Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 5

  • 27 134
  • 388
  •   1
Отговори
# 45
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Вече за кой ли път ще пиша, че аз успешно се боря с всякакви гадини, включително и с щитоносна въшка с Айкън. Купува се от земеделските аптеки, не от цветарски магазини.

Днес влезнах в един цветарски да си купя сандъчета. Докато разглеждах, видях и тези бамбуци, които обсъждахте. Много се учудих, като видях, че на етикета пише "Драцена пирамида". Понадникнах и видях, че са в някаква гъба, напоена с вода, като тази, дето използват за икебани и кошници. Разпитах продавачката, тя каза, че така се отглеждало и наистина било вид драцена.

# 46
  • Мнения: 1 494

Някой сблъсквал ли се е с тези гадини и с този проблем?
Ще ви бъда благодарна за инфо.

За да се пребориш успешно с щитоносната въшка трябва да си доста упорита. Поне 3 третирания трябват. Проблема е, че всъщност тя е под тези щитчета и те я пазят. Затова трябва да я уцелиш в момент, в който се придвижва. От тук е и нуждата да пръскаш повечко пъти. Не збравяй и почвата и стъблото.  Peace

# 47
  • Мнения: 2 631
Мики, всъщност сега се сещам, че и аз съм го чувала, че това всъщност си е вид драцена! От къде дойде това "бамбук" не знам!? newsm78
За шефлерата си права - топнах го във вода, а иначе никога не бих си отчупила, за да размножа /нали си е от моята, виж ако е от чужда... Mr. Green/!

# 48
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Енвиа, аз пък хич не й прощавам на моята. Преди време видях една, оформена като дърво и сега се стремя към такъв външен вид, затова често я подрязвам. Отделно пък е и "любима" на дъщеря ми и в момента е в трагичен вид, затова не съм я снимала. Една идея - в саксия със столче можеш да комбинираш шефлера с хлорофитум. Виреят добре заедно, само шефлерата трябва да е по-възрастна. Иначе корените на хлорофитума задушават шефлерата. И на две-три години трябва да се подменя хлорофитума с млада издънка. Моята беше в такава комбинация, но през есента изкорених хлорофитума, сега ще я правя наново.

# 49
  • Мнения: 189
За да се пребориш успешно с щитоносната въшка трябва да си доста упорита. Поне 3 третирания трябват. Проблема е, че всъщност тя е под тези щитчета и те я пазят. Затова трябва да я уцелиш в момент, в който се придвижва. От тук е и нуждата да пръскаш повечко пъти. Не збравяй и почвата и стъблото.  Peace
Благодаря за съвета. Аз където видя такава гад я махам с една салфетка, но  явно се крият и в почвата на растенията.
Още довечера ще намаля дажбата на благоверния от към никотин и водка  Mr. Green и все пак дали мога да си напръскам каланхоетата с Нуреле?

# 50
  • Мнения: 4 176
Момичета да използвам случая да се запиша в тази тема и да попитам нещо.
Свеки има 2 зокума, които съхнат отдолу т.е. порастват и им капят долните листа, а отгоре растат. Също листата едни лепкави. Покрити с нещо лепкаво.
Стеблата пък им са с едни струпеи. Едно като брадавици. От далече прилича на кафяви калинки. Като го отчопля и се махат.
Какво е това? Причините? Лечение?

# 51
  • Мнения: 2 631
Микки, благодаря!   bouquet Но нали знаеш, когато едно цвете не ти върви много добре, все повече му трепериш, пък то пак не върви...  Twisted Evil Такава е моята шефлера! А с хлорофитум съм правила комбинации, но много "обсебващо" се държи туй цвете или аз нещо бъркам...

По въпроса 2 в 1 - вече във втора саксия имам самозасял се аспарагус при друго цвете, всъщност все при дървото на живота.  newsm78 И аспарагусът се развива невероятно добре, а на дървото не виждам, да пречи. Thinking

# 52
  • Мнения: 189
Също листата едни лепкави. Покрити с нещо лепкаво.
Стеблата пък им са с едни струпеи. Едно като брадавици. От далече прилича на кафяви калинки. Като го отчопля и се махат.
Какво е това? Причините? Лечение?

Щитоносни въшки, ах гадините мръсни. За лечението вече се включиха няколко мами, защото и аз "въшлясах" Embarassed

# 53
  • Мнения: 1 120

точно това е  Grinning виждам,че до имаш,как се гледа?според мен е лесно,ама знае ли човек.
ходих да ''пия кафе'' и имаше много хора и работата не стана.тия дни пак ще отида,но рано сутрин,докато няма хора  Mr. Green
а как е не латинското му име?

