Гардеробни помещения ИЛИ гардероби?

  • 19 075
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 358
Трябва да реша в новия ни дом дали да имаме гардеробни помещениея в детската и родителската спалня или да не ги правим, и да се купуват гардероби.
Намирам плюсове и минуси и на двете,но никога не съм живяла с гардеробно и не мога да преценя реално.
Вие как мислите?

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Гардеробно помещение е страшно удобно,сестра ми има и го нарича "бункер".

# 2
  • Мнения: 1 959
И ние сега си правим гардеробни помещения в двете спални.Досега винаги сме били с гардероби и не ми харесваше.Май по евтино ще ти излезе с гардеробни помещения отколкото ако трябва да копуваш гардероб Peace

# 3
  • Мнения: 843
Трябва да реша в новия ни дом дали да имаме гардеробни помещениея в детската и родителската спалня или да не ги правим, и да се купуват гардероби.
Намирам плюсове и минуси и на двете,но никога не съм живяла с гардеробно и не мога да преценя реално.
Вие как мислите?
        О,, стига да имаш достатъчно място гардеробното помещение си е удобство - и осветено  най- вече. Аз съм имала само заградена цяла стена/ вграден гардероб с плъзгащи се врати/, но тясна... страшно се печели от пространството до тавана.  Побира се всичко, което е извън сезона... одеала, ски, завивки и какво ли не.
      Единственото, което е минус, че не можеш да го местиш като гардероба, но пък човек много рядко си мести гардеробите, освен ако не е леко луд , като мен. ooooh!
      

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз мислех за такова помещение.Имам една излишна малка стая искам да я направя гардеробна.Някой знае ли от къде мога да видя идеи за направата на такава?

# 5
  • Мнения: 8 505
Гардеробните ми се струват в пъти по удобни.Мечтая за такова нещо.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Гардеробните ми се струват в пъти по удобни.Мечтая за такова нещо.

И на мен това ми е мечтата...

# 7
  • Мнения: 5 228
Гардеробните ми се струват в пъти по удобни.Мечтая за такова нещо.

И на мен това ми е мечтата...

И на мен. Обаче като ще мечтаем, аз искам и отделно помещение за обувки.  Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък разполагам с дрешник в спалнята, че и килер в антрето,  и още не мога да измисля как да ги обзаведа най-функионално Rolling Eyes В началото мислех - просто стилажи и една пръчка от край до край за закачалките. Да, ама мъж ми като видя стилажите в Бриколаж и като се запъна....не, та не, аз дрехите на тия тенекии няма да си слагам Naughty
И сега накъде newsm78 Трябва да измислим нещо, което да удовлетворява естетическото чувство на господина Crazy и да не струва колкото нов гардероб Joy

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Не се ли прашат много дрехите в гардеробно помещение? Иначе идеята е добра, обаче ако вътре пространството е разделено на отделни шкафове с вратички.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 867
Ние проверихме какви размери дървени плоскости се продават и сами си направихме проекта на стаята-гардероб, така че да ни е максимално лесно и удобно да го направим. За един следобед беше готово.
Не се прашат дрехите, защото там не се развива кой знае каква активна дейност.

# 11
# 12
  • Мнения: 2 529
Не се ли прашат много дрехите в гардеробно помещение? Иначе идеята е добра, обаче ако вътре пространството е разделено на отделни шкафове с вратички.

Ооо, не, в гардеробите дрехите ми се прашат понякога, но не и тези в гардеробното. Ние в момента имаме само едно гардеробно помещение към нашата спалня (прилича на килер със скосен таван), но в новата ни къща сме си направили към всяка спалня и са колкото малки стаички. Това, което имаме сега е с дълги дървени рафтове по задната стена, а на двете странични стени имаме два лоста със закачалки, подът е застлан с балатум и се поддържа много лесно винаги чисто. Така обзаведено въобще не излезе скъпо, иначе има и фирми за обзавеждане на гардеробни помещения, за Негова Стил на ул. Пиротска се сещам  newsm78  

# 13
  • Мнения: 7 723
Ако имах възможност да си направя такова помещение, хич нямаше да се чудя  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря ви!
А какви размери са вашите гардеробни ? Или какво смятате ,че трябва да има вътре? Някакво разположение...

