Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 5

  • 27 133
  • 388
  •   1
Отговори
# 30
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ванила, знам ги тези теменужки, ама мислех, че е нещо друго. Grinning

А така, сега всички ще си признаете че сте клептоманки Mr. Green

Пипилота, аз изтребвам всичко с Айкън Grinning

Цоцоланке, моите никакви ги няма/мандаринките/ Cry

# 31
  • Мнения: 2 591
от миналата година съм на вълна цъфтящи, дори замислям да подаря и раздам някои от нецъфтящите си  Embarassed

# 32
  • Мнения: 2 591
искам да ви попитам за едно цвете.мисля,че е папрат.листата са тънки и навити на спирала.все едно спирала от тетрадка,но зелено и дълго около 2 педи.много ми хареса.видях го в един магазин-струваше 2 лв.,изциганих се и не го взех,а сега съм намислила да го крада от едно гъзарско кафе.в това заведение кафето струва 3лв.да седнеме с мъжо и ще оставиме 10лв.питам,аджеба,има ли други скъпи на триците,евтини на брашното.сега ме е яд,ама вече не го продават в магазина  #Cussing out
ще помоля,ако някой го знае, да сподели как се гледа,че утре ще ходя да ''пия кафе''  Joy

направо ме разби, lamita,   hahaha Joy rotfImao rotfImbo но и аз понякога се циганя за глупости  Embarassed

за съжаление не го знам това растение, но казват, че за да ти се хване дадено цвете, трябва да си го откраднеш... затова по парковете цветята са толкова нарядко  Joy успех!  Peace

# 33
  • Мнения: 525
Крадли..... Mr. Green я кажете сега как да оправя каланхоето.... Расте едно високо, капят му листата, на светло е, нормална температура, не е цъфтяло до сега и се опасявам,че оплешивяването му ще го остави без ни един косъм, демек листо.....Не съм го местила....
Не иска много светло,защото става с дълги стъбла и ситни листа.Най-добре е на шарена сянка.Отчупи си връхчетата и си ги посей,а останалите стъбла отчупи ниско-така ще изкарат нови листа и ще се разклонят.

# 34
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Lamita такова ли е http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=680987

Азалии много харесвам, но имах един неуспешен опит и засега не съм се хвърляла втори път.

За памуклийката преди да третираш с препарат, трябва да изстриеш всички растения със спирт.

# 35
  • Мнения: 511
Да се разпиша и аз в новата тема, купих си Латинки днес за терасата, но щели да порастнат чак след около 40 дни Sad Искам тераса тип: летен рай
Утре ще се занимавам с цветята

# 36
  • Мнения: 668
Да ви покажа какво си отглежам, пък вие да ми дадете съвети... Понеже нямам представа колко високо ще порастне, изобщо нямам идея как се гледа.
Това е от бамбуците, които продават в цветарските магазини - пусна коренчета, после изгни (щото докато се чудя какво да го правя Embarassed) После го отрязах изгнилото, а то горкото пак пусна коренчета - та така няколко пъти... Абе аз съм си за  #2gunfire  И така - сложих го в пръст, ама гледам, че леееко му съхнат връхчетата - дали не го пресушавам?
Вие сте...
]http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=11[url]
http://snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=12[/url]

# 37
  • Мнения: 511
Аз винаги съм си мислила, че тези бамбуци се гледат само във вода, режат се отгоре слага се парафин и то отново избива клончета отстрани. Много са подходящи за разни аранжировки и само им се долива водица.

