Какво ви е мнението за апартамент на последен етаж ???

  • 16 518
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 188
И аз съм твърдо не!

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Подкрепям всяка дума на Етия Peace Всяко такова жилище си има и плюсове, и минуси, за мен лично минусите са повече и не бих си купила на последен етаж Naughty
И аз, освен ако от жилището не се излиза на покрива, който да се ползва вместо двор. Имам приятелка, която от своето жилище излиза директно на покрива на блока (той е равен). Направила си е страхотна градина с дръвчета в кашпи и цветя, също и пейки с маса. Ползва го и за плаж.
Обаче преди това течеше от всякъде и вътре у тях всичко стана мазало. А беше чисто ново строителство, при това в хубав район. Тя се нанесе през септември, а през ноември вече покрива протече яко. Разбира се, никой от съседите не даде пари за поправка на покрива. На последния етаж е само тя и един нен съсед. Напразно цяла зима обикаляха съседите да събират пари, никой не даде и стотинка. Накрая, двамата поправиха покрива с лични средства, поправката беше ужасно скъпа, дадоха направо цифри пари, но сега всичко е наред и си направиха градината, която ползват само техните семейства.  Просто сложиха метална врата към покрива и я заключиха. Сега съседите искат и те да ползват градината, ама не става. Който не иска да поддържа, не ползва.
Сметките за парното им са убийствени, а през зимата е студ, колкото и да отопляват. Имат всички изолации и нови дограми и пак е студено. Лятото пък без климатик е просто немислимо. Жилище на последен етаж е повече беля, отколкото придобивка, така мисля.

# 32
  • Мнения: 303
Подкрепям всяка дума на Етия Peace Всяко такова жилище си има и плюсове, и минуси, за мен лично минусите са повече и не бих си купила на последен етаж Naughty
И аз, освен ако от жилището не се излиза на покрива, който да се ползва вместо двор. Имам приятелка, която от своето жилище излиза директно на покрива на блока (той е равен). Направила си е страхотна градина с дръвчета в кашпи и цветя, също и пейки с маса. Ползва го и за плаж.
Обаче преди това течеше от всякъде и вътре у тях всичко стана мазало. А беше чисто ново строителство, при това в хубав район. Тя се нанесе през септември, а през ноември вече покрива протече яко. Разбира се, никой от съседите не даде пари за поправка на покрива. На последния етаж е само тя и един нен съсед. Напразно цяла зима обикаляха съседите да събират пари, никой не даде и стотинка. Накрая, двамата поправиха покрива с лични средства, поправката беше ужасно скъпа, дадоха направо цифри пари, но сега всичко е наред и си направиха градината, която ползват само техните семейства.  Просто сложиха метална врата към покрива и я заключиха. Сега съседите искат и те да ползват градината, ама не става. Който не иска да поддържа, не ползва.
Сметките за парното им са убийствени, а през зимата е студ, колкото и да отопляват. Имат всички изолации и нови дограми и пак е студено. Лятото пък без климатик е просто немислимо. Жилище на последен етаж е повече беля, отколкото придобивка, така мисля.
Е, след като правиха толкова сериозен ремонт, защо не сложиха и прилична топлоизолация - примерно поне 10 см XPS или каменна вата? Поне 50% от загубите на един апартамент на последния етаж са през тавана. А с изолация нещата са съвсем други. То щом е ново строителство би трябвало да има някаква, но като гледам качеството на хидроизолацията нищо чудно да са си я спестили.

# 33
  • Мнения: 6 167
след тия ужаси, които прочетох за гълъбите и хлебарките, май и аз ще те посъветвам да не взимате последен етаж в панелка.
изказах се ' за' , тъй като живеем в кооперация на 4 етажа , тухлена и няма такива... неща. Sick

# 34
  • Русе
  • Мнения: 511
Ние сме на предпоследния и пак имаме хлебарки...и комшиите под нас и те имат.....
А аз искрено завиждам на хората, които живеят на последния етаж, че няма кой да им тропа!

# 35
  • Мнения: 46 518
Те са малко по-евтини, никакво друго предимство нямат, ако имате финансова възможност, по-добре слезте поне на предпоследния.


Точно  Peace

Но плюсовете за мен пак са миинуси, защото никой няма да тропа от горе, но пък може да тропа от друго място, никой не хвърля боклуци, но пилетата са голяма напаст, по-добра гледка, но тя с почти същтата и от етаж по-долу.

# 36
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Никога!!! Течове, хлебарки, жега, студ , смрад от гълъби...... Shocked

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Е, след като правиха толкова сериозен ремонт, защо не сложиха и прилична топлоизолация - примерно поне 10 см XPS или каменна вата? Поне 50% от загубите на един апартамент на последния етаж са през тавана. А с изолация нещата са съвсем други. То щом е ново строителство би трябвало да има някаква, но като гледам качеството на хидроизолацията нищо чудно да са си я спестили.
Ами течовете бяха преди сериозния ремонт Simple Smile Строителите бяха обявили, че има всички изолации, нали  е ново, ама нямаше такива и покрива протече почти веднага. Бяха ги спестили. После хората сами си сложиха изолацията на таваните и под покрива, направиха направо нов покрив, но за своя сметка. И беше доста скъпо (за 2 семейства).  За поправка на покриви никой от съседите не дава пари. Но градината, която направиха на покрива е чудесна. Сега не тече изобщо, но всички пък от входа се натискат да я ползват и мрънкат, че е заключено. А като се стигне да даването на парите, всеки се скатава ...

# 38
  • Мнения: 4 916
Не,не и не!!

Студентската ни квартира е на последен етаж в панелка - ужасно е - има огромни гълъби, които константно се изхождат на прането или в терасата  Sick Sick..Побъркала съм се. Боря се с хлебарките...А знаете ли какво правих по-миналия 8 март?Отводнявах апартамента от теча на тавана...изляха се десетки литри вода в коридора...  #Crazy...

Това ми напомни на една моя квартира - течеше вода през отвора за крушката на тавана, всичко беше в мухъл (което разбрах, чак когато лятото свърши и трябваше да затворя прозорците).

# 39
  • Мнения: 2 386
O,да.. и това също  Joy Joy

Май всяка втора квартира на последен етаж е така  Sick

Общи условия

Активация на акаунт