Почитатели на руската кухня

  • 29 545
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 906
Аз много харесвам салатите с цвекло. Според мой много скъп приятел руснак, цвеклото се вари или се пече задължително. Аз си го харесвам и сурово. Въпрос на вкус  Laughing.

Лесна рецепта:
Рендосвам сурово цвекло и моркови 1:1. После сол, оцет и олио. Разкошне е!

Цвекло със сметана:
Варено или печено цвекло се рендосва на едро ренде. Осолява се и се разбърква със заквасена сметана. По желание може да се сложи и маринована риба.

Друга:
Рендосват се сурово цвекло, половин ябълка и моркови. Кисели краставички нарязани на ситно. Всичко се разбърква. По желание се слага олио. Сол и оцет има от краставичките. (може да се обърка с майонеза)

# 31
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
За морковите...мъжът ми ги яде настъргани, със захар - така  ги ядял в Русия  Shocked

Да и на мен ми харесва салата от настъргани моркови, ябълка нарязана на кубчета, захар, сол и оцет. Peace

# 32
  • Мнения: 349
Селедка под шубой

Нарежда се на пластове в следния ред, като всеки пласт се маже с майонеза :
- ситно нарязан изкиснат във вода лук, за да не люти много
- ситно нарязана риба- аз ползвам пушена скумрия
- настъргани варени картофи
- настъргани леко сварени моркови
- настъргано варено червено цвекло
- настъргани варени яйца

По желание може да се сложи и пласт настъргани ябълки.

Джемма,    bouquet
Това е една от любимите салати на нашето семейство /без лука/, като за разнообразие заместваме рибата с  пилешко, колбас или без месо, а майонезата олекотяваме с мляко и копър. Някъде из форумите се подвизава като "въздушна". Hug

# 33
  • Мнения: 7 091
Много хубава тема! Почитател съм на руската кухня. Благодаря за хубавите рецепти. newsm78 Имам едно питане за пелмените - сурови ли ги замразявате?  Grinning

Неличка, не знам дали някой ти отговори, сурови се замразяват.
Аз съм върл фен на руската кухня Simple Smile Каквото съм могла, съм взела като рецепти от свекърва ми и свекър ми ( свекър ми е руснак), и пелменница си имам ( Джемма, как издържаш да ги правиш на ръка не знам , от моята пелменница по 40 пелмена наведнъж излизат, аз правя по около 200 и замразявам, направо не знам ако на ръка трябваше да ги правя как бих се справяла ooooh!), и сельодка обожавам, и пироги, боршове и т.н .Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 209
страхотна тема, благодаря моми4ета  bouquet. специални благодарности на джемма , 4е така ме изкушава. тук са едни от любимите ми ястия, а ве4е съм в стил и обеми на  "барьІшня" , не ви е срам и аз душа нося   chef

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Пирог с ябълки
5 яйца
5 с.л.захар
10 с.л.брашно
ябълки белени и нарязъни на резенчета да покрият тавата
В намаслена тавичка нареждаме резенчетата едно до друго(хубаво е да са по големки ,за да не изплуват. отгоре сипваме разбърканите яйца,захар и брашно,може и ванилия.И печем на 180 градуса.
Салатата винегред я знам ,но без фасул.А плънката с кайма за пирожките я запържвам първо преди да я сложа в тестото.
оххх текнаха ми лигите.

# 36
  • Мнения: 1 426
Мясо под шубой

300 г кашкавал
2 яйца
200 г майонеза
150 мл прясно мляко
1 глава кромид лук
500 г свински шол

• Лукът се реже на ситно. Кашкавалът се настъргва на ренде.
• "Шуба": Яйцата се смесват с млякото, майонезата и солта на вкус.
• Месото се нарязва на дребни кубчета и се запържва до златисто.
• В една йена се нареждат месото, лук, кашкавал и се залива с "шубата".
• Предварително загрята фурна на 180 С за около 20-25 минути.

# 37
  • Мнения: 1 426
Уха

Главите, опашките и перките на 4 скумрии (може и костите) като отделите филетата напр. за това ястие тук
За бульона:
1 средно голям морков
1 глава лук с люспите (за по-красив цвят)
2 зърна бахар
7-10 зърна черен пипер
1 дафинов лист
дръжките на 1/2 връзка копър
дръжките на 1/2 връзка магданоз
2 скилидки чесън
1 стрък целина

Зеленчуците нарязани на едро и подправките се варят ок. десет минути в 1 литър вода. След това се слагат перките, опашките и главите, изчистени от очите и хрилете. Вари се на слаб огън, докато месото започне да се отделя. Бульонът се прецежда, месото се отделя.