# 15
  • Мнения: 2 309
И аз си мечтая за гардеробно...иначе как бих го разпределила - дървени плоскости за дрехи, които стоят сгънати, щендер /мисля така се казваше въпросният лост за висящи дрехи/, вградени кутии за обувки, чекмеджета за бельо и чорапи, ако мъжа ти носи вратовръзки може да се предвиди закачалка и за тях, ако помещението е по-голямо може да се предвиди ниша за дъска за гладене и ютия, място за прахосмукачката /ако нямате мокро помещение/.

# 16
  • Мнения: 6 039
имаме си дрешник, голям е точно колкото стаята на Малена
много си го харесвам, голям, и функционален
дрехите са на стилажи като в магазините, който могат да се разместват във височина, зависимост от сезоните - лято - зима
състоят се от гръби за закачалки и полици за дрехи, които не е необходимо да са на закачалки
най-отдолу - кутиите с обувки

всички те са отворени - т.е. без вратички,
има между тях вграден скрин за бельо

на другата стена има плитък 45 см гардероб в който държим прахосмукачката и разни неща, които да са скрити от погледа ми
 
на третата стена има големи огледала

в това помещение е и дъската за гладене

по средата има килим и правоъгълна табуретка

боядисан е в много тъмно вишнев цвят /по идея на мъжа ми, искаше и тавана да боядиса, ама го помолих да ми го спести Laughing/

# 17
  • Мнения: 1 800
Можете да видите тук за идеи:

www.calclosets.com

тогава в ляво кликвате на bedrooms и отдясно пише rich-in , като za вградени
или walk-in за гардеробни помещения.

Успех в избирането, аз определено съм за тези помещения!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 358
Значи на мен идеята ми за гардеробно е тотално сбъркана  Embarassed
Аз планирах помещения - гардеробни за родителската спаня и детските - по едно във всяка. Обаче, за да не заемаме много от стаята ще бъде преградено просто 1,15м. -ширина по цялата дължина на стаята 3,50м.
Мисля като се влезе насреща да са равтове за книги, дрехи, обувки; В двата края отстрани- закачалки за висящи дрехи, чекмеджета за бельо и рафтове за обувки.
Така се обособяват - рафтове по 30 см в дълбочина и около 80см. пред тях за опериране.
Аз се въртях у нас в едно горе-долу такова тъмно помещение и реших , че е достатъчно за да не се чувствам клаустрофобично.
Така обаче, моя приятелка архитект ми каза, че по-скоро се получава гардероб. И е права май... Уф, ама ако го пусна по-широко - ми то се прегражда половината стая и децата къде ще дивеят ?......

# 19
  • София
  • Мнения: 1 358
Можете да видите тук за идеи:

www.calclosets.com

тогава в ляво кликвате на bedrooms и отдясно пише rich-in , като za вградени
или walk-in за гардеробни помещения.

Успех в избирането, аз определено съм за тези помещения!
Благодаря ти!
Там има и като моята идея, вече не се чувствам съвсем извън света Simple Smile

# 20
  • Мнения: 8 999
Мисля, че по-голямо удобство не е измислено в света. Със или без вратички, достатъчно е входната врата на такова помещение да се затваря съвсем плътно, за да се спаси от прах. И в гардеробите се събира прах, все пак. Но удобството всичко да е на едно място е несравнимо. Но книги не бих сложила при дрехите - те поемат много повече прах от текстила, а и дрехите се перат редовно, а хартията ... Някой ден като заживея в ОНАЗИ КЪЩА на мечтите, ще имам гардеробно помещение и отделна стая-библиотека, където да си подредя книгите по азбучен ред.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 358
книги не бих сложила при дрехите - те поемат много повече прах от текстила, а и дрехите се перат редовно, а хартията ... Някой ден като заживея в ОНАЗИ КЪЩА на мечтите, ще имам гардеробно помещение и отделна стая-библиотека, където да си подредя книгите по азбучен ред.
Благодаря ти за мнението!
Имах предвид там да са учебниците на децата, когато вече не се ползват.
Иначе купищата книги на съпруга ми ще бъдат в т.нар. кабинет !