# 38
  • Мнения: 668
Да де, ама точно този пусна коренчета...
И сега ни знам как да го поливам, ни с какво да торя newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 1 155
да се запиша и аз в темата.
Имам и аз от тези теменужки от скоро, но прецъфтяха, а съм виждала почти целогодишно да цъфтят. Как се гледат за повече цъфтеж?
И още един въпрос. Купихме си азалия (azalea japonica) онзи ден. Но ми се струва, че е малка саксията, пък и пръстта сигурно е стара  newsm78, та се чудя дали да не я пресадя?  Thinking Изчетох в нета за нея, но не намерих отговор ... иначе от баба знам, че цвете в период на цъфтеж не се пресажда. Ето я и самата азалия: http://i118.photobucket.com/albums/o98/galia_gtsp/Razni/ProletnaUkrasa010.jpg

# 40
  • Мнения: 2 631
Бамбук посадих веднъж, също беше пуснал корени, но умря, без въобще, да нарастне. Може и аз нещо да съм объркала... Thinking

Латинки - не е ли много рано за тях!? Определено растат и цъфтят много по-нататък. Моята самозасяла се латинка в градината сега е висока около 3-4 см.

Снощи дъщеря ми счупи един голям клон от шефлерата - нали сега се учи, да ходи, политна и право върху цветето. Добре, че на детето нищо му няма, но и таз шефлера с 300 мъки я гледам! Rolling Eyes

За трилистника беше станало въпрос. Имам един стар, който с години си стоеше между два прозореца в стая, но миналата година реших, да го изнеса на двора на южна сянка. И полудя! Стана огромен, от пръстта избиха 3 нови издънки. Разкошен стана! Peace Имам и доста нови трилистници, които си завъдих, но нещо не растат, както аз искам. Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 2 125
Леле, докато се наканя вие сте изписали 3 страници....
Запис Peace

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Галита, страхотна е азалията. Изчакай да прецъфти и тогава пресаждай. Иначе тук специалист по азалите е Ламита, тя да дава съвети Grinning

Трилистник - и моят всяка пролет "заминава" на двора, стигал е до 7 листа.

Шефлерата - иска светлина, иначе новите листа ще са само зелени, без белите шарки. Енвиа, просто слагай клончето във вода да пусне корени и ще имаш скоро две шефлери Grinning

Теменужки - трябва винаги, когато пуска нови листа, старите, най-отдолу да се махат. Колкото по-малко листа, толкова повече цвят. Преди време свекито гледаше и не цъфтяха, посъветваха ме да сложим противозачатъчни /не се смейте/ в почвата и полудяха. Даже не помня какво беше вече, слагахме по половин хапче на саксийка.

# 43
  • Мнения: 189
Здравейте, искам малко помощ. Преди Нова година ми подариха една бегония в саксийка и едно листо от по-старото растение -направо ми взе акъла, имаше поне 40 см в диаметър. След около две седмици обаче установих, че листото е заразено (съответно и растението) с щитоносна въшка. Изчоплих всички въшки които видях и реших, че проблема ми е решен. Хич не ми се изхвърляше цветето. Обаче тия гадини продължиха да се появяват, а преди седмица установих с ужас, че са нападнали каланхоетата ми и венерините коси. В агроаптеката ми дадоха Нуреле Д, но преди малко прочетох някъде из нета, че този препарат може да е фитотоксичен към каланхоетата #Crazy.
Някой сблъсквал ли се е с тези гадини и с този проблем?
Ще ви бъда благодарна за инфо.

# 44
  • Мнения: 2 242
Привет и от мен  Hug

Дълго не се включвах, все не остава време Sad, но ще ми се наложи да се по-занимавам по-активно с цветарство Party. Скоро ще се сдобием с дворче и имам доста въпроси към мами с опит в градинските цветя. Но най-спешно ми е  в момента чемшира
 – да ми препоръчате къде мога да го намеря по-евтино (ще правя жив плет и ще ми трябват поне 5), какво да му гледам като го избирам?
- да ми кажете някое друго непретенциозно вечно зелено - искам да боцна и 2 високи и алпинеум с ниски храсти?


Remisteri въшки съм борила с водка и пепел от цигари  hahaha няма майтап - при мен имаше ефект (не пиянски само Flutter, ами и гадините се махнаха.... какво си причиняваме понякога а  WinkMr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт