Мами в Италия - част 50

  • 9 855
  • 259
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 798
Здравейте!
Минавам да видя няма ли ново бебе, ама още няма. Ани, хайде, чакаме. Hug
Ние сме добре, но времето е чудесно и прекарваме много време навън.
До скоро!

# 46
  • Мнения: 5 462
Клеми ,  времето в София наистина ли е хубаво , тук във Варна вали и едно такова мрачно ........гадост.

# 47
ами незнам от каде да запо4на.моя приятел е италианец.заедно сме близо 2г.тои патува и както разбирате не се виждаме 4есто.в момента е на реис.мн ми е ма4но за него.ре6или сме като се върне да се женим и да поработим за дете.той е от соренто и смятам там да живеем.сега трябва да приготвям документи за сватбата.никога не сам присъствала на сватба в италиа и не знам какви са им традициите.вси4ко ми е малко хикс и много се притеснявам.надявам се вси4ко да мине добре.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 798
Да, слънчево е много.

# 49
  • Мнения: 5 462
Мами италианки , понеже все още не съм ходила в Рим а скоро може би ще го посетя та ми е интересно дали това е вярно ?Все пак има бг мами които живеят там и такива които често го посещават та въпроса ми е дали наистина е толкова мръсен град или е доста преувеличено ....????Аз все пак ще отида с цел да разглеждам забележителностите , но все пак..?????Въпроса ми е продиктуван ето тази специално отворена темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=182925.0.По съм склонна да вярвам на хора които живеят там , затова питам именно вас ?

# 50
  • София
  • Мнения: 6 798
Не мисля така. По-чисто е от София. Има невероятен трафик, но колите са с катализатори и не се задушаваш по булевардите, за разлика от бул. Сливница /да речем/, където като минаваме по задръстванията и си затваряме прозорците на колата.

# 51
  • Мнения: 5 462
Не те нямат предвид въздуха а Рим като цяло , боклуци по улиците и т.н. ?

# 52
  • София
  • Мнения: 6 798
Ами...нали ти казвам, не е по-мръсно от София. Това е голям град, туристически, няма начин да е много чист. Не е мизерия, мога да издиря снимки, на които да се вижда много около нас, ако искаш. Съвсем нормален град.

# 53
  • Мнения: 3 425
Моето скромно мнение е,че навсякъде има мръсотия....ако ходиш в София по главните улици е чисто....даже от чужденци съм го чувала,но тръгнеш ли по периферията на града простоооо нямам думи!
Така,че аз такова изказване не мога да приема,а и отивайки на почивка за 2 седмици не можеш да направиш друго освен да разгледаш някой град,но не да го изживееш,както тези които живеят в него  Peace Възприемането е много повърхностно....един поглед не е достатъчен  Peace

Излизаме,че пощуря  Crazy

# 54
  • Мнения: 5 475
Маркрит, и аз я четох тази тема.
 Tired
  Въпрос на гледна точка е.  Peace
 Естествено има известен упадък по отношение на чистота ,ред и поддържане на архитектурните паметници във всеки друг град. Peace
  Аз имам спомени още от 1981 година и нещата бяха много по-различни.В последствие съм ходила още 4 пъти до Рим,последно преди около 2 години.
  Трафик е нормално да има,пълно е с народ,туристи,амбулантни търговци. Crazy
  Миналата година например родителите ми останаха учудени от Венеция ,която е с толкова олющени сгради ,да не говорим,че няма една пейка ,на която да седнеш Rolling Eyes ..навсякъде е пълно само със заведения. Peace
  И обратното,като ги заведих в Милано ,им обяснявах колко е сив града (аз лично изобщо не го харесвам),а на тях им хареса. ooooh! Wink
  Зависи какво очакваш да видиш. Rolling Eyes
  Аз също съм пътувала много и не бих казала,че Рим е по-лошо поддържан от който и да било друг еврепейски мегаполис. Peace

  И аз съм на мнението на Кала
отивайки на почивка за 2 седмици не можеш да направиш друго освен да разгледаш някой град,но не да го изживееш,както тези които живеят в него  Peace Възприемането е много повърхностно....един поглед не е достатъчен  

 Peace

  

# 55
здравей маркрит!била сам няколко пъти в рим и не ми се стори много мръсен града.но това си е ли4но мое мнение.

# 56
  • Мнения: 1 100
Ха здравейте Hug

Абе мръсни4ък си е Рим Wink Ма се търпи, не е болка за умиране, то май и няма как да се поддържа по добре с милионите туристи и итал. боклу4ийски неуредици Peace
( и Флоернция и Неапол си ги бива Wink)
Ма има къде къде по мръсни градове: Москва примерно е неЩо внуШително по степен на боклуци и непо4истването им #Crazy Вси4ки туристи4ески , големи градове са малко така Hug


Хубав ден вси4ки
  bouquet

# 57
  • Мнения: 5 475
Киара,четеш ли добре на италиански,ако е така ,ето по долу ще ти дам някой сайтове да видиш какво се прави на сватба тук. Wink

  Ако ще се жените само в съвета,няма кой знае каква подготовка. Peace
 И за двата варианта на сватба като документи ти трябват преведен и легализиран (с апостил!!!)акт за раждане и  свидетелство за сключване на брак с чужденец в чужбина ( и двата документа се вадят в общината по местоживеене)
После ходиш в консулството в Милано или посолството в Рим и ти дават нула оста за брак .Като от бъдещия ти мъж се иска да представи копие от Личната си карта и свидетелство за гражданско състояние ( от комунето)
  Като вземеш нула остата  се носи в комунето ,където ще сключвате брак и се прави публикация. Peace
 Ако ще се жените в църква е по-сложно,защото трябва да карате подготвителен курс,който е няколко месеца и трябва да пита бъдещия ти мъж какви са изискванията .Обикновно се иска кръщелно ,но зависи от църквата и какви документи иска претето.  Wink

  Не е лошо първо бъдещия ти мъж да попита в неговото комуне,че може да има промени като сме член на ЕС.Доколкото знам отпаднала е заверката на нулла остата от префеттурата,точно защото вече сме член на ЕС. Peace Освен това и навсякъде тук имат различни изисквания. Примерно на мен документите ми бяха заверени с апостил.Но на някой от  момичетата са искали и заверки от италианското посолство,така че за да нямаш излищни главоболия питайте.  Peace
 

  Ето ти сайтовете
http://www.matrimonio.it/ita/
http://www.miomatrimonio.com/
http://www.nozzeitalia.com/

 

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 11:31 от Giorgia

# 58
  • Мнения: 1 100
Не мога да се сдържа да поднеса на Гери   bouquet

Веднага то4на, из4ерпателна и полезна информация Hug Супер си Grinning

( Апропо, преди две седмици подадах документи за гражданство, ти имаШ принос bowuu)

# 59
  • Мнения: 2 804
Добро утро и от мен !
На Анджи , леко раждане !
Добре дошла на Киара  Hug !
Аз съм ходила до Рим 2 пъти само до посолството ни и не мога много да коментирам , но не мисля , че е по-различен града в смисъл мръсен .
На всякъде има мръсно и чисто !
Ние сми добре , вчера мъж ми почива и водихме децата в парка .
Фатима , изпадна в ужас от тревата и почти през цялото време я държахме на ръце .
Самира пощуря да тича на горе-надолу .
После ходихме на пазар и се прибрахме след което мъж ми приготви вечерята хапнахме изгледахме един филм и така ни мина деня .
Утре ще ходя да си взема карта за градския транспорт , казаха ми че като безработна само първият път ще я платя после ми е безплатна .
 

Общи условия

Активация на акаунт