# 22
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря ви!
Изясни ми се малко картинката.

# 23
  • Мнения: 3 334
Гардеробните ми се струват в пъти по удобни.Мечтая за такова нещо.
на същото мнение съм Peace

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Гардеробните ми се струват в пъти по удобни.Мечтая за такова нещо.

И аз. Дано успея да убедя моя мъж.

# 25
  • Мнения: 448
И аз си мечтая за такова помещение,но си имам само килер в антрето.

# 26
  • Мнения: 1 418
Ако имах възможност да си направя такова помещение, хич нямаше да се чудя  Wink
newsm10И аз.

# 27
  • Мнения: 22 908
Дрешник-гардеробна,разбира се.Моят е малък и едвам се събираме,не виждам как щяхме да се оправим с гардероб.ето снимки.
http://home-and-garden.webshots.com/album/551827437oeaOjA?start=12

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
ако имах повече стаи едната бих я направила на дрешник
имаме гардероб

# 29
  • Мнения: 3 360
Темата  ми е много полезна-моля и аз за повече снимки и идеи...........

# 30
  • Мнения: 1 771
Според мен се прави допълнително споразумение към този договор с промяната или нов договор. Поне в нашата фирма е така.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Мечтая си за гардеробно помещение... Rolling Eyes Имала съм такава стая - само за дрехи  и обувки и сега ми липсва. Наистина е много удобно.

# 32
  • Мнения: 6 039
Гардеробните ми се струват в пъти по удобни.Мечтая за такова нещо.
Peace


Божидара, направи ми впечатление,че 12 от 20 мнения,използваш  само този знак, за да се изкажеш. Трупаш точки ли?

# 33
  • Русе
  • Мнения: 511
Щом имаш място за гардеробно помещение, няма какво да се чудиш за гардероби! Де да можех и аз.... Wink

# 34
  • Мнения: 843
    Льонеберя,  хайде  кажи какво реши... че тръпнем:-))  какво те кара  да се съмняваш в гардеробната? Или да предпочиташ  гардероб - корпусна мебел? Simple Smile Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 1 358
В крайна сметка - гардеробни. То ще е повече като голям вграен гардероб , но...

Размера е  3м на 1,15 м. като стелажите ще са на дългата страна по 35 см. В двата края на късите страни ще има нещо като скринчета- за бельо и закачалки.  Вратата е по средата на дългата страна.

До днес обаче мислехме вътре стелажите да са от металните в МЕТРО.От днес обаче не ги искам . Имаме един такъв у нас и тази нощ той се сгромоляса, заедно с всички книги, които бяха на него . Много "афиф" излязоха тези стелажи.

Сега се чудя какво да бъде вътре , за да е здраво. Ще се товари яко, не може да е някаква рехава работа.

От дърво най-красиво, но не знам дали няма да излезе много скъпо - 3 гардеробни, не е шега работа.
Един колега ми дава съвети да го направим от Итонг, от тънките. Нещо не ми вдъгва оптимизъм, някак не си го предствям с Итонг. Вие как мислите ?

# 36
  • Мнения: 3 835
Аз имам и дрешник и гардероби. Дрешника ми е малък, 1.50/1м. някъде. Можех да го направя по-голям, но трябваше да смаля едната баня, и затова го оставих така. В нашата спалня си направих много голям гардероб, но понеже е в много светъл цвят цвят, с огледала и плъзгащи врати, се вписва в обстановката, без да тежи и натоварва стаята. Бихме могли да си поберем дрехите в една гардеробна, само ако е по-голяма. Но например детските дрехи, не би ми било удобно да се разхождам непрекъснато до дрешника, затова и в детската стая имам гардероб и скрин. Hug

Итонга има дебелина, и ще ти отнеме пространство, което е много ценно в такива помещения.

