото (едни мои близки ми разказваха за тези чебуреки, като спомените предизвикаха у тях силно слюноотделяне).

Общи условия

Активация на акаунт