За супата:
1 морков
1 глава лук
3 картофа
2 с.л. ориз
1 с.л. доматено пюре
1 с.л. вино (може бяло или червено)

Междувременно се задушава моркова и лука. Добавят се нарязаните на кубчета картофи и ориза. Залива се с бульона и когато поомекнат картофите се добавя доматеното пюре, месото и виното. След 5 мин се маха от котлона и се поръсва с магданоз.

# 38
  • Мнения: 331
А рецепта за "Квашеные" краставички имате ли? В тях има и корени от хрян, люти чушлета и листа от касис - само това успях да различа - много вкусни и пикантни. Моля ви - ако някой има рецептата - да помага  Praynig
Мъжо е учил в Москва - и няма да казвам с какво възхищение говори за руската кухня. Благодаря за рецептите - ще го изненадам

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 12:49 от Nadya K

# 39
  • Мнения: 23
Пелмени

Тесото за пелмени се прави от 1 яйце, чаша вода, сол и брашно до твърдо тесто. Остава се да почине 1/2 час. Важна е плънката,която за хубавите пелмени е смес от телешко, свинско и агнешко, сол , черен пипе и повечко лук. Пропорции не мога да кажа, правя на око.


Ооооо да, това е за мене. Освен руските пелмени, харесвам и кавказките пелмени. В "Мис Каприз"(до Плиска) много добре ги правят. Не знам точната рецепта, но са пържени, леко подлютени, абе ... супер. Като цяо обичам руската кухня.   chef

# 40
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
    Ох,темата ви е супер!Да се запиша и аз.Мама правеше селёдка от нашенска замразена скумрия,едвам я дочаквахме да узрее и ...нападение,за нула време нямаше и следа.А кой помни вкуса на пряниките?Лимонные,ваниловые?Мога да дам рецепта.

# 41
  • Мнения: 22 867
    Ох,темата ви е супер!Да се запиша и аз.Мама правеше селёдка от нашенска замразена скумрия,едвам я дочаквахме да узрее и ...нападение,за нула време нямаше и следа.А кой помни вкуса на пряниките?Лимонные,ваниловые?Мога да дам рецепта.

lina kaz , моля за рецептата на пряниките. Преди години пробвах да правя по рецепта от нета, но нещо не ми се получиха. Може пък по твоята да успея. Страшно ги обичам!

# 42
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
     Ето рецептата:
брашно-3ч.ч.,
захар-1ч.ч.,
мед-3с.л.,
масло или маргарин-100г.,
1 яйце,
хлебна сода 1ч.л.
и аромати каквито имаш-канела,карамфил,мускатово орехче,по малко слагай,че са с много силен аромат.
За лимоновите -настъргана кора и малко от сока.
Замесва се бързо тестото,разделя се на топчета колкото голям орех и се пекат в продължение на 8-15мин.при 220-240градуса.
    След като изстинат покривам със захарна глазура-
1ч.ч. захар,
1/2ч.ч. вода
и настъргана кора от лимона или 1п.ванилия.
Вари се докато се посгъсти,но не много и нанасям с четката.Като престоят един ден стават още по вкусни.
   А кой помни едни малки гевречета - сушки-много твърди и трайни,обожавах ги.
   А леля ми работеше в сладкарски цех в Москва,носеше такиииива ТОРТИЧКИ....намам думи да ви опиша,да ти е жал да ги разрежеш.А пък вкуснииии....мммм,покапах се.

# 43
  • Мнения: 22 867
Много, много благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719


Вареники

Приготвят се като пелмените, но плънката е от извара със захар или от пресни вишни със захар

Салата от репички със сметана

Репичките се режат на тънки кръгчета,посоляват се и се разбъркват със сметана.  Вчера правих такава, ама нямам снимка.
Ммммммммм, майка ми е рускиня и много обичам руската кухня. Тя пък прави варениките с пюре от варени картофи с пържен лук. Страхотни са, но отдавна не съм яла. А тази салата с репичките и сметаната наскоро ядох, като бяхме на гости у баба ми и дядо ми (на майка ми родителите). От две години вече са в България и много им харесва.

Общи условия

Активация на акаунт