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 09:55 от teo7777

# 37
  • Мнения: 3 835
Льонеберя, най-добре се обърни към фирма, която обзавежда гардеробни. При положение, че ще правиш три гардеробни, сигурно ще ти направят отстъпка. Освен това те вероятно ще ти предложат и различни варианти, и по-евтини и по-скъпи. Нищо не ти пречи да си занесеш размерите на помещенията в такава фирма, и да ти направят оферта. Ако ви е много скъпо, мисля, че съм виждала в Бриколаж примерно, подходящи за стелажи плоскости. Предлагат се и красиви метални пръчки за закачалки, има и много функционални механизми. Такива съм виждала, в един магазин на Черни връх.

# 38
  • Мнения: 463
Определено съм за гардеробната.Всички дрехи имат достатъчно пространство можеш да направиш избора си за облекло много бързо ,дрехите не се мачкат има място за всичко и диванчето по средата е задължително Peace .Аз няма да имам тази възможност ,но ще си отделя една стена 3,5 на 2,80 м за вграден гардероб за да дишат спокойно дрехите ми .Сега нищо не мога да си намеря и като го извадя обикновено е за гладене #Cussing out омръзна ми.Да не говорим че нямам място за новите си неща

# 39
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря ти!
Мисля си да проверя фирма колко ще ми поиска. Ако е много скъпо - ще се наложи сами да го правим с материали от Бриколаж или Практикер.
Със сигурност ще търся стабилно нещо, след тазнощносто сгромолясване ....

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Най-добре вие сами да си направите рафтовете и да извикате фирма, която да направи само вратите, но е желателно да се консултирате предварително с тях, за да ви кажат как да подготвите рамката за монтитране на вратата, особено, ако вратите са плъзгащи. Ние така ще правим с вградения гардероб, но още не сме измислили от какво ще бъдат лавиците (мъжът ми мисли да ги прави от гипсокартон, защото имаме много излишни парчета от него).

# 41
  • София
  • Мнения: 2 995
До спалнята си имам една стаичка - 1.60х1.00, за която много се чудя дали да не направя на дрешник. По принцип е предназначена за мокро помещение, но такова ми е излишно. Проблемът е, че е твърде малка и ми е трудно да си представя разпределението вътре ....
но от друга страна - струва ми се, че е твърде дълбока за вграден гардероб    Thinking

Моля, кажете дали е възможно да стане дрешник от това нещо и как?!  newsm78

# 42
  • Мнения: 3 835
До спалнята си имам една стаичка - 1.60х1.00, за която много се чудя дали да не направя на дрешник. По принцип е предназначена за мокро помещение, но такова ми е излишно. Проблемът е, че е твърде малка и ми е трудно да си представя разпределението вътре ....
но от друга страна - струва ми се, че е твърде дълбока за вграден гардероб    Thinking

Моля, кажете дали е възможно да стане дрешник от това нещо и как?!  newsm78

Абсолютно!!! Peace Аз в едно такова помещение, събрах и дрешник, и пералня, и бойлер (хоризонтален), и шкафове за обувки, и чекмеджета за всевъзможни джунджурии, каквито има безчет във всяка къща. Не можеш да си представиш, какво чудо събрах в едно такова малко място. Седнах, нарисувах си проект, намерих си майстор, да ми го изпълни от ПДЧ, за да не ми е много скъпо. След което, целия вход си направи това помещение, като моето. Crazy Mr. Green Joy

# 43
  • София
  • Мнения: 1 358
До спалнята си имам една стаичка - 1.60х1.00, за която много се чудя дали да не направя на дрешник. По принцип е предназначена за мокро помещение, но такова ми е излишно. Проблемът е, че е твърде малка и ми е трудно да си представя разпределението вътре ....
но от друга страна - струва ми се, че е твърде дълбока за вграден гардероб    Thinking

Моля, кажете дали е възможно да стане дрешник от това нещо и как?!  newsm78

........намерих си майстор, да ми го изпълни от ПДЧ, за да не ми е много скъпо. След което, целия вход си направи това помещение, като моето. Crazy Mr. Green Joy ..........
Може ли да помоля за координати на този майстор ?
Някакви цени можеш ли да споделиш?

