Какво ви е мнението за апартамент на последен етаж ???

  • 16 519
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
ахам, минусите са повече. ше пукясате от жега.... и от студ зимата... а и течовете...

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Подкрепям всяка дума на Етия Peace Всяко такова жилище си има и плюсове, и минуси, за мен лично минусите са повече и не бих си купила на последен етаж Naughty

# 17
  • Мнения: 3 323
Имах такъв апартамент... Смених радиаторите - беше ни доста топло, но след 3 поредни години поправки за моя сметка на покрива, го продадох, щото ми писна .... Всеки се качва - я антена да си закрепи, я нещо друго, кабели за нет и кабелна, а като се нагрее асфалтовото покрите и всяка крачка по него е фатална! След хиляди събрания - ремонта го плащах аз! Останаха да ми дължат невиждани суми, но от мъртвец - писмо! Все нямат, не могат, безработни били, нам си ко...

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За течовете не е гаранция, че ако си на по-долен етаж няма да те наводнят или да ти съборят тавана. Ако на горния апартамент има проблем с ВиК-то пак ще има мокрежи и проблеми. Едни комшии от старото жилище и до ден днешен сменят тапети 4 пъти в годината на една от стените, защото не могат да се разберат с хората над тях от където идва проблема. жилището, което купихме скоро е на третия етаж. там пък хората под нас се оплакаха, че предишния собственик два пъти е влизал при тях, т.к. по време на ремонт е пробивал плочата и е събарял техния таван. Така, че и долните етажи също имат минуси и това са част от тях. Да не говорим, че се тропа и ти ръсят боклуци по терасите. Освен това, ако имаш топло и хидроизолация и хубава дограма няма значение на кой етаж си.

# 19
  • Мнения: 899
Сега се преместихме на квартира в апартамен на последен 8 етаж. За сега плюс ми е гледката и, че никой не тропа отгоре. Гледам, че не е текло (скоро не е правен ремонт, та би си личало по тавана). Кофти е, че дограмата не е сменяна и си подухва, но на мен ми харесва Simple Smile

Не ми допада това, че става задушно, а и в кухнята си чувам непрестанно асансьора. Иначе нямам забележки, харесва ми повече, отколкото на ниско.

# 20
  • Мнения: 8 999
На последен етаж в панелка - твърдо НЕ! Достатъчно минуси и плюсове са споменали всички в темата, но когато говорим за панелка, определено минусите трябва да се умножат по 2. Живяла съм на последен, на среден и на първи етаж - за всеки мога да изредя хиляди кусури, но като претеглих всички ЗА и Против, отново купихме на последен етаж, но в 4 етажна тухлена сграда, в която цари небивало съгласие между съседите за общите части /още докато ходехме на огледи, се правеше ремонт на стълбището, има си чистачка, с една дума поддържан вход/, а и над апартамента има тавани. Много се надявам при проблем с покрива съседите да са така отзивчиви, както и по отношение на представителните части на сградата.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
За течовете - имам теч на 4-я ет. /момчетата дето ще го оправят казаха, че е от покрива и просто по фугата е избило при нас  newsm78/ та много си зависи от съседите, като влезеш във входа, ако е чист и добре поддържан, значи се грижат и за покрива и за тръбите...и за входа въобще.
Механиката на асансьора е някъде наблизо и се чува.
Топлата вода може да се качва бавно, но това пак е въпроса със съседите - ако са задружни са си ги сменили и няма такъв проблем.
Нямаш никой над главата - голяма хубавиня е това.
Имаш гледка - иначе то в тая претъпкана София май гледка почти не остана.
По принцип апартаментите на 1 и последен ет. са по-евтини.
Съвет - гледай входа /общите части/. Важно е да живееш сред свестни съседи.