# 54
  • Мнения: 1 120
Да ви покажа какво си отглежам, пък вие да ми дадете съвети... Понеже нямам представа колко високо ще порастне, изобщо нямам идея как се гледа.
Това е от бамбуците, които продават в цветарските магазини - пусна коренчета, после изгни (щото докато се чудя какво да го правя Embarassed) После го отрязах изгнилото, а то горкото пак пусна коренчета - та така няколко пъти... Абе аз съм си за  #2gunfire  И така - сложих го в пръст, ама гледам, че леееко му съхнат връхчетата - дали не го пресушавам?
Вие сте...
http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=11[url]]]http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=11[url]
http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=12[/url]

гледай да не изсъхва почвата му.аз го торя с универсална тор за цветя на 15 дни.обича топлината.моето е заседено от много отдавна и расте много добре.за съжаление,то е любимото на моето коте.няколко пъти му изяжда всички листа.то милото изкарва нови листа и пак процесът се повтаря.сега съм го вдигнала на високо-знам,че не му е перфектно,но какво да се прави

# 55
  • София
  • Мнения: 195
Какви цветя да избера за сандъчетата на терасата, която е западна и през лятото много пече? Дали са подходящи каскадните петунии или сакъзчета или нещо друго ще ми препоръчате?

# 56
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Lamita  това е Juncus effusus или на български Джункс. Обича светло до полусветло място. Поне 20 градуса и много вода. Паничката му винаги трябва да е пълна с вода от 1 до 3см. Тази снимка на която съм го показала изглежда все още добре. В момента клонките му са много издължени и не така къдрави. Явно му липсва нещо, но все още не знам какво и понеже в къщи сме с климатици и крайчетата му са сухи. Уж изглежда лесно, но от много познати съм чувала, че не са успели много дълго да го отглеждат.
Не знам как ще успееш да се отскубнеш от него, според мен ще ти е трудно, но ти май си много навита, така че успех.

# 57
  • Мнения: 668
Да ви покажа какво си отглежам, пък вие да ми дадете съвети... Понеже нямам представа колко високо ще порастне, изобщо нямам идея как се гледа.
Това е от бамбуците, които продават в цветарските магазини - пусна коренчета, после изгни (щото докато се чудя какво да го правя Embarassed) После го отрязах изгнилото, а то горкото пак пусна коренчета - та така няколко пъти... Абе аз съм си за  #2gunfire  И така - сложих го в пръст, ама гледам, че леееко му съхнат връхчетата - дали не го пресушавам?
Вие сте...
http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=11[url=http://]]http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=11[url]]]]http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=11[url]
http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=12[/url]

гледай да не изсъхва почвата му.аз го торя с универсална тор за цветя на 15 дни.обича топлината.моето е заседено от много отдавна и расте много добре.за съжаление,то е любимото на моето коте.няколко пъти му изяжда всички листа.то милото изкарва нови листа и пак процесът се повтаря.сега съм го вдигнала на високо-знам,че не му е перфектно,но какво да се прави

Благодаря ти  bouquet Само те моля да ми кажеш - трябва ли да е на много светло, понеже у нас, както съм писала и по-преди няма много светлина...
Сега си спомних, че уморих 2 драцени от преполиване - значи ли, че в паничката не трябва да остава вода newsm78

# 58
  • Мнения: 1 494
Какви цветя да избера за сандъчетата на терасата, която е западна и през лятото много пече? Дали са подходящи каскадните петунии или сакъзчета или нещо друго ще ми препоръчате?
Най-издръжливи са калдаръмчетата. Сакъзчетата не обичат чак толкова слънце. Петуниите по-може. Но трябва да си на помощ постоянно с вода и съдовете да са достатъчно големи. Аз слагам петунии на източен прозорец и пак виждат зор през лятотот. Може тагетес, но той има специфична миризма и на някой не им харесва.

# 59
  • Мнения: 2 270
Какви цветя да избера за сандъчетата на терасата, която е западна и през лятото много пече? Дали са подходящи каскадните петунии или сакъзчета или нещо друго ще ми препоръчате?
Най-издръжливи са калдаръмчетата. Сакъзчетата не обичат чак толкова слънце. Петуниите по-може. Но трябва да си на помощ постоянно с вода и съдовете да са достатъчно големи. Аз слагам петунии на източен прозорец и пак виждат зор през лятотот. Може тагетес, но той има специфична миризма и на някой не им харесва.
аз също имам югозападна тераса  и пече почти от сутрин до вечер.При мен виреят и петунии и сакъзчета,но през най горещите дни искат поливане по два пъти.Но иначе се развиват прекрасно

Общи условия

Активация на акаунт