за или против газовите котлони?

  • 11 701
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 539
Винаги на газ сме готвили, и аз, и майка ми, и свекърва ми. Удобно, икономично, бързо е.
Но все пак мисля да си вземем една печка със керамични котлони, да видя какво толкова им хвалят някои Wink

# 31
  • Мнения: 1 403
За  Peace Много бързо става вси4ко  bowuu Отна4ало много ме беше страх, но сега съм и свикнала и като ми свърши газта се побърквам докато мъж ми я напълни Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 2 079
За!  Peace
Откакто се помня в нашата къща само на газ се е готвило и не си представям готвенето на ток колко време отделя. Thinking

# 33
  • Мнения: 221
Против! Животът ми е по-скъп от тока! Нямам и тенджера под налягане, по принцип и за бойлера съм против, но нямам избор. Много съм разсеяна понякога и е по-добре да няма "бомби" вкъщи  Laughing

# 34
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Против! Животът ми е по-скъп от тока! Нямам и тенджера под налягане, по принцип и за бойлера съм против, но нямам избор. Много съм разсеяна понякога и е по-добре да няма "бомби" вкъщи  Laughing
Peace

# 35
  • Мнения: 4 546
"за", ако е на терасата. "против", ако е в къщи

# 36
благодария на всички които си дадоха мнението,откакто се приместих да живея у моя приятел,от тогава изпитвам ужас,защото в тях се готви на газ.В нас никога не се е ползвала газта,а изпитвам ужас откакто гръмна на баба ми газовата бутилка,едва уживя,лежа в болница 6 месеца и имаше 90% изгаряния.Чесно си казвам че ме е страх от газта,освен това ми почерняват тенджерите и тиганите,вие как се справяте с почерняването на съдовете?

# 37
  • Мнения: 420
Няма начин да се справиш с почерняването на съдовете.
Ако не можеш да ги търпиш черни, се отдаваш на безкрайно търкане след всяко готвене и това май обезсмисля бързото готвене на газ.
Керамичните плотове готвят със същата скорост и също са доста икономични.
Да не говорим колко бързо се оцапва печката при готвене на газ и колко трудоемко е почистването и.
Поради тези причини съм против газта.

# 38
  • в Низината
  • Мнения: 705
Твърдо съм против!Много е опасно!

# 39
  • Мнения: 3 576
Мойте съдове не почерняват.
Мисля, че е от качеството на котлоните, защото свекърва ми също готви с природна газ, но с малко по-кофти печка и нейните почерняха.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 385
В Испания през седмица имаше гръмнали газови бутилки в блоковете около нашия  #Crazy Единият взрив беше толкова мощен, че бяха евакуирали хората от входа заради подкопани основи на блока или нещо такова (експлозията беше на партера)...

# 41
  • Мнения: 6 472
За. До преди 5-6 години ме беше страх, но после ни подариха компинирана печка - керамични котлони и газ. Нищо им няма на керамичните, доста бързозагряващи са, но аз предпочитам да готвя на газ.  С една бутилка караме около 3 месеца. Много по евтино, много по- лесно се контролира температурата. Не ми мирише, съдовете не са ми почернели.

# 42
  • France
  • Мнения: 726
Учудвам се защо са ви почерняли съдовете! От 4г имам комбинирана печка Кьортинг, всеки ден готвя, седовете ми са като нови ( дали защото са скъпи, за комплекта дадох 400 лв преди 5г). Сестра ми живее в Москва, там се готви само на газ, и нейните тенджери не са почерняли.
А за бързината и малкото пари- вече е казано, няма да се повтарям.

# 43
  • Мнения: 1 045
Твърдо Против !!! Освен , че имам панически страх от газ без значение дали е в котлон , бойлер или кола ,не мога да трая миризмата и начина на палене  Naughty

# 44
  • Мнения: 8 999
Аз не бих ползвала газови котлони - страх ме е. Не че, ако е на ток, е абсолютно безопасно, но газта много ме притеснява. На морето имаме такава печка и непрекъснато сме в стрес - изключихме ли котлон, врътнахме ли кранчето.... А и зареждането на бутилката е страшно досадна работа.

Общи условия

Активация на акаунт