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз в едно такова помещение, събрах и дрешник, и пералня, и бойлер (хоризонтален), и шкафове за обувки, и чекмеджета за всевъзможни джунджурии, каквито има безчет във всяка къща. Не можеш да си представиш, какво чудо събрах в едно такова малко място. Седнах, нарисувах си проект, намерих си майстор, да ми го изпълни от ПДЧ, за да не ми е много скъпо. След което, целия вход си направи това помещение, като моето. Crazy Mr. Green Joy
Покажи снимки или чертеж, моля.

# 45
  • в Низината
  • Мнения: 705
Е, то е ясно - гардеробно помещение, но понеже апартаментът ни е мансарда, все още не съм измислила как и къде ще му намеря място на това помещение.

# 46
  • Мнения: 3 835
Ще снимам, ама утре може би. Thinking А майстора, аз координати ще дам, ама специално тоя не е много сериозен. Много добре работи, много евтино, но мноооого бавно, абе несериозен е. Аз затова избягвам да го препоръчвам. Но дори да не е той, по проект или идея (т.е., ако знаеш какво искаш), всяка фирма може да направи такова нещо, от ПДЧ.

# 47
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
имаме си дрешник, голям е точно колкото стаята на Малена
много си го харесвам, голям, и функционален
дрехите са на стилажи ...
Malenna в новата ни къща гардеробното ще е също доста голямо. Много ми хареса твоята идея. Дали не можеш да покажеш малко снимки да го видим нагледно. Мисля също едната ми стена да е само огледала. Супер е.  Hug
Вижте и тука има готини идеи http://www.wardrobeworks.co.nz/products.html

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 15:03 от Laura B

# 48
  • на майната си
  • Мнения: 425
Може някой да го е писал, не дочетох.
От профили, алуминиеви, има едни държачи Г-образни - монтират за стена и на тях се задържат дървени плоскости. Стават рафтчета, които доколкото знам издържат доста.

# 49
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз мисля да правя нещо такова:


Плъзгащи врати с огледала задължително, защото стаята я има 3.50х3.50, я не и ще стане като кутийка.
Вътре - стабилна конструкция само за висящи дрехи, на другите ще им търся място по разните чупки и кривки из апартамента.
Откраднах си идея от един магазин за конструкцията, много ми хареса, изглежда достатъчно стабилна - все пак целият им асортимент виси на нея от стена до стена, доста по-дълга от моята. По празниците специално ще ходя на 'промишлен шпионаж' да щракна с телефона някой и друг детайл Mr. Green.
Сега ако намеря и кой да я изпълни ще е супер Peace.

# 50
  • Мнения: 5 475
Аз имам и гардеробно и гардероб подобен на този,който е показала CTramell ,само дето 2-те средни крила са огледални ,а страничните са цвят панна.И аз избрах такъв точно ,за да не смалява стаята ,имайки предвид и ,че като влезнеш гардероба е насреща. Peace
   Принципно,ако имах възможност бих направила към всяка стая гардеробно (както е в САЩ),страшно удобно е ,но за съжаление с квадратурите на европейските жилища не е възможно да се направи. Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 6 039
Laura B, бих снимала, но се чудя дали е добра идея да изтипосам цялата си покъшина и дрехи в нета? newsm78 newsm78
може би ще снимам само детайли на  захващането на конструкцията за стената

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Laura B, бих снимала, но се чудя дали е добра идея да изтипосам цялата си покъшина и дрехи в нета? newsm78 newsm78
може би ще снимам само детайли на  захващането на конструкцията за стената
По-скоро нещо като схема и част от лавици и модел на окачване, така, че да не разкриваш нищо лично.

# 53
  • Мнения: 22 908
За мен това са много удобни варианти-виждаш всичко,защото голямвата част е на закачалки,белъо и чорапи-в контейнерите ,а тези,които не са подходящи за закачалки-на рафтове.Дрехите "дишат" и са достъпни,няма нужда да се рови в шкафове и чекмеджета.Моя дрешник е с подобна конструкция,но е минимален на размери,мога само да мечтая за такъв,като на снимките.




Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 11:36 от ДесиХ2

# 54
  • София
  • Мнения: 3 271
ООО, ако имах място щях да си направя гардеробно помещение - вижда ми се много по-практично и удобно

# 55
  • Мнения: 6 039
моя е такъв, доста по нафрашкан естествено  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 599
Не се ли прашат дрехите, като няма врати, простете за въпроса  Embarassed Не се съмнявам в поддържането на хигиената, но все пак  Thinking

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, що да няма врати? Нашият си има врата.

# 58
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Е, що да няма врати? Нашият си има врата.
Ne/Da сигурно визира снимките, които е постнала Десиx2 по-горе Peace.
Там, където са снимани, предполагам че може и без врати - тук е една друга реалност обаче Tired.
Убедила съм се нагледно и наистина се чудя как става номерът, обаче като съм била навън (Швейцария имам предвид) в какъвто вид съм си облякла костюма, в такъв и го събличам. Както и обувките, как пък за 20 дни не успях да ги напраша изобщо Shocked, за кал и подобни екстри да не говорим.

Като стана дума - точно се канех да питам за тоя момент:  къде държите 'оборотните' дрехи, тези които се носят  през седмицата и не се хвърлят веднага за пране/ химическо веднага след събличане?
Аз например въртя 3-4 костюма различни, ризите ясно, че след първото обличане заминават към пералнята, обаче костюмите ги нося поне още няколко пъти. Някак не върви да ги върне човек обратно при съвсем чистите в гардероба newsm78. За момента съм предвидила една подвижна окачалка и ги провесвам там; като си застане всичко в къщата на мястото обаче изобщо не знам къде ще й търся място Thinking.

# 59
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Laura B, бих снимала, но се чудя дали е добра идея да изтипосам цялата си покъшина и дрехи в нета? newsm78 newsm78
може би ще снимам само детайли на  захващането на конструкцията за стената
Ок. Благодаря.

# 60
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Предпочитам гардеробно помещение , защото харесвам по малко мебели  Rolling Eyes

# 61
  • BG
  • Мнения: 793
Жилището ни е мъничко- 45 кв. м. Едната тераса я преградихме, сложихме щори, и направихме на дрешник. Никъде в стаите нямам тежки и обемни предмети  Hug
http://img253.imageshack.us/img253/7539/picture005hj0.jpg
http://img238.imageshack.us/img238/5005/picture006mt9.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/4053/picture008pz1.jpg

# 62
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
rozaly БРАВО много идейно не се бях досетила  smile3501

# 63
  • Мнения: 6 958
Ако пространството ти позволява гардеробното помещение е най-удачно и най-удобно, но поради липса на место ние сме с гардероби  Confused А тези от снимката са просто невероятни, прелест  Peace

Нашето е такова само че има лампички отгоре на рамката на гардероба:

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
miranda_rs,  вратите плъзгащи ли са?

# 65
  • Мнения: 2 309
А може ли тези, които са си правили гардеробите по поръчка да дадете координати на добър майстор? Идеята ми е следната - имам два вградени гардероба, доста са стари и като правихме ремонта не стигнахме до тях, сега съм си навила на пръста  да им сменя вратичките с плъзгащи се, исках и да ги изкъртя и да направя ново разпределение вътре, но паркета опира в тях /много умно / и ако ги извадим от нишите, ще се разглоби / незнам как да се изразя по-точно Grinning/, та с две думи дайте някой добър дърводелец насам Praynig

# 66
  • Мнения: 6 958
miranda_rs,  вратите плъзгащи ли са?

Да плъзгащи са  Peace

Разрових се по обстойно, спалнята ни с гардероба е от тази фирма и представлява нещо такова, но снимка с лампичките не можах да намеря...

http://www.interior46.com/index.html?p=catalog&s=3&m=milena&l=bg

Общи условия

Активация на акаунт