# 22
  • Мнения: 689
Всичко е въпрос на късмет. Момичетата по-горе са изтъкнали всичките +  и - .Аз живея на последен етаж в панелен блок, имахме теч - мъжът ми го оправи. През зимата ми е топло, лятото - долу-горе прохладно/имаме изолация/, обаче съседите не си плащат асансьора и вече 1 месец ходя пеш.
Така, че помисли и реши...

# 23
  • Мнения: 364
Едно не маловажно уточнение:
Между последният етаж и покрива, повечето панелни сгради имат ниша, т.е ниско помещение, колкото да пропълзи човек. В тези ниши, обикновено се заселват гълъби, а техните изпражнения са рай за хлебарките!
Казвам това, защото съм живяла 3 години на последен етаж в такава сграда. Ако за някой не е проблем, за мен беше огромен! В целия блок имаше хлебарки, но у дома беше просто.....чудо ви казвам!!! Викахме ХЕИ, проблема се реши за месец - два и после пак. В панелките има много пролуки, удобни за нашествениците! Няма отърване! А фактори, като жега, влага и гълъби, така отприщват размножаването на тези гадини, че свят ще ви се завие! #Crazy

Проверете точно това пространство или попитайте съседите как стои въпроса с гадините! Ако са ви проблем все пак. Има хора, които не се притесняват от това.

# 24
  • Мнения: 936
Благодаря ви за мненията, прочетох ги много внимателно. Решихме, че засега се отказваме от последен етаж - минусите ми изглеждат повече от плюсовете. Особено това за хлебарките ме потресе Sick Sick Sick

# 25
  • Мнения: 2 386
Не,не и не!!

Студентската ни квартира е на последен етаж в панелка - ужасно е - има огромни гълъби, които константно се изхождат на прането или в терасата  Sick Sick..Побъркала съм се. Боря се с хлебарките...А знаете ли какво правих по-миналия 8 март?Отводнявах апартамента от теча на тавана...изляха се десетки литри вода в коридора...  #Crazy

Изнасяме се в друг (собствен дом)ив друга държава след 2 месеца и вече броя дните...  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 364
Не,не и не!!

Студентската ни квартира е на последен етаж в панелка - ужасно е - има огромни гълъби, които константно се изхождат на прането или в терасата  Sick Sick..Побъркала съм се. Боря се с хлебарките...А знаете ли какво правих по-миналия 8 март?Отводнявах апартамента от теча на тавана...изляха се десетки литри вода в коридора...  #Crazy

Изнасяме се в друг (собствен дом)ив друга държава след 2 месеца и вече броя дните...  Rolling Eyes

Хахахахахаха  Joy Joy Joy

Да не сте в нашата стара квартира? Сякаш нея описваш! Напълно те разбирам!  HugМинала съм през този ад!!! #Crazy
Хубавото е, че си се отървала почти от кошмара!
Да ви е честит новия дом!  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 453
Лятото е много горещо,като се нагрее панела,а зимата е студено.Течовете също са проблем.Първо ще протече при теб и обикновено съседите не искат да плащат.Асансьорът отново е проблем.Осем етажа нагоре пеша,всеки ден.

Подкрепям!

# 28
  • Мнения: 794
И аз съм на последен(стара панелка), но вече само за 2 седмици  Mr. Green

1. Намразих гълъбите;
2. Сутрин за да взема душ изчаквам топлата вода около  5 минути;
3. Покрива е от асфалт - лятото е невероятна сауна щеш не щеш.
4. Гореспоменатото покритие се бе напукало точно в хола и имаше петно на тавана.
5. Носила съм си велосипеда до горе като няма асансьор - хванах мускули този ден   Sunglasses

Според мен е важно блока да бъде по-нов и едва ли ще имате проблеми  При по-старо строителство добре обмислете!

# 29
  • Мнения: 1 465
На последен етаж в 8-етажен блок си е малко Не за предпочитане. При ниско строителство(както са споменали преди мен) е добре. Тук даже от доста време не строят многоетажни блокове. Мисля, че не е позволено.

Общи условия

Активация на акаунт